Breaking News
Home / בית / תמו ימי היובש הקיצוני של החורף, מעבר לפינה: ימי הלחות הקיצונית של הקיץ. איך מתאוששים מזה?

תמו ימי היובש הקיצוני של החורף, מעבר לפינה: ימי הלחות הקיצונית של הקיץ. איך מתאוששים מזה?

החורף התמסמס לנו בין האצבעות, אבל מזג האוויר הקר, הרוחות המזרחיות, אחוזי הלחות הנמוכים והחימום המלאכותי של החדרים והמשרדים הותירו את אותותיהם בעור שלנו, שהתייבש ואיבד מגמישותו, זוהרו וחיוניותו – זה הזמן לשקם אותו וגם לחשוב הלאה, על הקיץ המתקרב. כל מה שצריך לדעת על העור בעונת המעבר, באדיבות מומחי "מאוחדת".

למה העור שלנו מתייבש בחורף? לחות העור שלנו מתוחזקת על ידי חלב – שומן עורי שתפקידו לשמן את העור והשיער, לקטול חיידקים ולמנוע ממזיקים סביבתיים לחדור אל תוך העור. טמפרטורת החלב זהה לטמפרטורת הגוף, ובכל פעם שזו עולה (בזמן מקלחת חמה, למשל, שאנחנו כל כך אוהבים בחורף), החלב נמס ונשטף מהעור, מה שגורם לעור יבש, סדוק, חדיר למזיקים, רגיש ולעתים מגרד. גם אחוזי הלחות הנמוכים שמאפיינים את החורף גורמים לעור יבש ומגורה, אדמומיות וקילופים על עור הפנים. לא נעים.

איך משקמים את העור? שיקום העור מתבצע על ידי החדרת לחות אינטנסיבית וחידוש תאי העור באמצעות טיפולים ותכשירים מתאימים, כמו פילינג על בסיס שבועי המסייע לקילוף שכבות העור, השלת תאים מתים, המרצה וחידוש תאי עור הפנים ומסכות ניקוי מטהרות להרגעת העור. צריך לזכור שהאביב עוד לא מתאפיין בלחות הקשה והמעיקה של הקיץ, נהפוך הוא: הוא דומה יותר לסתיו מבחינת החמסינים, הרוחות החמות והיבשות ואחוזי הלחות הנמוכים, וזקוק מאוד להזנה הזאת. שתיית מים מרובה תספק גם היא גמישות ולחות לעור הפנים והגוף; מומלץ לשתות עשר כוסות מים ביום. טיפ: שתו כוס מים עם הקימה בבוקר, עוד לפני הקפה, לנקות את הגוף ולהזין את עור הפנים.

לצד שיקום נזקי החורף, כדאי להתכונן למניעת נזקי הקיץ – חשיפה ממושכת לקרני השמש מסבה נזק בלתי הפיך לשתי השכבות העליונות בעור והסכנה הגדולה היא היווצרות סרטן העור לסוגיו. לגילוי המוקדם חשיבות רבה בריפוי המחלה, אך מניעה היא הטיפול הטוב ביותר. קרינת השמש פוגעת גם בתאי מערכת החיסון הממוקמים בעור וכתוצאה מכך פוחתת יכולת ההגנה של העור מפני זיהומים ופוחתת גם היכולת “לתקן” תאים פגומים. בנוסף, קיים קשר ישיר בין חשיפה ממושכת לקרינת השמש ובין ההזדקנות הביולוגית של העור: הזדקנות העור מואצת על ידי קרינת השמש, וזו גורמת לנזקים בעור ובהם שינויים בצבענים – פיגמנטציה של העור (כתמים חומים או כתמים לבנים), הופעת כלי דם מרובים וקמטים באזורים החשופים.

כדי לצמצם את הסכנה, מומלץ להשתמש בתכשיר הגנה מפני השמש על בסיס קבוע, כלומר: להפוך אותו לקרם הפנים הקבוע שלכם. תכשיר הגנה צריך להיות כזה שיחסום את הקרניים האולטרה-סגוליות המגיעות לאדמה, הן את קרני הUVA והן את קרני הUVB על מקדם ההגנה להיות בין 35 ל-50. יש לזכור כי שהייה ממושכת בשמש אינה מומלצת גם תוך שימוש במסנן קרינה. נזקי השמש מצטברים במשך השנים (גם מחשיפה יומיומית לשמש ולא רק בים) וחשוב לשמור ולהגן על העור כבר בגיל צעיר – מפני שהעור לא שוכח.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עברנו לבית חדש: פורטל החדשות ניוז אפס שמונה – גדול יותר, ידידותי יותר לגולש, עם הרבה יותר תוכן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.