Breaking News
Home / בית / רמי מדהלה, יו"ר ועד העובדים: "אין יום שלא שמים לי רגל"

רמי מדהלה, יו"ר ועד העובדים: "אין יום שלא שמים לי רגל"

קחו נשימה ארוכה, כיוון שראיון כזה עוד לא קראתם עם יו"ר ועד העובדים של עיריית רחובות. בגיל 47 הוא מאושר מההספק בחייו – המקום אותו הוא מאייש מאז 2015. בראיון חשוף, חד ומלא באמוציות, מספר רמי מדהלה, ממובילי הדעה בעיר על הרגעים המרגשים בחייו, הכוללים זיכרונות ילדות מבית סבו זכריה ז"ל, בפרדסים של בורוכוב שגרמו לו לעצור את הראיון ולנגב דמעה. אחד על אחד עם מדהלה שלא הכרתם, כזה שפותח את הפה אבל גם את הלב – על הכל: הצלחות, כישלונות, פוליטיקה, שמועות, חלומות, פחדים וגם על הקשר לרוד סטיוארט וציון גולן.

רמי, בוא נתחיל מהאמצע. מה ההישג המשמעותי ביותר שלך? "עוד לא הגעתי לפסגה.. שיא בשבילי הוא הכסא שאני יושב בו כרגע, התפקיד בתור יושב ראש ועד".

מי / מה השפיע עליך עם השנים? "סבא שלי, אבא שלי. הם השפיעו עליי בעיצוב האישיות, בדרך ארץ, בחינוך, בתכונות שינקתי, במידות שהקנו לי".

למי אתה דופק חשבון? "לאלוהים, רק לאלוהים. לכל היתר לא דופק חשבון".

אישיות שאתה מעריץ? "עופר עיני, שהיה יו"ר ההסתדרות והיום הוא יו"ר ההתאחדות לכדורגל. בשבילי הוא היה מודל לחיקוי כי ידע להשתמש בכל הפוליטיקה ובכל גווני הקשת הפוליטיים לטובת העובדים. כיום גם אבי ניסנקורן ממשיך בדרך הזאת, הוא יכול להיות ברמה שלו".

עם מה קשה לך להתמודד? "מצוקות של אנשים, באופי שלי אני אוהב לעזור לחלשים".

מה מוציא אותך מהכלים? "שעושים עוול לאנשים, אני יכול ממש להתעצבן, להתרגז מזה".

למי היית מחטיף סטירה? "להרבה אנשים… כאלה שיורקים לתוך הצלחת שממנה הם אוכלים ויש כאלה בכל העולם, לא רק בעיר".

למי קשה לך לסלוח? "אני סלחן מטבעי. אם אלוהים סולח, מי אני?".

ממה אתה פוחד? "פוחד? אולי ממוות… פוחד שלילדים שלי לא יהיה מי שידאג להם".

מה אתה לא אוהב לעשות? "לא עולה לי משהו בראש אבל אפתיע אותך במה שכן, כלים אני אוהב לעשות! אני חולה כלים, אוטומט אם אני רואה כוס בכיור אני רץ לשטוף אותה. אני בקטע של ניקיון, כשהיה לי זמן הייתי עושה ספונג'ה וגם מנקה את השירותים. אני לא מתבייש בזה, זה הבית שלי, אני חי וגר במקום הזה. אבל זה כשהיה לי זמן, עכשיו אין לי זמן ויש עוזרת. למרות זאת את יכולה לבוא כל יום שישי ולראות אותי עובד, בעיקר בגינון, עושה את זה בכייף ובאהבה, לא רואה את זה כמטלה".

מה מתנגן בפלייליסט שלך? "הכול! את יכולה לפתוח את הפלייליסט שלי, לשמוע את רוד סטיוארט ואחרי זה לשמוע את ציון גולן".

מה מעניין אותך חוץ מהעבודה? "אני אוהב טבע, אוהב אדמה, זה הצד האמיתי שלי. פה אני עושה את העבודה ושם אני עושה את העבודה האמיתית שלי: אדמה, סוסים, חקלאות, זה מה שאני הכי אוהב בעולם. אם לא הייתי בועד העובדים בטוח הייתי רועה צאן. שם אף אחד לא מבלבל לך את המוח ויש לך אחריות שם לדאוג לסוסים, לעיזים".

מהו היחס שלך לכסף? "אמצעי להשיג דברים".

אם היה ביכולתך מה היית משנה בעיר? "הייתי לוקח מאשדוד את הים לרחובות, זה מה שהייתי רוצה. יש לנו הכול חוץ מים".

מה נותן לך תחושת ביטחון? "התפילה, השבת נותנת לי ביטחון".

מה אנשים לא יודעים עליך והיית מוכן לחשוף בראיון הזה? "מה לא יודעים עליי? (צוחק) אני ספר פתוח. אני חושב שכולם יודעים עליי הכול, גם מה שאני חושב שלא יודעים עליי – יודעים עליי".

בוא נחזור לילדות. רגע אחד בילדות שלא תשכח? "גיל חמש. הייתי הולך עם סבא שלי להשקות את הפרדס שהיה לו, אחד הפרדסים ברחוב בורוכוב עם החמור והעגלה… היינו משקים את הפרדסים ואז מבלים יחד בעגלה, זוכר את זה כמו אתמול".

מה אתה שונא בעיר? "את הרכילות… את ה'לשון הרע' של האנשים".

מיהו רחובותי אמיתי בעיניך? "שמחה גד – פטריוט של העיר, נולד פה, גדל פה, שיחק בקבוצת הכדורגל של העיר. יש קבוצה של אנשים שאפשר להעיד עליהם שהם מאוד פטריוטים לעיר הזאת, שהעיר הזאת מאוד חשובה להם וזה לא חשוב מאיזו מפלגה פוליטית הם, הליכוד או העבודה ושמחה גד הוא אחד מהם".

חלום ילדות שטרם הגשמת? "לצאת לפנסיה מוקדמת, זה חלום".

אם היית יכול להיפגש עם אדם מהעבר שלך עם מי היית נפגש ומה המשפט שהיית בוחר להגיד לו? "עם סבא שלי, זכריה מדהלה (נחנק מהתרגשות, עוצר את הראיון ומנגב דמעה)… הייתי אומר לו שחבל שלא היו לי עוד שנים איתו".

מה המכה הכי גדולה שספגת בחיים? "קיבלתי הרבה מכות במשך השנים אבל אני אומר שאם זה לא בריאות, חס וחלילה, אז הכל בסדר אפשר להתמודד  עם הכל".

מתי תצא מהפוליטיקה? "אולי ביום שאעזוב את העירייה. אמרתי לך שאני רוצה לצאת לפנסיה מוקדמת אבל זה בגדר חלום".

אתה מאמין בעין הרע, קמעות, חמסות? "אני לא מאמין בזה בכלל, רק בקדוש ברוך הוא".

הפועל מרמורק או מכבי שעריים? "מכבי שעריים אבל אני מפרגן. את יכולה לראות אפילו במשרד שלי תמונה של מרמורק שהביאו לי. אני מכבד את כולם בעיר, כולם חברים שלי. הסגן שלי אופיר עותמי הוא מרמורקי, העובדים שלי כולם מרמורקים אבל אני שעריים. מה יהיה בסוף העונה את שואלת? אל תדאגי, שתי הקבוצות יישארו בליגה".

מתי בפעם האחרונה בכית? "בהלוויה של תוכי שוקרי. המעמד ריגש אותי, הוא היה אדם יקר עבורי, מורה דרך".

אפשר להגיד שאתה האיש הכי חזק ברחובות? "לא, מה פתאום? חזק זה תמיד חזק יחסית ל… מי שאמר לך את זה עבד עלייך, זו בדיה".

מה תעשה עוד עשר שנים? "אמרתי לך שאני מתכנן לפרוש בגיל מוקדם… אם זה יקרה אני לא יודע אבל אולי תמצאי אותי פה, במועצת העיר, הכל יכול להיות".

מיהם החברים האמיתיים שלך? "יש לי קבוצה של חברים מגיל 15. גדלתי בשעריים, אחר כך בצפון העיר בשדרות חן שם אמא שלי גרה עד היום, אז למדתי והתחנכתי כ'צפוני'. בגלל זה אני מסתדר עם כולם. עוד לפני שהייתי מנהל אגף שכונות, אין שכונה בעיר שאין לי חברים בה, מהילדות עברתי את כל השכונות בעיר. יש לי תקופה בעיר בחבצלת, במרמורק, בשעריים, בשדרות חן, בקריית משה. בכל שכונה הייתה לי איזה תקופה בחיים שהייתי נמצא שם ויש לי חברים משם אבל מי באמת החברים האמיתיים שלי? חברי הילדות יוסי פרץ, שחר מדהלה, איציק ברכה, דורון תורג'מן ואורן בן שושן".

מה חסר לך בחיים? "זמן ליהנות. אם היה לי יותר זמן הייתי משתדל לממש את כל מה שאני רוצה לעשות במהלך היום ולא מספיק, כמו לחזור לעשות קצת ספורט שקצת הזנחתי בשנה האחרונה".

מה הרגע הכי מרגש שהיה לך בחיים? "שהילדים שלי – נועה, איתי ואורי נולדו, שום רגע לא משתווה לאלה".

מה לעולם לא תעשה? "לא אזניח את הילדים שלי".

במבט לאחור אם אתה מסתכל על החיים שלך, אתה מרוצה מההספק שלך? "בסך הכל כן, אולי הייתי משנה את שעות העבודה שלי, שיהיו יותר קצרות".

מה הכישלון הכי גדול שלך? "בגדול, שלא הקדשתי מספיק זמן לילדים שלי, לפחות כך אני מרגיש".

מתי הפעם האחרונה שהרגשת ששמו לך רגל? "כל יום. כל יום אני מרגיש ששמים לי רגל. זו לא הרגשה פשוטה אבל זו האמת, במיוחד אתה מרגיש נבגד בתקופה של בחירות שאתה רוצה לגייס אנשים בצד שלך ואז אתה מגלה שהם בכיוון אחר".

מתי תתמודד לראשות העיר? "אני לא מתכוון להתמודד לראשות העיר. למועצה אני חושב שאתמודד, אבל לא בבחירות הקרובות".

לסיום, מה יהיה כתוב על המצבה שלך? "פה נטמן רמי מדהלה (צוחק) כנראה שזה תלוי בעשייה, בכמה שאני אספיק, שיהיה עד 120… וברצינות, אני לא חושב על הרגע הזה אבל סומך על הילדים שלי שירשמו משהו מעניין".

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

שעריים ניצחה משערים של מדהלה ומזרחי