Breaking News
Home / בית / לקראת הבחירות: יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, קיים כנס הסברה לעובדי עיריית רחובות

לקראת הבחירות: יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, קיים כנס הסברה לעובדי עיריית רחובות

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, העומד בראש סיעת "עוגנים" בהסתדרות, קיים אחר הצהריים (שלישי) כנס הסברה במהלכו הציג את הישגיו כיו"ר ההסתדרות בפני מאות עובדי עיריית רחובות, לרבות העלאת שכר המינימום, הגדלת השכר הריאלי, צמצום משמעותי של תופעת עובדי הקבלן, צמצום תופעת דור ב', קידום העסקת אנשים עם מוגבלויות, הגדלת ההפרשות לפנסיה, הגנה על הביטוח הסיעודי הקולקטיבי, התעצמותה של מגמת ההתאגדות ועוד.

לצד ניסנקורן ישבו עודד עמרם, יו"ר המרחב בהסתדרות, אבי יחזקאל, יו"ר המרחבים הארצי, גליה וולך יו"ר נעמת, פרוספר בן חמו יו"ר עובדי הכללית ויורם אורנשטיין, מנכ"ל הפועל. מהכנס בו השתתפו עובדי עיריית רחובות, נעדר יו"ר ועד העובדים, רמי מדהלה השוהה בברלין אולם הוא קרא לעובדים, באמצעות הרשת החברתית, להגיע אל המפגש.
יו"ר המרחב, עודד עמרם החמיא לניסנקורן על פועלו

כזכור, אלון חסן יו"ר ועדי העובדים לשעבר בנמל אשדוד, קרא לחבריו לעזוב את הסתדרות העובדים ולעבור להסתדרות הלאומית. "הגיע הזמן שניקח את גורלנו בידינו ונפסיק לסמוך על הגוף שהיה באמת אמור לתת גיבוי, לשמור ולהגן על העובדים – הגוף שנקרא הסתדרות. אין ספק שהמטרה שמייצגת ההסתדרות היא חזון העובדים והאזרחים בישראל, אך לצערי הרב הנהגת ההסתדרות חלשה ורופסת וכל יום שעובר היא יותר חלשה. למצב ההסתדרות אחראי, מי אם לא, אבי ניסנקורן העומד בראשה. אין ספק שהוא היו״ר החלש והאנמי ביותר שעמד בראשה", כתב חסן אשר לדבריו הסתדרות העובדים לא פעלה על מנת לשמור על זכויות עובדי הנמל לקראת הפעלתו של הנמל הפרטי המוקם בסמוך לנמל אשדוד – ואף פעלה לפגוע במעמדם של ראשי הוועדים החדשים בנמל, כשאלה תקפו את ראשי ההסתדרות על התנהלותם המתונה לכאורה.

עובדי העירייה תומכים בניסנקורן
אבי ניסנקורן עבר בין עובדי העירייה

בתגובה לדבריו של חסן, בסוף חודש ינואר שיגר מדהלה מכתב תמיכה אל ניסנקורן, בו כתב "בימים אלו אנו עדים למלחמה שמתנהלת כנגדך בכלי התקשורת על ידי בעלי אינטרסים מסוימים. בשמי ובשם חבריי לוועד העובדים, אנו מבקשים לחזק את ידיך בעת הזאת, כמו כן מבקשים ממך להמשיך ולעבוד יום ולילה לטובת חיזוק מעמדם של העובדים במשק".

מדהלה הוסיף: "התבטאויותיך בתקשורת ראויות לשבח וזאת בצל המתקפה משולחת הרסן כנגדך על ידי אותם גורמים שעקרונותיהם וערכיהם אינם הערכים והעקרונות שלנו אנו. אתה, יו"ר ההסתדרות שרק בשנת 2016 דאגת להחזיר הכבוד לעובדים ולייצר בעל כורחם של הרבה בעלי אינטרסים שונים מהפכה חברתית בחברה הישראלית. כמו כן היינו עדים כולנו לחתימת הסכם היסטורי לעובדי המגזר הציבורי, העלאת שכר המינימום, צמצום העסקת עובדים על ידי קבלן, הקמת מועדון הצרכנות "שלך" – זה רק מקצת מפועלך וקצרה היריעה מלפרט את כל הפעולות שנעשו במגוון תחומים אחרים".

את המכתב סיים את יו"ר ועד העובדים עם ציטוט של אלברט איינשטיין: "רק מי שלוקח סיכון והולך רחוק, מגלה עד כמה רחוק הוא יכול להגיע" והוסיף: "בנימה אישית אבקש שוב לחזק את ידיך ושתמשיך לקחת סיכונים ולהגיע רחוק כפי שעשית ועושה, המשך במאמציך הבלתי נלאים לשמור עד כמה שניתן על ערכי השוויון במגזר הציבורי בפרט ובחברה הישראלית בכלל. 'ביחד נלחמים, ביחד מנצחים' – זה הקו המנחה אותי בחיים בכל פעולה שאני מוביל, לכן אני אומר לך בבטחה ובלי שום ספק אנחנו ביחד ננצח".

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עברנו לבית חדש: פורטל החדשות ניוז אפס שמונה – גדול יותר, ידידותי יותר לגולש, עם הרבה יותר תוכן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.