Breaking News
Home / בית / פסטיבל הפסלים החיים: העמדות כבר מוכנות, ההתרגשות בשיאה, הצפי ל-120 אלף איש

פסטיבל הפסלים החיים: העמדות כבר מוכנות, ההתרגשות בשיאה, הצפי ל-120 אלף איש

הכל כבר מוכן לפסטיבל הבינלאומי לפסלים חיים שייערך החל ממחר ברחוב הראשון והוותיק של העיר "יעקב" ברחובות: העמדות פרוסות לקבלת 150 מיצגים של פסלים חיים מן הארץ ומן העולם. כ-120 אלף איש צפויים לפקוד את הרחוב ההיסטורי של העיר בפעם השמינית ברציפות, כאשר הפעם הכל גדול יותר, מרהיב יותר וההתרגשות בעיצומה. הפסטיבל שייערך שלושה ימים, 4-6.7.17 בין השעות 18:00-22:30 בהפקת עיריית רחובות, החברה העירונית רחובות לתרבות, ספורט ונופש. מפיק ומנהל אמנותי: ג׳קי בכר, יוצר ועוזר מנהל אמנותי: ג׳רום הרוש.

הפסטיבל נוסד כחלק מהחזון לייצר עבור העיר רחובות אירוע ייחודי, שיהיה מזוהה עם העיר ובו בעת לפתח את תחום אמנות 'הפסל החי' בישראל. במהלך השנים זוכה הפסטיבל להכרה בקרב אמנים ישראליים ובינלאומיים המבקשים ליטול בו חלק, לתהודה ציבורית אוהדת וחמה ולהכרה מהממסד הממלכתי בישראל ובראשו משרד התרבות.

ז'אנר פסלי הרחוב התפתח בעשורים האחרונים בעיקר באירופה, כשהאמנים מציגים לצידי הכיכרות ובקרנות הרחוב להנאתם הרבה של תושבי הערים הגדולות. פסטיבל רחובות, שנולד כחלק מתהליך עולמי זה, הצליח מעל המצופה ובמהלך שמונה השנים האחרונות נוצרו במיוחד עבורו למעלה מ-500 יצירות מקוריות של אנשי תיאטרון, תיאטרון רחוב, אמני תנועה ומסכות, מעצבים ואמני 'פסל חי'. העבודות וההפקות השונות ממשיכות להופיע בארץ ובעולם לאורך השנה, גם אחרי הפסטיבל.

לאורך השנים אירח הפסטיבל כ-100 אמנים מכל רחבי הגלובוס והשנה המסורת נמשכת כאשר יתארחו 14 אמנים מובילים מפורטוגל, סרביה, בלגיה, אוקראינה, ספרד והולנד ויחד איתם ישתתפו בפסטיבל 150 אמני פסלים חיים מהארץ ומהעולם, במגוון דמויות ססגוניות ומרתקות, בהם כ-100 יצירות שונות של פסלים חיים, שיוצרים שילוב בין דמיון למציאות, תוך יצירת חגיגה עממית, תרבותית, אינטראקטיבית, חזקה ואמיתית של מראות, צבעים וקולות המותאמת לכלל הגילאים. אחת הההפקות המקוריות שנכתבו במיוחד לפסטיבל השנה הינה וריאציה מיוחדת בהשראת הסיפור והסרט "הקוסם מארץ עוץ".


גאווה גדולה בקרב ראש העיר, רחמים מלול, לקראת הפסטיבל. "הפסטיבל הבינלאומי לפסלים חיים ברחובות הוא הדובדבן שבקצפת, גולת הכותרת של הפעילות התרבותית שמתקיימת במשך השנה ברחובות, עיר המדע והתרבות", אומר מלול. "את הפסטיבל ייסדנו במסגרת חגיגות ה-120 לעיר רחובות ומאז הוא רק הולך וגדל מידי שנה. אנו גאים ונרגשים לקיים את הפסטיבל, זו השנה השמינית ברציפות ולארח מאות אלפים מתושבי רחובות וחובבי תרבות מהארץ כולה".  


מנכ"ל העיריה, דורון מילברג: "הפסטיבל הבינלאומי לפסלים חיים ברחובות הפך לשם דבר בעולם התרבות והאמנות הישראלי והבינלאומי. הייחודיות שלו טמונה בכך שמדובר באמנות רחוב לא שגרתית, הוא מאפשר למבקרים בו להיכנס לעולם הפנטזיה ולחזות במיצגים מיוחדים מכל רחבי העולם, במרחב הציבורי והעירוני. זו הזדמנות מעולה לקהל הישראלי להיחשף לאמנות הייחודית הזו, ולאמנים בעלי שם ברמה הגבוהה ביותר".

מנכ"לית החברה העירונית לתרבות, יוספה חליבה: "הפסטיבל הבינלאומי לפסלים חיים הוא אחד מאירועי השיא של השנה, הוא ממצב את מעמדה של רחובות כעיר של תרבות. כמיטב המסורת, יגיעו אל רחובות מאות אמני רחוב מכל רחבי העולם ויציגו מיצגים קסומים ומרתקים. השנה הגדלנו את הפסטיבל, הרחבנו את התכנים המוצגים בו וכמובן, את רשימת האמנים שיציגו בו. אנו מזמינים את תושבי העיר, ואת חובבי התרבות מכל רחבי הארץ להגיע וליהנות מחוויה צבעונית, חדשנית ומיוחדת במינה, שכבר הפכה למסורת של ממש".


המפיק והמנהל האמנותי של הפסטיבל, ג'קי בכר סיכם: ״האפשרות שנפלה בחלקי, לייצר פסטיבל בינלאומי ברמה גבוהה שכזו, ובמשך שמונה שנים ברציפות, היא מתנה גדולה מאד שנושאת עמה מחויבות אדירה. מחויבות לקהל החוזר שוב ושוב ומצפה להתפתחות, להפתעה, בכל פעם מחדש. מחויבות לאומנים וליוצרים, למתן פלטפורמה ייחודית בחלל הציבורי המרהיב של העיר רחובות למען קידום התרבות המיוחדת הזו בישראל. אני נרגש מאד לקראת השנה השמינית ומודה מאד לג׳רום הרוש, המנהל האומנותי השותף, על עבודה משותפת רבת שנים שנושאת עמה הצלחה גדולה".

לצפייה בתכניית פסטיבל הפסלים >> לחצו כאן   להסדרי תנועה, חניה ונגישות >> לחץ כאן

העמדות כבר מוכנות, רחוב יעקב

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ח"כ עודד פורר וסיעת ישראל ביתנו הגישו הבוקר לבג"צ את התנגדותם לדחיית החובה לחוקק את חוק הגיוס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.