Breaking News
Home / בית / הטור של ליזה ללוצשווילי: טרנד הליצנים במדינה, הקשר למחאת הזבל ומנהל המתנ"ס שפועל בלא ידיעת קברניטי העיר

הטור של ליזה ללוצשווילי: טרנד הליצנים במדינה, הקשר למחאת הזבל ומנהל המתנ"ס שפועל בלא ידיעת קברניטי העיר

אחייניתי בת העשר, תמר, שיתפה אותי בשיחתנו היומית ואמרה שהיא מבוהלת מכל טרנד הליצנים שאוחזים סכינים או גרזנים ומסתובבים בסמטאות או בבתי עלמין, טרנד שעבר לטעמי, כל גבול. הפרשה הזו, שהחלה בכלל בעקבות סרט אמריקאי, הצליח לגבור על כל נושא פלילי אחר ובוודאי על הנושאים המדיניים והכלכליים, כאשר כל פתיח של מערכות החדשות בטלוויזיה או בשערי העיתונים החל לדון באירועים ובליצנים שמאחוריהם. בראשון לציון, נצרת עילית וברמלה – דווח על אירועים קשים שהגיעו לפתח תחנת המשטרה והרי שאפשר להרגיע – ברחובות לא היה ולא נברא.

נכון, היו מי שדיווחו שבעיר פעלו כל מיני ליצנים. אך כאמור אפשר לנשום עמוק ואין צורך להיבהל או לסחוב גז פלפל בתיק. לכל הקריאות שנעשו למוקד העירוני – בפועל לא באמת היה סיפור, אלא מעשי קונדס ומסרונים בשרשרת שהפיצו בני נוער באמצעות הרשתות החברתיות ובאמצעות אפליקציית מובייל להעברת מסרים מידיים – בוואטסאפ למשל. ממשטרת רחובות נמסר כי לא נעשו קריאות בפועל על ליצנים מסוכנים וכדומה אך עם זאת, השוטרים קיבלו הוראות להתנהלות במקרים שכאלה, אם חלילה יקרו גם ברחובות.

ואם כבר ליצנים בעיר רחובות – מהם תושבי רחובות מפחדים? ראיתם מאיזו חבורה מורכבת מועצת העיר ברחובות? ראיתם כמה ליצנים יש שם? שלא תתבלבלו, רבים מחברי המועצה מוערכים מאוד בעיניי, אך חלק מחברי המועצה (וחברות המועצה, למען הסר ספק) לא ראויים לשבת כלל בכסא הנבחרים. בשנה האחרונה אני עוקבת מקרוב אחרי ההתנהלות של העירייה ולא ברור לי כיצד תושבי העיר נתנו לחלק מהחברים כל כך הרבה קולות בבחירות המוניציפליות האחרונות. ישנם כאלה שלא רק שאינם תורמים לציבור מיוזמתם, אלא אינם מקשיבים לציבור ורואים בהם כמובן מאליו – אם הציבור מובן מאליו אז מי אתם בכלל ולמה אתם נשארים במועצה? בשביל השם, הכבוד, המעמד? ממילא לא יוצא לכם כלום ושום דבר – אז פנו דרך לבאים בתור.

מצד שני, שעון הבחירות מתקתק לאחור ואין לי ספק שבאוקטובר הבא הדברים יהיו שונים. אגב, בסוגיה הזו חשוב לי לציין שכאשר חבר מועצה מצוטט בכלי התקשורת כשהוא משפיל את חברי מחאת הזבל, תושבי רחובות שמשלמים את מיטב כספם עבור ארנונה – ואותו חבר מועצה (גיורא בן ארי) מכנה אותם "אשפה" ואף לא אחד עומד על הרגליים האחוריות באופן יזום וצועק צעקה חדה ונחרצת לרבות דרישה לגינוי ההתנהלות מהסוג הזה מכלל חבריו למועצה וכמובן מהקברניטים המנהלים את העיר – ראש העיר רחמים מלול והמנכ"ל דורון מילברג – או אז בעיניי, במקרה הזה כולם ליצנים. ואף אחד לא ישכנע אותי שהוא לא רוצה לצאת כנגד חברו למועצה. עם כל הכבוד, ויש כבוד, מי שיחליטו אם תישארו שם, בכסא הנוח בקומה השישית – הם אך ורק תושבי העיר. בתוך כך יצוין כי לאחר שחברים מהמחאה פנו אל ראש העיר, הוא צלצל לבן ארי ואמר לי כי ההתבטאות שלו הייתה לא במקום. אותי אישית זה לא מספק.

ולסיום, ליצן נוסף, מנהל מתנ"ס מקומי שמרגיש שהוא הביג בוס של רשת חוויות – ובעיניי התנהלותו בלתי ראויה. לגולן ביטון אולי יש כמה מניות על כך שמתנ"ס קריית משה קוצר הצלחה וחשיפה לאירועים שבו אך יחד עם זאת אי אפשר שלא לשים לב כי הוא מנסה לתפוס את מקומו של בעל הבית בכך שאת הידיעות המשמעותיות לתקשורת הוא מוציא על דעת עצמו בלא ידיעתם של הסמנכ"ל צביקה מדהלה המשמש כמ"מ של המנכ"ל עדי דויטש שסיים תפקידו בחודש שעבר ובוודאי שללא ידיעתם של חברי הדירקטוריון והעומד בראשם, עו"ד יניב מרקוביץ'.

השבוע נשלחו על ידי אותו ביטון שתי ידיעות לתקשורת המפארות את פועלו כיו"ר ועד הפעולה של רשת חוויות – האחת אודות הסכם היסטורי בחוויות לרווחת העובדים על שורת הטבות והסכמי עבודה שיהיו תקפים לשלוש שנים. ההסכם ההיסטורי עליו הוא דיבר, לא היה ולא נברא. זמן קצר לאחר מכן אף נשלחה הבהרה חד משמעית מהרשת כי אמנם התקיימה פגישה בנושא אך אין הסכם.

נושא אחר אותו זקף ביטון לזכותו ולזכות רשת חוויות הוא תוספת השכר שהוענק לעובדות מעונות היום ואף ציין בריש גלי "בשורה גדולה שהושגה בשיתוף יו"ר הסתדרות המרחב". אז זהו, שלא! ההישג הוא כל כולו של שר העבודה והרווחה, חיים כץ שסיכם בחודש פברואר עם נציגי האוצר וראשי ארגוני מעונות היום בישראל על תוספת שכר למטפלות ולמבשלות במעונות היום. מה עשו בחוויות? בסך הכול היו הצינור שהעביר את הכסף, בעת שהועבר. אגב, שאלתי את ביטון השבוע האם הוא מעדכן את מלול ומרקוביץ' בידיעות אותן הוא שולח – הוא בחר שלא לענות.

שלא תטעו, אין לי דבר ואפילו לא חצי דבר נגד רשת חוויות שעושה את המיטב בכדי להמשיך להצעיד את הרשת בצורה הנאותה ביותר. יתרה מכך, לפני מספר חודשים כתבתי כי בשקט בשקט מוביל חבר מועצת העיר, יניב מרקוביץ', את רשת חוויות ואת עצמו אל קדמת הבמה של העיר רחובות – עם תקציב שנתי גדול במיוחד שאושר פה אחד ובכך מוכיח המשנה לראש העיר כי הוא הופך להיות האיש החזק במערכת המקומית, עם התקציב השני הגדול ביותר בעיר ואימפריה עליה הוא שולט ביד רמה.

אני עומדת מאחורי כל מילה שכתבתי אז ובאותה נשימה מעירה ומאירה את קברניטי העיר, רחמים מלול דורון מילברג ויניב מרקוביץ' שכן עובד אחר שהיה מתנהל בצורה שביטון התנהל ומתנהל מזה תקופה ארוכה היה מזמן נבעט. או שיש משהו שעליי להתאמץ עוד ולחשוף? ימים יגידו.

שבוע טוב ורק בריאות!

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

אלופת הארץ בשחמט עד גיל 6: אביגיל טיומקין מרחובות