Breaking News
Home / בית / תושבים ברחובות מדווחים על יותר פריצות לדירות ולרכבים – צפו בסרטון הפריצה לרכב בשיכון סלע

תושבים ברחובות מדווחים על יותר פריצות לדירות ולרכבים – צפו בסרטון הפריצה לרכב בשיכון סלע

מכת ההתפרצויות עלתה בתקופה האחרונה והעובדה המוחשית הינה עדויותיהם של שוטרים ותושבי העיר המספרים על כמות הפעמים הוזעקו או הזעיקו, בהתאמה, את כוחות הביטחון לבחון דירות ורכבים לאחר שנפרצו.

בסרטון בלעדי אשר הגיע לידי "רחובות היום" נראים שני פורצים במצלמות האבטחה במהלך פעולה ביום חמישי האחרון. השניים פורצים אל תוך רכב לצד נהגים ועוברי אורח כשאור יום בחוץ וללא כל חשש. מהרכב המסחרי ברחוב משה פריד בשיכון סלע, לאחר מכן התברר, הם גנבו סחורה של קבלן עבודות שיפוצים בשווי של כעשרת אלפים שקלים.

אירוע התפרצות נוסף אליו נקראו שוטרי תחנת רחובות התרחש בשבת בצהריים. אל חנות של אופניים חשמליים השוכנת ברחוב ביל"ו, מול קניון העיר, פרץ חשוד ששבר את דלת הכניסה, הוא גנב מתוכה זוג אופניים וברח מהמקום. השוטרים פתחו בסריקות אך טרם אותרו החשודים.

בוקר קודם לכן, ביום שישי, התעוררו בעלי דירות משכונת אושיות וגילו כי במהלך הלילה נפרצו דירה ומחסן ונגנבו מתוכם רכוש פרטי. בחמישי, נפרצו שתי דירות במזרח העיר, האחת ברחוב 'הנותר' והשניה ברחוב 'מאור יוסף' – מהן נגנב רכוש רב. קודם לכן נפרצו שתי דירות בשכונת מילצ'ן, בשכונת שיכון סלע נגנב רכב מרחוב דניאלי עמוס ולאחר מרדף הרכב נעצר על כביש 431 אך החשוד הצליח להימלט.

בקרב תושבי שכונת רחובות ההולנדית התופעה ידועה, בין השכנים מועברים הודעות בוואטסאפ השכונתי על הבקשה להגביר עירנות בעקבות גל ההתפרצויות. מאז מזעיקים התושבים את שוטרי תחנת משטרת רחובות ובמקרים בודדים אלו מצליחים לאתר את החשודים. גם תושבי שכונת חבצלת שברובה נמצאים בתים צמודי קרקע אינם חסינים ממכת התפרצויות. מאחר והשכונה ממוקמת בכניסה לעיר, הגישה נוחה לגנבים שמגיעים ברובם מדרום הארץ.

רחובות ההולנדית. מכת ההתפרצויות הגיעה גם לכאן

גורם במשטרה אמר ל"רחובות היום" כי "עם הרגשות של התושבים קשה לנו להתמודד אך אצלנו העובדות מוכיחות על ירידה בהתפרצויות. לאחרונה תפסנו מספר חשודים במצבים שונים, חלקם נתפסו בזמן אמת וחלקם על ידי הוכחות של טביעות אצבע או מוצגים שקשרו אותם להתפרצויות ספציפיות".

בתוך כך יצוין כי תושבים המבקשים לבחון אתרי בניה בטענה כי לנים בו שוהים בלתי חוקיים שהם למעשה הפורצים לבתים, נתקלים בסירוב. הגורם המשטרתי הסביר כי "יש לנו הנחיה ברורה שלא להיכנס לאתרי בניה לבד אלא אם מדובר באירוע חריג או לפי שיקול דעתו של קצין המשמרת.

שוטרי תחנת רחובות. (ארכיון)

"ההנחיה באה בגלל הסכנות הבטיחותיות שיש באתרי הבניה וכבר שמענו על מספר מקרים. לצורך כך יש לנו מבצעים שנערכים מדי שבוע, במסגרתם נכנס כוח משטרתי גדול, גם עם כלבי גישוש, שוטרי משמר הגבול וכלים נוספים, אנחנו מאגפים את אותו אתר בניה שלאחרונה ונכנסים לבדוק. אחרי כל מבצע כזה, מי שמגיע לתחנה רואה בעצמו את כמות השוהים הבלתי חוקיים שנתפסים. כולם נחקרים ולאחר מכן רובם משוחררים בהרחקה וחלקם אם הם דרושים לחקירה או מועמדים לדין נשארים במעצר להמשך ההליך. העובדה לפיה כמות התפיסות פוחתת מדברת בעד עצמה".

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרסום ראשון: אלטשולר יתמוך בשעריים גם בעונה הבאה; בקבוצה מקווים שגם אלדד פרי ימשיך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.