Breaking News
Home / בית / שת"פ בניחוח הבחירות? זהר בלום ועו"ד יניב מרקוביץ' מגבירים את הפעילות המשותפת!

שת"פ בניחוח הבחירות? זהר בלום ועו"ד יניב מרקוביץ' מגבירים את הפעילות המשותפת!

 

האם מדובר ברמז לקראת הבחירות המוניציפליות? סגן ראש העיר, זהר בלום והמשנה לראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ' מגבירים את הפעילות המשותפת ויוצרים גם את "קול הנוער" תחרות שירה ע"ש סמי בולג. האודישנים יתקיימו בימים ראשון ושני הקרובים, במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה ובמהלכם יחפשו את הכוכב הבא שיזכה בהפקת שיר מקורי.

אי אפשר להתעלם מן העובדה כי בחודשים האחרונים חלה התקרבות עצומה בין סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך זהר בלום לבין המשנה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון רשת חוויות, עו"ד יניב מרקוביץ'. ייתכן ויהיה מי שיבטל זאת אולם אסור לשכוח כי לפני שבעה חודשים בלבד, באפריל האחרון, היו מתחים ביניהם בקומה השישית וכל אחד פעל לעצמו. השיא היה כאשר סערה התחוללה בין מפלגת "יש עתיד" ברחובות לבין מנכ"ל חוויות דאז, עדי דויטש בנוגע למיקום הרצאתה של ליהיא לפיד. לטענת חוויות להרצאה של לפיד אופי פוליטי ולפיכך אין היא יכולה להתקיים בחוויות שווייץ. מנגד נטען כי ההרצאה מתמקדת בהעצמה נשית. בשיחה אישית, רטן יו"ר מפלגת "יש עתיד" ברחובות, זהר בלום על דויטש, לאחר שהאחרון הודיע כי ההרצאה יכולה להתקיים באולמות המיועדים לתכנים פוליטיים ועל פי החלטת הדירקטוריון. בלום הכחיש את הדברים בעת ההיא אולם מקורבים לשניים סיפרו כי אכן הוטחו דברים קשים ביניהם, בין היתר ציין דויטש כי בוז'י מגיע להרמת כוסית עם חברי מפלגת העבודה באותו השבוע, כאשר המפגש מתקיים בבית פרטי ולא באחד המוקדים של חוויות, למרות שהעומד בראש המפלגה ברחובות הוא היו"ר מרקוביץ'. בעקבות הדברים, הרצאתה של לפיד נדחתה למועד לא ידוע.

-חסות

כאמור, היוצרות התהפכו ובחודשים האחרונים חלה התקרבות בין שני מובילי המפלגות המגבירים את הפעילות המשותפת, גם במחלקות וקהלים שאינם תחת סמכויותיהם – ובכך למעשה הם צוברים, כל אחד בנפרד ושניהם יחד, כוח פוליטי עצום. הם מקיימים אירועים בקופה משותפת, כאשר כל אחד מהם משקיע מחצית מן ההוצאות וביחד הם מגדילים את החשיפה לעשייה שלהם בקרב הציבור וכעת גם בקרב בני הנוער – על כך בהמשך. רק בשבוע שעבר שהו בלום ומרקוביץ' יחד עם תלמידים מרחובות במשלחת בפולין ואף דאגו לשלוח תצלום משותף מטעמם אל כלי התקשורת. קודם לכן פרסמו כי יוצאת לדרך תכנית "מפתחות", לאחר שגובשה במסגרת החלטת הממשלה לצמצם פערים חברתיים בחברה הישראלית בכלל ובקרב קהילת יוצאי אתיופיה בפרט. התכנית המיועדת לכ-260 ילדי כיתות ב'-ד' כוללת שילוב אוכלוסיות שונות בפעילויות העשרה בשעות הפנאי, תוך סבסוד הפעילות והסרת החסמים הכלכליים. גם בתכנית זו משתפים בלום ומרקוביץ' פעולה. ימים ספורים קודם חנכו השניים את טקס חנוכת מרכז הידע במרכז ברחובות החדשה בניהול חברת סאן ספארק הכולל כיתות לימוד מצוידות במחשבים, אייפדים וציוד טכנולוגי מתקדם, שיעמדו לרשות התלמידים בשעות אחר הצהריים. שוב, שם זה לא נגמר.

בלום&מרקוביץ'. גם בפולין שהו יחד.

בספטמבר האחרון, נרשם שיתוף פעולה אחר ביניהם כאשר רשת חוויות ועיריית רחובות החליטו להעניק מעטפת תמיכה לימודית וחברתית במערכת החינוך בעיר, תוך יישום בפועל של תכנית "ספייס" המופעלת על ידי הפרויקט הלאומי לקהילה האתיופית בישראל על מנת לסייע לתלמידים יוצאי אתיופיה הלומדים בתיכונים עיוניים להצליח בבחינות הבגרות. סביר להניח כי שיתופי הפעולה בין השניים ירקמו עור וגידים – מה שלא היה קיים, בוודאי ברזולוציות כאלו, בשלוש השנים הקודמות. ימים יגידו האם מדובר בקשר המתבסס בהיבט הפוליטי או פעילות משותפת בין אגף החינוך לרשת חוויות שלפתע נוצרה לה ומעניין יהיה לשמוע כמה זמן ייקח לקולגות מהקומה להיכנס לחדרו של ראש העיר ולכעוס על "גניבת קולות" שכן שיתוף הפעולה הזה יצליח להרגיז לא מעט. מה שבטוח הוא שהנשכרים הם תושבי רחובות מכלל הגילאים – מחד.

מאידך, כל אחת מהפעילויות יוצרת אהדה רבה עבור יוצריה, בלום ומרקוביץ' בקרב הקהלים השונים. השניים כבר החלו לעבוד פוליטית כאשר בלום מוביל את הסיעה של יאיר לפיד בעיר ואילו מרקוביץ' מקיים פגישות חשאיות ובחלקן מוצע לו לרוץ לראשות העיר, כנגד רחמים מלול כבר בבחירות הקרבות. כך או כך, בלום ומרקוביץ' רק החלו את המסע שלהם יחד, מה שמעורר אמוציות בקרב חברי מועצה שכאמור לא אוהבים, בלשון המעטה, את השילוב החדש והמוצלח, יש להודות, בין השניים. הפרויקט הבא, כאמור, הוא תחרות שירה הנושא את השם "קול הנוער".

 

 

קול הנוער – תחרות השירה ע"ש סמי בולג , האודישנים בראשון ושני

עיריית רחובות ורשת חוויות מכריזות על תחרות שירה לנוער ע״ש סמי בולג ז״ל, אשר תתקיים ב-22.2.18. התחרות נועדה לתת במה והזדמנות לפריצת דרך לנוער כישרוני המעוניין להגיע לקדמת כאשר מי שיזכה במקום הראשון ייהנה מהפקת שיר מקורי. התחרות מיועדת לתלמידי כיתות ט׳-י"ב, תושבי העיר רחובות, אשר יתחרו בשירה בלבד (לא נגנים), כאשר את הזמרים תלווה תזמורת. לקראת האודישן יש להכין שני שירים, קיצבי ושקט וניתן לבחור מתוך שתי אפשרויות ליווי באודישן, האחת הבאת פלייבק מוסיקלי או מלווה מטעם הנבחן והשנייה ליווי נגינה מטעם ההפקה. התלמידים שיעברו את האודישנים יקיימו פגישות עבודה קבועות עם המפיק עד למועד הגמר הגדול. תלמידים המעוניינים להשתתף מוזמנים להגיע לאודישנים, אשר יתקיימו בימים ראשון ושני, בין התאריכים 3-4.12.17, במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה, ברחוב קרוננברג 1 עם אישורי ההורים החתומים (הניתנים להורדה מהאתר של רשת חוויות) וצילום ת.ז. ללא מסמכים אלו, לא ניתן להשתתף בתחרות.

לתיאום מועד מדויק לאודישן, יש לשלוח מייל עם שם מלא ומספר טלפון לדוא"ל שכתובתו [email protected] על הניהול וההפקה אמון אופיר שמעוני ועל הבימוי: תמיר קימחי. עו"ד יניב מרקוביץ' אמר כי: "התחרות נועדה לאפשר מתן במה לכישרונות צעירים תושבי העיר, תוך חיזוק הקשר בין מערכת החינוך לחינוך הבלתי פורמאלי שעליו אמונה הרשת. מדובר במענה יוצא מן הכלל לבנות ובני נוער בתחום עניין וכישורים, שלא תמיד יש לו מקום במסגרת בית ספרית או שלא נגיש לכל אחד ואחת בחיי היום יום. כאן יש לנוער הזדמנות לבטא את עצמו ולקבל מינוף ליכולות האישיות". זהר בלום, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך הוסיף כי "סמי בולג ז"ל עמד בראש הקהילה היהודית בשוויץ, שהייתה ועודנה שותפה אמיתית לעשייה החינוכית ברחובות. תרומתו להקמת מרכזים הקהילתיים לא הסתכמה בסיוע כלכלי אלא בחזון ליצירת קהילה מעורבת ולחינוך לשותפות וערכים. אני גאה ושמח להוביל מטעם העיריה את הפרויקט, שנותן הזדמנות לנוער להביע את עצמו ולפרוץ דרך אישית למימוש יכולות".

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרשת בשלח – לקלוע בכל הניסיונות | הרב ישראל חממי