ראשי / בית / המלחמה בתאונות הדרכים נמשכת. מנכ"ל אור ירוק: "עליה של 20% במספר ההרוגים ביחס לחודשי הקיץ הקודמים"

המלחמה בתאונות הדרכים נמשכת. מנכ"ל אור ירוק: "עליה של 20% במספר ההרוגים ביחס לחודשי הקיץ הקודמים"

250

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, במהלך חודשי הקיץ הקודמים (יוני-אוגוסט) נהרגו 18 ילדים ובני נוער (0-19) בתאונות דרכים, עליה של 20% במספר ההרוגים ביחס לחודשי הקיץ בשנת 2015 שבמהלכו נהרגו 15 ילדים ובני נוער.

"החופש הגדול מביא עימו סכנות גדולות לילדים מאחר והם לא נמצאים במסגרת שתגונן עליהם", אמר ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "את הנתונים הקשים הללו חייבים וניתן לצמצם. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב כבר עכשיו להגביר את המודעות בקרב הילדים ובני הנוער לסכנות שהכביש מציב בפניהם בעיקר בנושאים כמו חציה נכונה של הכביש, רכיבה על אופניים במקום בטוח עם קסדה וחגירת חגורת בטיחות. גם למדינה יש אחריות שהילדים שלנו יעברו את הקיץ בשלום ויחזרו בריאים ושלמים לתחילת שנת הלימודים".

בעמותת אור ירוק מציינים כי לפני היציאה לחופש הגדול, יצאו מתנדביה למאות גני ילדים בכל רחבי הארץ, במטרה להכין את ילדי ישראל לחופשה בטוחה. המתנדבים הסבירו לילדים כיצד לשמור על כללי הבטיחות בדרכים במהלך החופשה.

במסגרת הפעילות, רעננו המתנדבים עם ילדי הגן את כללי הבטיחות בדרכים אותם למדו במהלך השנה, באמצעות חידונים ומשחקים. לאחר מכן, קיבלו כל אחד מהילדים תעודה אישית שמהווה תעודת "הנוסע הבטוח" בה הם מתחייבים להקפיד ולשמור על מספר כללים הנוגעים לבטיחות בדרכים כנוסעים ברכב. בתעודה, התחייבו הילדים לחגור חגורת בטיחות ולשבת על מושב בטיחות מתאים בכל נסיעה, לשבת בשקט בזמן הנסיעה ולא להפריע לנהגים וכן להיכנס לרכב ולצאת ממנו רק מכיוון המדרכה.

 

250

250

תגובות

תגובות

אודות מערכת האתר

תבדוק בנוסף

גמר המירוץ למיליון: הרחובותיים – הלן ורגב הוד ודניאל פרץ נותרו עם המחמאות

זה היה גמר מרתק – בסיומו קטפו בני הזוג אוולין וטוהר חיימוביץ' את המקום הראשון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.