Breaking News
Home / בית / פרסום ראשון: חנניה קורש התפטר מתפקידו כיו"ר הועד המנהל ביד לבנים לאחר חילוקי דברים עם יוסקה ורבר

פרסום ראשון: חנניה קורש התפטר מתפקידו כיו"ר הועד המנהל ביד לבנים לאחר חילוקי דברים עם יוסקה ורבר

מעטים בלבד ידעו כי בטקס המרכזי, שהתקיים בהיכל התרבות העירוני "בית העם" ביום הזיכרון, רק לפני שבועיים וחצי, עלה חנניה קורש אל הבמה לקרוא "יזכור", כשהוא כבר אינו חלק מהנהלת מבית יד לבנים ● קורש, סמנכ"ל הנכסים והביטוח בעיריית רחובות מונה מטעם ההנהלה הציבורית כיו"ר הועד המנהל לפני ארבע שנים ועל סיום תפקידו ההתנדבותי החליט לאחר חילוקי דעות עם היו"ר יוסקה ורבר.
חנניה קורש, התפטר מיד לבנים

הכול החל לאחר שדובר על הקמת מבנה חדש בסמוך ליד לבנים, שישתרע על פני 400 מ"ר ויכיל חדרי פעילות לרווחת המשפחות השכולות. או אז הבינו כולם כי היו"ר ורבר, מעוניין להנציח במבנה זה את זכר בנו חנן, שנפטר בשנת 1984 – מה שלא מצא חן בעיני ההנהלה הציבורית, בראשה חנניה קורש. יודעי דבר מספרים כי הדבר בלתי אפשרי שכן ביד לבנים לא ניתן להנציח חלל אחד בלבד, אלא ההנצחה חייבת להיות קולקטיבית שכן יד לבנים הינו ארגון המנציח את כלל חללי מערכות ישראל.

מתיחות גדולה קיימת בין הצדדים בעיקר לאחר שבשבוע שעבר התקיימה פגישה בה נכח גם ראש עיריית רחובות, רחמים מלול ובמהלכה אושר המבנה הייעודי, החליט קורש להניח את המפתחות. גם ממלא מקום ראש העיר, בנצי שרעבי הכין מכתב התפטרות מההנהלה הציבורית אולם מלול שכנע אותו שלא לעשות כן. מנהלת הבית, שפרה כהן, אף היא שותפה לדעה כי לא ניתן להנציח חלל אחד במבנה שיוקם ותכננה לעזוב אולם שוכנעה לשמור על מקור פרנסתה.

 

יוסקה ורבר, יו"ר בית יד לבנים

"אני מתעסק עם זה כבר יותר מחמש שנים ואני לא רוצה לפגוע באף אחד", אמר יוסקה ורבר בשיחה עם "רחובות היום". אני מאמין שאחרי הישיבה שהייתה עם ראש העיר לפני שבוע, נמשיך להתקדם. הדברים נכונים, אני כן הולך לתרום ועיריית רחובות מתה להיכנס לזה, אנחנו נצטרך לרכז עוד כסף ואי לכך זה יתבצע".

ש. במה מדובר בדיוק?

"האגף הזה הוא מבנה נוסף ליד יד לבנים שקיים עכשיו שיהיה חלק אינטגרלי של הבניין. התכנית הסופית היא 400 מטר, קומת הקרקע 200 מ"ר והוא יכלול חדרים לפעילויות גם של הורים (שכולים – ל"ל) וגם של כל האנשים ברחובות, כלומר למעשה לא רק למשפחת השכול אלא לכולם. יהיו שם מופעים, יש כבר תכניות סופיות, יש לנו אישור אבל אין עדיין את המימון אז מחכים.

ש. האם יש אישור של ראש העיר לדבר?

"בטח, בטח, הוא גם בחר את הדגם".

בית יד לבנים ברחובות

ש. בעניין חנניה קורש שהתפטר מתפקידו. אבקש תגובתך.

"עם חנניה אין שום בעיה. הוא התפטר כי לא מצא חן בעיניו הלחץ שלי גם וההתמדה שלי, כי אם אני מפעיל לחץ, שש שנים מתעסק בזה ורק ברגע האחרון באים ומה שאומרים לא מקובל עליו".

ש. הבניין יהיה ע"ש בנך, חנן ז"ל?

"בלי שום ספק זה יהיה, זאת הייתה המטרה מההתחלה. אנחנו כבר 33 שנה (מאז פטירתו של חנן ורבר ז"ל – ל"ל) ואני חושב שאני יכול ואם לא הייתי יכול לא הייתי עושה. היו לי 3 ילדים, יש כאלו שמקבלים את זה בחיים ויש כאלו שיכולים לקבל את זה במותם, אני משקיע מכספי האישי ולשם רצינות שמתי 500,000 שקלים שנמצאים ביד לבנים מרכז, בקופה, למטרה זו. לא דיברתי במשך 5 שנים על הנצחה, אך אמרתי שצריך שיהיה בניין להורים שכולים ולתושבי רחובות כי זה נושא ציבורי. ביד לבנים נכון להיום אין לנו חדרים, אין לנו איפה לעשות פעילות, אז אנחנו שוכרים חדרים פה ובכל מיני מקומות ואנחנו רוצים שיהיה לנו בית משלנו שיהיה ייעודי".

חנניה קורש מסר בתגובה: "אני אדם שחי עם אמונה, מצאתי את עצמי במצב לא נוח מול משפחות שכולות מסוימות וזו הסיבה שהחלטתי לפרוש. הכי חשוב מבחינתי שאף אחד לא ייפגע, אין לי שום מטען כלפי אף אחד ואני מעדיף שלא להיכנס לזה. אני יודע שהנושא הזה פצצתי למרות שאין לי עניין לעשות אותו כזה. משכתי את ידי מהעניין לגמרי ואני מניח שיבואו אנשים אחרים טובים במקומי. כעת אני מקדיש את כל האנרגיות בתפקיד אינטנסיבי, לאחר שמוניתי על ידי ראש העיר להיות מנהל ההקמה של מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל שעומד להיפתח עוד מספר חודשים וכל כולי בתפקיד הזה".

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ט"ו בשבט הגיע – חג לאילנות; טקס נטיעות עירוני התקיים ביבניאלי ובגן הבנים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.