ראשי / חדשות / ציפי חוטובלי בודקת באמצעות סקר ברשת החברתית: "מה נשים בישראל באמת רוצות?"

ציפי חוטובלי בודקת באמצעות סקר ברשת החברתית: "מה נשים בישראל באמת רוצות?"

250

250

לקראת יום האישה: סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, יזמה את סקר הנשים הגדול באמצעות הרשת החברתית ובה היא פונה לכלל הנשים בישרל עם השאלה: "מה נשים בישראל באמת רוצות?".

חוטובולי מביאה בפני הנשים ארבע אופציות למענה אפשרי על השאלה: יותר שעות עם הילדים וזמן פנאי משפחתי מדי יום, משמע לעבוד פחות שעות ביום (1) שוויון בשכר בין גברים לנשים (2), הזדמנות להיכנס לחיים הציבוריים לרבות פוליטיקה, מוניצפלי, מועצות וכיוב' (3) ומימון מסגרות חינוך מגיל אפס כדי שנוכל לצאת לעבוד במשרה מלאה (4).

מטרת הסקר לדרג את התשובות הנפוצות בשיח הנשי ולקבל תמונת מצב עדכנית מהנשים עצמן מה הן באמת רוצות כדי לקדם את מעמדן בישראל. התוצאות הזמניות מצבעות על מגמה ברורה לפיה הנשים רוצות לעבוד פחות שעות ביום בכדי ליהנות מזמן פנאי עם המשפחה. תשובה נפוצה נוספת היא שוויון בשכר בין המינים. בסיומו של הסקר, סגנית השר תפרסם את תוצאותיו ותגבש קבוצות עבודה בכנסת לקידום הנושא.

הסקר של ציפי חוטבולי, כפי שפורסם בעמוד הפייסבוק שלה
הסקר של ציפי חוטבולי, כפי שפורסם בעמוד הפייסבוק שלה
לדברי חוטובלי "כאשה צעירה בתפקיד פוליטי תובעני וכאמא לשתי בנות קטנות, חשוב לי לקדם את הנושא של קידום מעמד הנשים בישראל. אני רוצה לשמוע מהנשים עצמן מה הן היו רוצות שישתנה ואני מזמינה אותן להיענות לסקר.

"הקונפליקט התמידי בין הבית והקריירה גובה מחירים בחברה הישראלית", הוסיפה, "ואני חוקרת את הנושא איפה ישראל עומדת בהשוואה למדינות אחרות במערב ומה ניתן לשפר אצלנו. כאשר נכנסתי לכנסת לפני שמונה שנים, החוק הראשון שהעברתי היה הארכת חופשת הלידה. אני מאמינה שיש עוד דברים שאנחנוי יכולים לשפר למען חיי משפחה של הציבור בישראל".

גולשים יקרים, לקבלת החדשות בזמן אמת, הנכם מוזמנים להוריד בחינם את האפליקציה של "רחובות היום" מחנות ההורדות שבסמארטפון שלכם.

250

250

תגובות

תגובות

אודות מערכת האתר

תבדוק בנוסף

מנכ"ל העירייה, דורון מילברג במכתב לעובדים: "התגלו אינדיקציות לאי סדרים לכאורה באחת המחלקות בעירייה"

"עובדות ועובדים יקרים, ביומיים האחרונים מתרוצצות שמועות במסדרונות העירייה וברצוני להבהיר היכן הדברים עומדים", במילים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.