Breaking News
Home / בית / אביב ברחובות: סגן ראש העיר, מתן דיל העלה תמונות פסטורליות מהעיר וזכה למטר של תגובות, בהן מפעילי מחאת הזבל: "דבריך תלושים מהמציאות"

אביב ברחובות: סגן ראש העיר, מתן דיל העלה תמונות פסטורליות מהעיר וזכה למטר של תגובות, בהן מפעילי מחאת הזבל: "דבריך תלושים מהמציאות"

אנשי מחאת הזבל ואזרחים שאכפת להם ממצב הניקיון בעיר, חוזרים להפגין את נוכחותם ברשת החברתית, הפעם בתוכו של סטטוס אביבי במיוחד של עו"ד מתן דיל. סגן ראש העיר העלה מגוון תמונות יפהפיות מפריחה בעונת האביב בעיר רחובות, תמונות אותן צילם בעצמו, עם הכיתוב "היפה שלנו לבשה חג". אלא שהיו גם תושבים שלא אהבו זאת, בלשון המעטה, בהם פעילה מרכזית במחאת הזבל, מילה גורודצקי גאורגסון.

התמונה שצילם עו"ד מתן דיל ועוררה מחלוקת בקרב הציבור

"אני אפילו לא יודעת איך להגיב לזה כי זה כל כך תלוש מהמציאות" הגיבה לדיל, "מזמינה אותך לרחוב הנשיא הראשון, גורדון, בן יהודה, בוסתנאי. בלי קשר שכל פינה של מיחזורויות שם הופכת למזבלה כמה פעמים בשבוע, אפילו פרח אחד לא שתלו שם". 

דיל לא נותר חייב והשיב: "מילה, לכל פנייה שלך אני מתייחס בסופר רצינית ומטפל במהירות ואף מעדכן. די עם הקורבנות הזאת. העליתי פוסט עם תמונות מהעיר שלך, זאת שאת גרה בה. נכון.. אנחנו לא מושלמים אך יש גם המון דברים טובים ולפעמים מילה.. רק לפעמים אפשר גם לומר מילה טובה. אבל את לא חייבת. זה בסדר. חג שמח".

מתן דיל: "עלית עליי, זה פוטושופ"

דבריה של מילה סחפו אחריה גולשים נוספים. שרון רבינוביץ' הגיבה: ממש מביך ותלוש מהמציאות" ודיל השיב: "עלית עליי, זה פוטושופ". לאחר מכן הסבירה רבינוביץ': "היום הייתי בשכונה שמילה מציינת והיא רחוקה ממה שנראה בתמונות. הכל מוזנח ואין שום טיפוח".

הדס גולדוייץ הגיבה אף היא: "אולי נציע לציריך בשוויץ להיות עיר תאומה של רחובות?? הן כמעט זהות ביופי, בניקיון ובטיפוח!! נו באמת….אתה באמת חושב שתושבי רחובות כאלה עיוורים?? במרכז וצפון העיר אנחנו חיים בין ערימות של זבל, קרטונים וצואת כלבים. שטחים פתוחים מוזנחים שהפכו למזבלות. כל יום, כל היום. עלינו אי אפשר "לעבוד" עם תמונות פסטורליות של פריחה ולבלוב". דיל השיב: "שמח שהצלחתי להעלות חיוך על פניך. חג שמח".

רחובות באביב, אחת מהתמונות שהעלה מתן דיל

גם אסף וייס הצטרף לתכתובת בסטטוס של דיל: "מתן, אם אתה רוצה להתעלם מהמציאות, וכמה מילים טובות זה מה שאתה מחפש אז זה בסדר, יש הרבה דברים טובים בעיר רחובות, הניקיון והנראות של העיר הם ממש לא מהדברים שהעיר מצטיינת בהם (וזה בלשון המעטה). העירייה מנסה להציג מצג שווא כאילו העיר נקייה (לדוגמא 5 כוכבים מהמועצה לישראל יפה, פשוט בדיחה) אבל היא לא, והפוסט הזה נראה כחלק מאותו מצג שווא", כתב וייס והמשיך: "כשאנחנו רואים בפייסבוק תמונות של בכיר בעירייה שמנסות לתאר עיר מטופחת, ודקה אחרי זה נתקלים בערמות זבל ברחוב, ודורכים בצואת כלבים בכל אשר נפנה – אנחנו מתעצבנים, נראה לי שזה סביר. בגדול – אין שום מילה טובה להגיד על ניקיון וטיפוח העיר, אז אנחנו עומדים על זכותנו להגיד לך ולכל מי שטוען אחרת את האמת, זה מאוד פשוט, ואל תצפה לתגובות אחרות מתושבים שאכפת להם באמת מאיך שהעיר נראית. כמובן שזה לא אומר שאנחנו לא מעריכים את פועלך, אבל האמת צריכה להיאמר. מה גם שמילה צודקת במאה אחוז – אני מצפה מאישי ציבור להגיב בצורה עניינית, גם אם זה לא נעים להם, ולא לענות לתושבים בציניות, זה לא לעניין. אני רק יכול להגיד לך שאם אני הייתי עונה בציניות לאחד מהלקוחות שלי (וזה לא משנה אם התלונות שלהם מוצדקות או לא) היו בועטים אותי מכל המדרגות, והייתי נשאר ללא עבודה".

מילה גורודצקי העלתה תמונת מצב לדברים אותה כתבה: "תלוש מהמציאות"

ערן שקד לדיל: "במשה פריד אפילו 100 שקל לא השקעתם על גינון למרות שכל השכונה פתחה קריאה", בהמשך הוסיף בצירוף תמונת מצב: "תתביישו על ההזנחה במשה פריד". דיל הבטיח: "אדאג לזה". רחל שפריר הגיבה: "האם הזמנת עובדי עירייה שינקו לפני התמונות?? אם לא הייתי מכירה את העיר עוד הייתי חושבת שהיא באמת נקייה…בחיים שלי לא גרתי בעיר כל כך מזוהמת".

תמונתו של שקד מרחוב משה פריד

זאב רוטמן כתב: "הלוואי שכל התושבים בכל האיזורים ברחובות היו נהנים מכזה יופי. כי במרכז העיר זה ממש לא כזה יפה ופרחוני. ושהכבישים לא ישרים. אנחנו לא צריכים פרחים אנחנו צריכים אספלט לכביש זה הכל. רחוב אחד העם. אז כרגע אין שום הערכה לראש העיר על חוסר אכפתיות ועדיפויות כאלה או אחרות. עצוב מאוד".

רחובות היפה, אביב 2017

ראויים לציון שני דברים: האחד, דיל התייחס כמעט לכל אחת מהתגובות שהועלו אצלו. הדבר השני הוא העובדה כי חלק מהתגובות היו גם חיוביות. "אני רוצה לומר שאני נהנית לנסוע בכבישי העיר שלנו", כתבה אילנה צביאלי שליסר, "רחובות העיר פשוט מקושטת ופורחת תענוג לעיניים העיר נקיה. כל הכבוד לאחראים על הגינון ובראש מנהל המחלקה מר יוסי כפיר ולכל העוסקים במלאכה ישר כח".  גם קארין ברגינסקי, שהתמודדה ברשימתו של מתן, הגיבה וכתבה: "ממש כיף להסתכל סביב".

ירדן שר כתבה לדיל: "המשך בעבודתך הנאמנה" ופיני לובקוביץ' כתב: "תודה על כל מה שאתה עושה לרחובות". יניב אריאלי ציין: "מילה טובה מגיעה על סלילת רחוב טשרניחובסקי…סלילה ברמה כל הכבוד" ודיל השיב: "בהחלט מגיע ישר כוח ענק לכל האגפים השונים: אגף הגנים ועיצוב הסביבה, אגף התנועה, התשתיות, הלוגיסטיקה וכמובן למי שעומד בראש המערכת לראש העיר רחמים מלול. תענוג לעיניים".

תגובות זועמות לסטטוס של עו"ד מתן דיל (צילום מסך)

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרשת בשלח – לקלוע בכל הניסיונות | הרב ישראל חממי

One comment

  1. רחובותית עצובה

    בואו לרחוב האמוראים ותחשבו שהגעתם למזבלה. סוריה המופגזת נראית יותר טוב. בקרוב נשחרר תמונות עצובות משם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.