Breaking News
Home / בית / המסורת שהותיר חבר המועצה שמשון צור נמשכת – בנו, יועץ ראש העיר גיא צור קיים את מצוות 'ושמחת בחגך': "בטוח שאבא היה איתנו ואין לי ספק שגם חייך"

המסורת שהותיר חבר המועצה שמשון צור נמשכת – בנו, יועץ ראש העיר גיא צור קיים את מצוות 'ושמחת בחגך': "בטוח שאבא היה איתנו ואין לי ספק שגם חייך"

מצוות 'ושמחת בחגך' לא פסחה גם השנה על משפחת צור, שאיבדה את האב, שמשון צור ביולי 2011 כשהוא רק בן 59. למרות הכאב העז והחור שנפער בלב אוהביו, המשפחה הידועה שביתה נבנה בכפר גבירול שימרה את המסורת שהחלה לפני 18 שנה ואת חזונו של שמשון ז"ל, שנפטר ממחלת הסרטן – לאגד תחת סוכה גדולה אחת את מכריו וחבריו. אמש נהרו בזה אחר זה מאות חברים בהם זמרים, פוליטיקאים ומובילי דעה אל ביתם של יעל וגיא צור, להמשיך את דרכו של האב.

"אבא שלי בכל רגע חסר לי", התייחס היום (רביעי) גיא צור למסורת שהנחיל אביו. "אבא נפטר לפני כשבע שנים ועד לכתו הוא נהג, בכל שנה, להזמין את החברים, בהם זמרים, לחגוג בסוכה, בכדי לקיים את מה שנקרא 'ושמחת בחגך', המוטו של אבא היה תמיד להפיץ שמחה ואור ועם הסממנים של החג זה מאוד התאים לו כי למעשה הסוכה, המהות שלה היא האחדות כמו שמאגדים את ארבעת המינים".

"מה שהיה חשוב לאבא שהיה איש משפחה למופת הוא יותר מכל האחדות של המשפחה, הייתי רוצה שיראה כמה אנחנו ממשיכים במסורת של האחדות בינינו – זה היה הכי חשוב לו בעולם, שיגיד 'וואלה, הצלחתי!'. אני בטוח שהוא הסתכל על כולנו מלמעלה, בטוח בוודאות שהוא היה איתנו ואין לי ספק שגם חייך".

הסוכה של משפחת צור ידועה כסוכת מזל, כזו שמביאה ברכה לאומנים שמפיצים בה שמחה – התקיימו בה חיבורים מעניינים בעבר כמו הלהיט "דרך השלום" שכתב אבי אוחיון לפאר טסי שם נפגשו, רותם כהן שמיד לאחר ביקורו בסוכת צור נחל הצלחה מרובה, איתי לוי שהפך לזמר הלאומי ואחרים. אתמול כללה התכנית האמנותית את הזמרים שריף, יגל, שימי רון יובל דמארי, צדי אור ותמיר לידני- ששימחו את הנוכחים עד השעות הקטנות של הלילה. "זה נכון", אומר צור, "בכל שנה אנחנו מביאים 3-4 אומנים והיופי הוא שתמיד יש חיבורים מאוד מעניינים בסוכה. מי ששר בסוכה הזו זוכה לברכה, זו סוכה מחבקת".

לא ניתן להתעלם מן העובדה הברורה כי למרות שאביו שמשון, היה חבר מועצת העיר (מספר 2 ברשימתו של עוזי סלנט, "מפנה לרחובות", החזיק בתיק תמ"א 38 ופינוי בינוי) – וצור עצמו מכהן בין היתר כיועץ ראש העיר לשיפור השירות לתושב – נכחו בערב הזה רק סגן ראש העיר, עו"ד מתן דיל וחבר המועצה, אביב איטח. לשאלה מדוע ראש העיר לא הוזמן או פוליטיקאים נוספים מהעיר ענה צור באופן ברור: "אני מעריך מאוד את ראש העיר וחברי המועצה אך לא מזמין פוליטיקאים, אני מזמין רק חברים מאוד מאוד קרובים. אצלי בסוכה אף פוליטקאי לא יתפוס מיקרופון ואני יודע שבשבילם זו במה הכי טובה, אבל אצלי בסוכה מגיעים לשמוח ולפוליטיקה יש זמנים אחרים".

השמחה הגדולה של משפחת צור כללה בחלק הקולינארי מגוון רחב של עוגות, מאפים ומבחר מתוקים לצד תבשילים אותנטיים מן המטבח המרוקאי והתימני עליו עמלו שולה צור אם המשפחה והמארחת יעל צור, אישתו של גיא. התפריט העשיר שהוגש לאורחים כלל בשר עגל וכמובן את השוויה, צלי בקר בנוסח תימני המתאפיין, מעבר לבשר הנימוח שלו, בטעמי פלפלים ובעיקר בחוואייג' המסורתי. "יש אנשים שבאים רק בגלל השוויה לסוכה", צוחק גיא, "אבא שלי אהב את השוויה יותר מכל, היה מתענג על המאכל הזה. על הכל טרחו אישתי היקרה יעל ואמא שלי שולה שעמלו רבות כדי שהאירוח יהיה כמו בכל שנה ועל כך תודתי להן".

בין המאכלים, הריקודים, המוסיקה והשמחה היה אדם אחד חסר – האיש הזה, שהעידו עליו אחרים כי הנתינה בסתר ובצנעה לרבות מימון נסיעות לחו"ל לקשישים מעוטי יכולת או מצוות אחרות שלקח על עצמו היו מנות חלקו, מבכירי בניה, מלח הארץ – הוא, שמשון, היה חסר. ואם היה שם? סביר להניח שהיה לוגם מהקוניאק, מעשן סיגר ומתמוגג מרגעי האחדות שכה אהב לייצר.

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

מי רקם את "התחקיר המיוחד" כנגד ראש העיר רחובות וסיעת הליכוד?