Breaking News
Home / בית / ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, הורה לחברה העירונית להוזיל את מחיר הצהרונים ב-50 שקלים

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, הורה לחברה העירונית להוזיל את מחיר הצהרונים ב-50 שקלים

בעקבות מחאת הקייטנות שהצליחה ותוצאתה הישירה הייתה הוזלת מחירי הקייטנות, נראה כי ישנם ניצנים גם למחאת הצהרונים. מיד לאחר מחאת הקייטנות החלו הורים ברחובות להתעניין בהוזלת מחירי הצהרונים שמפעילות רשת חוויות לגיל הרך והחברה העירונית לבתי הספר. משהוצגו הנתונים לראש העיר, רחמים מלול, הוא ביקש לפעול ככל שיתאפשר בכדי להוזיל את המחירים לפחות בחמישים שקלים לכל חודש לשני התאגידים.
מנכ"לית החברה העירונית, יוספה חליבה, ערכה בדיקות פנימיות ולאחר חישובים נוספים אישרה את ההוזלה הנדרשת אולם ברשת חוויות טרם גובשה ההחלטה. בשבוע שעבר העלה יו"ר הדירקטוריון, עו"ד יניב מרקוביץ את הנושא לדיון אך שם חברי הדירקטוריון חלוקים בדעותיהם וההוזלה טרם אושרה.
מהחברה העירונית לתרבות, ספורט, ונופש רחובות נמסר כי: "ראש העיר, רחמים מלול, הנחה את החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש להמשיך במדיניות של מתן הנחות במחירי הצהרונים למען תושבי רחובות, בדיוק כפי שנעשה בקיץ שעבר עת הוזלו מחירי קייטנות החברה. ראש העיר ביקש לעשות כל מאמץ על מנת שהוזלת מחירי הצהרונים תיעשה תוך שמירה על רמת השירות הגבוהה שניתנת בצהרונים".
מנכ"לית החברה העירונית, יוספה חליבה
"לכן, החברה קיימה סקר ארצי בכדי לבחון את רמת המחירים והשירות הניתן בצהרונים ברחבי הארץ. לשמחתנו, ולשמחת תושבי רחובות, גילינו כי הסטנדרט המצוי בצהרוני החברה העירונית הינו מהגבוהים בישראל. החברה ביצעה מספר פעולות פנימיות שאפשרו לה לעמוד במתן הנחה גורפת לכולם. משכך, חברי דירקטוריון החברה העירונית לתרבות, ספורט ונופש אישרו פה אחד, ללכת לקראת תושבי העיר ואישרו מתן הנחה גורפת לכולם על סך 50 שקלים. החברה העירונית תמשיך להיות קשובה לצרכי התושבים ולספק להם שירות מסור ואיכותי".
עו"ד יניב מרקוביץ', יו"ר דירקטוריון חוויות

מרשת חוויות נמסר כי "ישיבות הדירקטוריון של רשת חוויות הינן פנימיות ובמהלכן עולים נושאים רבים לדיון. נדגיש כי רשת חוויות והחברה העירונית מהווים שני גופים שונים, וכל אחד מהם מקבל את החלטותיו באופן עצמאי ובהתאם לשיקולים הפנימיים שלו. הנהלת רשת חוויות מקיימת דיונים פנימיים מעת לעת שעוסקים, בין היתר, גם בנושא הצהרונים. לכשתתקבל החלטה כלשהי בנושא תצא על כך הודעה מסודרת".

"חשוב לציין", מדגישים בחוויות, "שצהרוני רשת חוויות מוכרים כולם על ידי משרד הכלכלה בשונה מאלו של החברה העירונית ולכן המחירים מסובסדים למשפחות רבות. רק בשנה החולפת הוחזרו להורים למעלה ממיליון וחצי ש"ח וזאת לצד הנחות נוספות אותן מעניקה הרשת למשפחות חד הוריות, משפחות מרובות ילדים, נכים ומקרים מיוחדים שמצדיקים הנחה. כמו כן, בשונה מצהרוני בתי הספר שם נפתחים צהרונים גדולים בלבד המותנים במינימום משתתפים, רשת חוויות מקפידה לפתוח מסגרות לכל ילד, גם בגנים שבהם יש מספר ילדים נמוך במיוחד וזאת כחלק מתפיסה של שירות לכל ולא רק במקבצים גדולים. כל השיקולים הללו עומדים לנגד הנהלת החברה ורק לאחר שתתקבל החלטה ותתבהר התמונה המלאה תצא הודעה מסודרת".

בתוך כך יצוין כי בישיבת המועצה שהתקיימה ב22 בפברואר, הציג מרקוביץ' בפני חברי המועצה את תקציב הרשת לשנת 2017 ואת הפעילויות הצפויות בסניפיה.  כמו כן, נשאל שאלות על ידי חברי המועצה בעיקר אודות מחירי הקייטנות והצהרונים. מרקוביץ' השיב: "מעולם לא היה ילד או ילדה שביקשו להירשם לחוג, לפעילות או לקייטנה ואמרנו להם 'אתם לא נכנסים' אז אם המחיר יהיה גבוה בשקל, שניים או שלושה למי שיכול וזה יכול לסייע לנו בכך שאני יודע שלא שלחנו ילד הבייתה – מבחינתי זה בסדר. אציין שכל הכסף בא מהציבור וחוזר לציבור".

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרסום ראשון: אלטשולר יתמוך בשעריים גם בעונה הבאה; בקבוצה מקווים שגם אלדד פרי ימשיך

2 comments

 1. תושב רחובות

  אני חושב שראש העיר צריך לתת דוגמא ולהוזיל גם את הארנונה ב 50 שקל

 2. תושב מודאג

  רשת חוויות מנוהלת עי אדם מניפולטיבי ושקרן
  עובדות הצהרונים ברמה הנמוכה בכללי ואיכות ירודה מחיר ההרונים מופקע לעומת רמת החוגים והדרישה היקרה לקייטנות בקיץ
  בקיץ ההורים ירימו מהלך להחלפת רשת חוויות בכלל גני הילדים
  העצומה בדרך נילחם בכל כוח

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.