Breaking News
Home / בית / חשיפה בלעדית: אלו תמלילי השיחה לפיהם פעלו אנשי ארגון ששלטו על בתי כלא ובמרכזם צח ברקוביץ', תושב רחובות

חשיפה בלעדית: אלו תמלילי השיחה לפיהם פעלו אנשי ארגון ששלטו על בתי כלא ובמרכזם צח ברקוביץ', תושב רחובות

פרקליטות המדינה הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד צח ברקוביץ' (27) מרחובות הנאשם המרכזי בפרשה לפיה הפעיל לכאורה שמונה אסירים בכלא. בכתב האישום המגולל על פני שבעה עמודים מפורטים ארבעה מקרי תקיפה שונים בכלא בשני אגפים בבתי הכלא בדרום, במועדים שונים, כאשר כל השיחות מוקלטות ומשמשות כעת כראיות.

כפי שנחשף לראשונה ב"רחובות היום", כך פעל הארגון שתקף אסירים שונים בבתי הכלא "אלה" ו"אשל": בשניים בפברואר שוחח בטלפון ברקוביץ' עם שניים מאנשיו ובאמצעות קודים תכננו תקיפה של אסיר בכלא "אשל". ברקוביץ': "שמע, צריך לעשות בישול, אתה יודע…לשבת…הרי בשבת מטבוחה אחי…ככה מבשלים אותה עם השמן". בהמשך השיחה הנחה ברקוביץ' אסיר נוסף באמרו "לנפח את המטבוחה עם השמן, לנפח אותה אחי…אם לא שמים הרבה שמן מטבוחה לא שווה".

בשיחה נוספת עם אסיר אחר שנמנה בין חברי הארגון אמר החשוד המרכזי: "לא נראה לי שהאמריקאי הזה יצליח ככה, לא יודע… אני מכיר את האמריקאי אחי, אני לא יודע אם הוא יצליח ממש ככה". לאחר שרקמו את התכנית וביצעו את הפעולה, ביום שבת בשעה 16:18 שוחח ברקוביץ' עם אחד מ'חייליו' ווידא את ביצוע התקיפה. ברקוביץ': "הרבה שמן במטבוחה שמה", כמו כן ביקש לדעת האם הבחור שלו כבר 'שם' את ה'מטבוחה' והתשובה שקיבל הייתה "זה בבישול". ברקוביץ סיים את השיחה: "תשאיר ל…טלפון…אתה אח שלנו אוהבים אותך". לאחר השיחה שפך אחד מחייליו של ברקוביץ' סיר ובו נוזל חם והיכה בו בידיו.

חשיפה מתמלילי השיחה של ארגון הפשע שהתנהל בכלא, בלעדי ל"רחובות היום"

בשעה 16:44 אישר אחד האסירים לברקוביץ', בשיחת טלפון: "יש קטטה, משגעים פה את כל האגף גז מדמיע…אני יודע איזה אמריקאי אחד ועוד אחד בחדר…אני יודע מים חמים". לאחר שנרגעו הרוחות בכלא התקשר אחד המבצעים לברקוביץ' ואישר שיש התרחשות באגף. בשעה 18:49 אחד המבצעים צילצל לברקוביץ' והשניים שוחחו בקודים "איפה הוא, שמה עדיין באגף?" החייל השיב "אומר בפנים אבל לא, לא רמה גבוהה". האסיר שהותקף פונה למרפאה של הכלא כשסימני אודם קלים במצחו.

האישום השני מתייחס לתקיפה שביצעו אנשי הארגון בחודש ינואר. אחד מ'חייליו' של צח ברקוביץ' התקשר אליו מכלא "אלה" בתאריך 12 בינואר בשעה 13:49. השניים שוחחו על זהות הקורבן והאסיר אמר לברקוביץ' על אותו הקורבן: "שידע את המקום שלו וזהו…ובכבוד…שלא יתערב שמה בכלום". בהמשך אמר ברקוביץ' לאסיר מארגונו "הבנת את הראש שלי! מילה…משהו לא במקום, אתה יודע מה לעשות! בקיצור…זהו! האגף שמה בשליטה שלך!…אני סומך עליך שלא ייצא משליטה שמה העניינים…השארנו אותך אחראי שמה! כל בן אדם שנכנס לאגף קודם כל טלפון אליך. זה האגף של המשפחה אחי".

חשיפה מתמלילי השיחה של ארגון הפשע שהתנהל בכלא, בלעדי ל"רחובות היום"

למחרת, ב13 בינואר השנה, התקשר האסיר לברקוביץ' ואמר: "החבר שלנו מרחובות, הבלי שיניים הזה, ו…השמן הזה, ישבו דיברו…אחי, הוציא מילים שמה שלא…הוציא מילים על המשפחה…".

התכנית השניה: בשיחה של ברקוביץ' עם שניים מ'חייליו' שבכלא נשמע אומר "אתה יודע…הולכים איזה מרק אני יודע…דם של משפחה זה…". בהמשך אותו היום, ב13 בינואר, בשעה 18:14 הגיע אסיר שהותקף בתאו אל מרפאת הכלא כשעל גופו חבלות בדמות שפשוף באף, שריטה במותניו ושני חתכים שטחיים בבטנו. למחרת שוחח ברקוביץ' עם אחד האסירים בכלא "אלה" ואישר לו את ביצוע הפעולה: "אני יודע פתחו לו את הפנים…לא, לא…באף כזה אתה יודע…ככה אומרים אני יודע, בבטן…דקירה כזאתי". ברקוביץ' בשיחה אחרת על אותה תקיפה: "שיז…אחי, הוא קיבל סדנת חינוך…יצא בזול…שיגיד תודה".

האישום השלישי מדבר על קשירת קשר בלבד ותכנון לכאורה לתקיפת אחד האסירים בכלא "אשל" אך לא בוצעה תקיפה אלא רק ניסיון. האישום הרביעי מדבר על תקיפה שבוצעה כלפי אסיר בכלא "אשל" ב18 בדצמבר אשתקד כאשר בשעת צהריים ננגח האסיר בראשו על ידי אחד מחייליו' של ברקוביץ', משקפי הראיה עפו מפניו ואף בוצע ניסיון שלא צלח לתקוף אותו באגרופים.

בתוך כך יצוין כי ברקוביץ' הינו ציר מרכזי המזוהה עם משפחת פשע מוכרת ברחובות וכן מזוהה עם כנופיית דומרני. הוא ישב על שש הרשעות קודמות במשך 51 חודשים בכלא. כעת הוא מתמודד עם אישומים חמורים נוספים לרבות תקיפה הגורמת חבלה של ממש, קשירת קשר לפשע, תקיפה בצוותא ועוד.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

מאות תלונות על פגעי מזג האוויר למוקד 106; מחזיק תיק חזות העיר, יניב מרקוביץ': "מגיע לעובדי העירייה תודה גדולה, על עבודתם בתנאים כאלה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.