Breaking News
Home / בית / ישיבת מועצה סוערת לקראת החג: חילוקי דעות על רקע עדתי בין ראש העיר לחבר המועצה מונטג

ישיבת מועצה סוערת לקראת החג: חילוקי דעות על רקע עדתי בין ראש העיר לחבר המועצה מונטג

ישיבת מועצת העיר אמנם יועדה להיות חגיגית לכבוד חג הפסח אולם הייתה סוערת במיוחד בעיקר כשהגיעו הנוכחים לדיון על סעיף 3 בסדר היום בו התבקשו החברים להצביע עבור הקצאת קרקע ברחוב הרוא"ה 12 בשטח של 500 מ"ר ועליו מבנה קיים, זאת לפי בקשת עמותת "מוסדות התורה והחסד עטרת משה ומרים".

נציג "דגל התורה" חבר המועצה שלמה מונטג הביע התנגדות נחרצת שנתבקשו חברי המועצה להצביע על נושא הקצאה של עמותת 'אור לציון' לפיה בחלק ממבנה קרקע על שטח 120 מ"ר ייבנו לצורך הפעלת שלוש כיתות למעונות יום למשך עשר שנים.

מונטג ביקש את רשות הדיבור והביע הסתייגות באשר לשני הנושאים. לדבריו, לשתי העמותות מבקשי ההקצאות יש קשר נחרץ. עם זאת, נראה כי הסיבה היא כי למונטג הפריע הנושא העדתי שכן מדובר בבקשות מטעם הציבור הספרדי בעיר.

"אני מכיר את המצוקה של המעונות והגנים החרדים", אמר ראש העיר "אבל לא ייתכן שמעון שפועל באיזה מבנה עלוב מלפני תשע שנים והושקעו בו 700 אלף שקל – לתת את זה לעמותה אחרת. עכשיו הבנת את ההקצאה הזאת או לא הבנת? מדובר על רחוב הרוא"ה 12". מונטג המשיך לטעון "יש שם מבנים יבילים שעד היום שכרו אותם, אז לתת אותם כעת… ".

מלול התפרץ ואמר בכעס: "לא נכון, זו תוספת שעשו למבנה כדי להתאים אותו למעון, אז אתה רוצה להוציא עמותה ששייכת למגזר מסוים…" ומונטג המשיך: "מדובר על מעון שמשרת את גם את חברים שלי (האשכנזים-ל"ל) ולא קשור למגזר, פשוט יש מצוקה של גני ילדים, אני לא רוצה להוציא אותם משם, הם שכרו אז שימשיכו לשכור! יש לי פה טבלה שקיבלתי מהחינוך, יש בה את כל רשימת גני הילדים מחולק לפי עמותות ורואים שיש עמותות שכל המבנים שלהם יושבים במבנים יבילים…".

מלול הגיב: "אתה תשלם את ההשקעה שלהם שם? אתה רוצה שאני אספר פה לפני כולם מה המגזר שלך קיבל השנה ושנה שעברה בנושא גני ילדים ובתי ספר? כן? אני אגיד, מה אישרו לך ברחוב בנימין 26? מה קיבלת ברחוב חפץ חיים?".

התנגדותו של מונטג לא שינתה הרבה וכשמלול העלה את ההקצאות להצבעה הצביעו רוב מוחלט בעד.

הסערה השניה באה בחלוף זמן קצר מאוד, כאשר ביקש מלול מחברי המועצה לאשר סכום של חצי מיליון שקלים עבור שיפור חזות פני העיר. את המיזם מקדם מזה כשנה חבר המועצה אמיר ירון ששמע בדיון המקדים התנגדות מצד חלק מחברי המועצה, בהם אבי קינד שהתנגד נחרצות להלוואה ולסכום בטענה כי יש נושאים חשובים יותר מאשר מתן הטבות לבעלי נכסים עשירים. "הלוואי שהיה אפשר להוסיף יותר כסף" אמר אמיר ירון "זה התעכב יותר מדי שנים, לכן אמרתי שיש להביא את זה כפיילוט ולראות אם יש לזה ביקוש כמהלך שילווה עם תרבות הדיור והוא חשוב לשיפור חזות העיר". ראש העיר העלה את הנושא להצבעת החברים והוא עבר ברוב קולות את אישור מועצת העיר.

בסעיף האחרון התבקשו החברים להצביע על שינויים תקציביים לרבות קיצוץ מלשכתו של מלול.  ראש העיר מנה את הסיבות, בין השאר בגלל ההסכם שחתם מול ועד העובדים.

"קיצצתי לטובת נושא התברואה ולטובת נושא המשכורות הנמוכות של דור ב'" הסביר,  "יש הרבה קריאות שלא נענו כי עובדי התחזוקה לא מספיקים להגיע אליהם, לכן החלטתי לבוא לקראת הועד למרות שלא נעתרתי לכל הדרישות שהיו עלולות לעלות הרבה יותר, אני חושב שזה הסכם טוב ואני מברך עליו".

במהלך הישיבה הגיעו נציגי חב"ד לחלק לנוכחים מצות שמורות ואחד מהם אף נשא דרשה קצרה לקראת חג האביב. בסיום הישיבה שהסתיימה בחיוכים, בירך מלול את הנוכחים.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

מאות תלונות על פגעי מזג האוויר למוקד 106; מחזיק תיק חזות העיר, יניב מרקוביץ': "מגיע לעובדי העירייה תודה גדולה, על עבודתם בתנאים כאלה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.