Breaking News
Home / בית / ראש ממשלת ישראל לשעבר, אהוד אולמרט ישוחרר מחר ממאסר; רחמים מלול: "אולמרט נענש דיו – גם מאסר, גם השפלה וגם איבוד המעמד השלטוני הבכיר ביותר"

ראש ממשלת ישראל לשעבר, אהוד אולמרט ישוחרר מחר ממאסר; רחמים מלול: "אולמרט נענש דיו – גם מאסר, גם השפלה וגם איבוד המעמד השלטוני הבכיר ביותר"

התרגשות גדולה לקראת שחרורו של ראש ממשלת ישראל לשעבר, אהוד אולמרט בתום ריצוי שני שלישים מתקופת עונשו. אולמרט ייצא לביתו ביום ראשון בין שש לשבע בבוקר, לאחר שפרקליטות המדינה הודיעה כי לא תעתור לבית המשפט נגד ההחלטה לשחררו ממאסר.

כזכור, הוועדה ניכתה שליש מעונשו של אולמרט, שהורשע בקבלת שוחד כאשר את מאסרו החל לרצות בפברואר 2016. בהודעת משרד המשפטים נאמר כי "בדיון בלשכת היועץ המשפטי הממשלה, בהשתתפות פרקליט המדינה וצמרת הפרקליטות, נלמדה ביסודיות החלטת ועדת השחרורים בעניינו של אהוד אולמרט. פרקליט המדינה המליץ כי במכלול נסיבות העניין אין מקום לעתור לבית המשפט המחוזי נגד החלטת ועדת השחרורים. היועץ המשפטי לממשלה אימץ את ההמלצה, ובהתאם הוחלט שלא להגיש עתירה לבית המשפט המחוזי".

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, התייחס לקיצור עונשו של אולמרט ויציאתו מן הכלא. "אולמרט נענש דיו, גם מאסר גם השפלה, גם איבוד המעמד השלטוני הבכיר ביותר", אמר מלול שהוסיף: "נכון היה לקצר את עונשו ובוודאי אחרי שתרם רבות למדינת ישראל ולביטחונה".

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול

מי שהייתה מקורבת מאוד ללשכת אולמרט בעת שהיה ראש הממשלה היא מנכ"לית החברה העירונית, יוספה חליבה. הערב (שבת) היא סירבה להגיב לנושא שחרורו של אולמרט אולם לא ניתן להתעלם מהדברים אותם כתבה לפני מספר ימים בפוסט ארוך ומרגש שהעלתה בכרטיס הפייסבוק שלה.

"אני אוהבת את אהוד אולמרט", פתחה חליבה, "באתי הנה קודם כל לומר את זה. אהוד, עוד בהיותו עו"ד מצליח מאד, ומאוחר קצת יותר ח"כ ושר בממשלה, היה מהאחראים על הנגיף הזה שדבק בי – העבודה בשירות הציבורי. תמיד הערכתי את העשייה הציבורית לה הקדיש את חייו. בת בית הייתי אצלו (בזכות חברות טובה עם בתו מיכל)".

התמונה הוויראלית שבה נראה אולמרט בשבוע שעבר תשוש וחלש, בעת אשפוזו בבי"ח

חליבה התייחס לתמונה הוויראלית שהופצה ברשת בה נראה אולמרט חולה, תשוש וחלש לאחר שאושפז בשל מיחושים בחזה בבית החולים. "התמונה של אהוד שפורסמה לאחרונה, קרעה את ליבי לגזרים. האין זה מגיע מאותו מקום של ריקוד על הדם, שמחה לאיד ושאר רעות חולות המאפיינות את החברה שלנו? פחדנים, מה הם עושים? תופסים טרמפ! העליהום ציבורי ושפיכת הדם של ראש הממשלה לשעבר והפיכתו לבוגד בביטחון המדינה, הם בהחלט טרמפ ראוי. לא משנה העובדה שעדיין רב הנסתר על הגלוי באשר לפרשיית ספרו של ראש הממשלה לשעבר, הם, הפחדנים, כבר חוגגים. הנה הזדמנות לסגור חשבונות אישיים. גם בושה, גם חרפה ואף סטנדרט מוסרי כפול".

יוספה חליבה על אולמרט: "האיש של האנשים"

בהמשך הוסיפה בהקשר זה: "התמונה הזאת שפורסמה היא תעודת עניות לכולנו. תעודת גמר שבסופה רשום "נכשל". המקום המוסרי בו כל כך מתגאים אנו, החמלה הזאת שהיא כנזר על ראשינו ומקור כוחנו, מתבררת היום כמשהו התלוי באמת בעיני המתבונן. המבט ההוא בעיניים של אהוד".

חליבה המשיכה לדבר בשיבחו של אהוד – האיש, זה שהיא מכירה, מזווית עינה: "אני מכירה את אהוד האחר. הדמות הרחוקה מהעין הציבורית. איש המשפחה המסור והאב האוהב לילדיו ובנותיו, האיש של האנשים. המשפחה הנהדרת הזאת משפחת אולמרט שיודעת אהבה וחום מה הם. שנים אחרי שלא נפגשנו, אהוד, ראש הממשלה דאז, קלט אותי בזווית עינו באחד הסיורים שעשה וביקש את הפמליה לעצור, קרא לי בקול וחיבק אותי בחוזקה תוך כדי שמביך אותי במילים חמות של אב גאה בביתו. מי שהשתומם אז מהתנהגותו זאת, לא הכיר את אהוד. כזה היה. איש חם ואוהב. בעיקר בנאדם".

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ח"כ עודד פורר וסיעת ישראל ביתנו הגישו הבוקר לבג"צ את התנגדותם לדחיית החובה לחוקק את חוק הגיוס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.