Breaking News
Home / בית / תכנית פינוי בינוי יוצאת לדרך בקריית משה. האם רחמים מלול יצליח להפוך את השכונה המערבית הרוויה בפשע לפנינה של העיר?

תכנית פינוי בינוי יוצאת לדרך בקריית משה. האם רחמים מלול יצליח להפוך את השכונה המערבית הרוויה בפשע לפנינה של העיר?

תכנית הפינוי בינוי הגדולה בישראל יוצאת לדרך – בשכונת קריית משה. "מדובר במהפכה בקנה מידה ארצי, תכניות פינוי – בינוי הן חשובות מאד גם ברמה החברתית, וגם מבחינת המרקם העירוני בעיר" אומר היום (ראשון) ראש עיריית רחובות רחמים מלול.

"אין לי ספק שהתכנית החדשה תהפוך את קריית משה לפנינה של ממש, תשפר את רמת התשתיות וכפועל יוצא מכך גם את חייהם של תושביה", הוסיף.

התכנית להתחדשות קריית משה כוללת הנחיות לפינוי ובינוי של הבנייה הרוויה הישנה בתחום השכונה ההיסטורית והחלפתה בבנייה מודרנית במבנים בני 9-20 קומות. את הרחובות המרכזיים בשכונה תלווה חזית מסחרית רציפה בקומות התחתונות של המבנים. כחלק מהתחדשות השכונה, מתוכננת מערכת ציבורית ענפה של שטחים למוסדות ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים שישרתו את האוכלוסייה העתידית.

יהפוך את קריית משה לפנינה? ימים יגידו. רחמים מלול

התכנית משתרעת על שטח כולל של כ-1,185 דונם, ומכילה כ-2,200 יח"ד קיימות. התכנית תאפשר בנייה של כ-8,000 יח"ד נוספות ושאר היחידות הקיימות ישודרגו וישופרו. בהמשך, באזור התעשייה 'רכטמן' יוקצו שטחי מסחר, תעסוקה ומלאכה בשטח של כ-370,000 מ"ר. תושבי השכונה צפויים ליהנות מהקצאה של כ-115 דונם לשטחים ציבוריים פתוחים.

בנוסף, ישודרג אזור התעשייה הישן 'רכטמן' וחלקו המזרחי יוסב לאזור מסחר ותעסוקה. במסגרת תהליכי הביצוע, ישודרגו כל התשתיות הקיימות להבטחת מרחב ציבורי איכותי. מערכת התנועה המוצעת תתוכנן בראייה המקדמת שימוש בתחבורה ציבורית, בשילוב עם רשת שבילי אופניים ייעודיים בצירים הראשיים.

(הדמיות באדיבות בר לוי אדריכלים ומתכנני ערים)

התכנית מתקיימת בשיתוף פעולה הדוק עם התושבים ובין היתר, התקיימו מפגשי שיתוף הציבור עם התושבים ונציגי משרד הבינוי והשיכון, יחד עם נציגי העירייה, לרבות פעילות הסברה נרחבת בכדי לסייע לתושבים לדעת את זכויותיהם.

ימים יגידו אם ראש העיר רחמים מלול הצליח לעשות את המהפכה הגדוחה בתולדות רחובות, ממרכז הפשע של העיר למקום תוסס, שוקק מסחר ומלא חיים.

 

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ח"כ עודד פורר וסיעת ישראל ביתנו הגישו הבוקר לבג"צ את התנגדותם לדחיית החובה לחוקק את חוק הגיוס

9 comments

 1. מה עם גוש עציון? שמה זה יותר חשןב תתבייש לך מלול שאתה לא מטפל שמה בכלום, 2 קדנציות לא עשית כלום בשבלנו העיקר אתה יושב על הכיסא.

 2. בצלאל אתה צודק מלול מתעלם מהתושבים בגוש עציון ולא מאשר כלום. הביאו לו תוכניות והוא לא רצה לאשר
  ראש עיר הכי גרוע שהיה לנו משחק או ה ראש קטן בכל מה שקשור לגוש עציון

 3. תבואו לראות איזה חורבה נהיה מגוש עציון כל אחד שגר שם בקומה ראשונה עשה לו בית קרקע עם חריגות בנייה בניגוד לחוק. מזמנים פקחים והם לא עושים כלום. ערייה זבל
  גוש עציון צריך להיות במקום הראשון לפינוי בינןי

 4. פרסקובסקי

  מלול מסתיר משר הבינוי את האמת על גוש עציון.

 5. מאיר כל מילה שלך נכונה. מלול עוצם עיניים מכל החריגות בנייה בגוש עציון מביא פקחים שלא עושים כלטם בטח מקבלים שוחד לך תדע מי עוד מקבל שוחד כדי שלא יפעלו שם עירייה מושחתת

 6. איפה כל החברי מועצה????? כולם רןאים את השחיתות ושותקים ומתעלמים אז למה צריך אותם. הם היו צריכים להתנגד ראשונים לפינוי בקריית משה ולדרוש קודם את הפינוי בגוש עציון שם זה הרבה יותר דחוף.

 7. חברים, כל מה שאתם כותבים נכון ומקומם.
  הדרך היחידה שקולכם ישמע היא דרך התקשורת.
  תזמינו את ערוץ 2 שיבואו לצלם מה קורה בגוש עציון כמו שבאו בזמנו לקריית משה ואז תיראו איך פתאום מלול מתעורר לחיים ביחד עם כל חברי המועצה שמתעלמים גם הם במכוון מגוש עציון.

 8. תזמינו את החברי כנסת לסיור בגוש עציון אז הם יבינו מי זה ראש העיר שמסתיר את החור הכי שחור בעיר

 9. העיקר שמלול את הרחוב שלו דאג לשפץ איך שנכנס לתפקיד אין ספק שלהפוך רחוב כביש למדרכה הולנדית זה יותר חשוב מבניינים שעןמדים ליקרוס ברעידת אדמה הכי קטנה שתהיה.
  ביזיון שמלול לא עשה כלום כל השנים האלו בשביל פינוי בינוי בגוש עציון פשוט בושה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.