Breaking News
Home / כללי / ראשוני: ועד העובדים יקיים מחר בבוקר אסיפת עובדים דחופה באולם מופת, ייתכנו שיבושים גם במוסדות החינוך

ראשוני: ועד העובדים יקיים מחר בבוקר אסיפת עובדים דחופה באולם מופת, ייתכנו שיבושים גם במוסדות החינוך

האם ראש עיריית רחובות, רחמים מלול ויו"ר ועד העובדים, רמי מדהלה בודקים כוחו של מי חזק יותר בקרב העובדים? על פי הצעדים האחרונים המתקיימים בין הצדדים עושה רושם שכך.

שעות ספורות לאחר ששופטת בית הדין לענייני עבודה בתל אביב, דפנה חסון זכריה, הודיעה על דחיית הדיון בין עיריית רחובות וועד עובדי העירייה, לבקשת ראש העיר רחמים מלול שלא יכול היה להגיע לדיון בשנה שנקבעה (אחת וחצי), הרי שהועד קיבל את הדברים ברוח שאינה חיובית, חלק מהחברים טענו כי מדובר בצעד מזלזל ולפיכך חיפש מענה חוקי.

הערב, כך נראה המענה מגיע בדמות קיום אסיפת עובדים דחופה, אשר תתקיים מחר החל מהשעה 7 בבוקר באולם "מופת" ועל פי חוק. עובדי העיריה במספר אגפים לרבות החינוך והתברואה קיבלו הודעה לפיה עליהם להתייצב בכינוס המיוחד ומשכך חלק מהאגפים בעירייה לא יעניקו שירות. הערב התכנס הועד עם שלט עליו נכתב: "ראש העיר, פסטיבל הפסלים או עובדי הפחים אנחנו את הזבל מפנים".

לשון ההודעה במלואה: עובדות ועובדים יקרים, הנכם מוזמנים לאסיפת עובדים דחופה!!!! ביום ג' ה-28/03/2017 בשעה 7:15 בבוקר באולם מופת ברח' לוין אפשטיין 24. כמו"כ ועד העובדים מודיע כי סייעות בחינוך המיוחד בגנים, וסייעות בבתי הספר של החינוך המיוחד יעבדו כרגיל. נוכחות חובה של כל העובדים!!! הנחיות נוספות יינתנו במהלך האסיפה".

כזכור, מדהלה הגיש מכתב לבית הדין לענייני עבודה בתל אביב ובה החלטת הועד כפי שהתקבלה במוצאי השבת פה אחד שלא להסכים להצעת ראש העיר, רחמים מלול, להוספת הקווים בשלוש פעימות קרי: קו אחד במיידי, קו נוסף בינואר 2018 וקו שלישי ביוני 2018. הדיון אמור היה להתקיים אולם כאמור ל למלול היו תכניות אחרות.

נלחם למען העובדים. רמי מדהלה
בתוך כך הורתה השופטת לצדדים באמצעות באי כוחם על ארכה בת שבוע להמשיך ולנהל משא ומתן בכדי להגיע אל העמק השווה ולהסכמה בעניין הנדון.

יצוין כי את ועד העובדים מלווים עורכי דין ואנשי מקצוע מטעם הסתדרות העובדים. ביום ראשון שעבר פתח הועד בצעדי מחאה ראשונים שהוחרפו בהדרגה. הנהלת העיר פנתה לבית הדין לעבודה והגישה צו מניעה, בבית הדין נפגשו הצדדים ונקבע כי ועד העובדים וראש העיר יישבו למשא ומתן ויימצאו פתרונות. אלא שבמהלך השבוע התקיימה רק פגישה בודדת – ממנה עזב מדהלה בטענה שיצא להפסקה אך לא שב. הועד דורש מראש העיר לממש את הסכם העבודה לפיהם הוא מחוייב לו, מלול מצידו לא ממהר לאשר את דרישות הועד ונראה כי המחלוקת רחוקה מלהסתיים.

מלחמת הודעות הטקסט
לאור הודעתו של מדהלה, הוציאה הנהלת העירייה מסרון לעובדים. "עובדים ועובדות יקרים, אנו מודיעים בזאת כי על כל עובדי ועובדות העירייה כולל עובדי מערכת החינוך, להתייצב מחר במקום עבודתם במועד ובשעה הקבועה לתחילת העבודה וזאת על אף אסיפת העובדים שהוכרזה הערב ע"י וועד העובדים למחר בבוקר. לידיעתכם! על פי החלטת בית המשפט,אין לנקוט עיצומים ו/או שיבושים, עד לדיון הבא שניקבע על ידי בית הדין".

בתגובה הוציא מדהלה מסרון נוסף, בשעה 23.30: "עובדים יקרים, אסיפת העובדים אותה נקיים מחר בבוקר הינה הליך חוקי בסכסוך העבודה שאושר כדין, כל ניסיון של הנהלת העירייה להציג את וועד העובדים כמפר חוק צריך להדחות על הסף, כולנו נפגשים מחר לאסיפה של אחדות ואחווה בין עובדי העירייה המסורים".

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

טור אישי, ירון אמיר < רחובות לא עומדת בראש סדר העדיפויות של משרדי הממשלה

3 comments

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    אתה ראש עיר לייצן

  2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    נמעס כבר מכל הועדים האלה!!!

  3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    נמעס מכל הועדים!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.