Breaking News
Home / בית / הערב ב-18.45: מכבי רחובות מארחת את הפועל אילת לשמינית גמר גביע המדינה – בואו לעודד!

הערב ב-18.45: מכבי רחובות מארחת את הפועל אילת לשמינית גמר גביע המדינה – בואו לעודד!

הערב (שבת, 18.45, אולם קציר) תארח מכבי רחובות את הפועל אילת. רון ווריטצקי: "הקהל – זה הדבר היחיד שאני לא יודע לקרוא אותו"

רון ווריטצקי יו"ר מכבי כדורסל ברחובות, עם בטן מלאה בעיקר על האוהדים שלא מגיעים לצפות בקבוצה הכי אטרקטיבית בישראל בענף הכדורסל ומקווה שרבים מהם יתעשתו לקראת המפגש במוצ"ש עם הפועל אילת במסגרת גביע המדינה.

יו"ר מכבי רחובות בכדורסל לוקח ללב, בעיקר את העובדה שהקהל הרחובותי אינו מצביע ברגליים – ובהחלט אפשר להבין אותו. מכבי רחובות היא כיום הקבוצה האטרקטיבית ביותר בענף הכדורסל הישראלי. הקבוצה אותה מאמן ביד רמה אבנר יאור, מחוזרת על ידי ערוצי התקשורת השונים ונמצאת באחת התקופות המוצלחות שלה כשהמטרה ברורה לכל: הפלייאוף העליון. רק ביום רביעי בערב רשמה רחובות ניצחון נוסף לאחר שפירקה במשחק חוץ גם את הפועל רמת גן ובהפרש של 31 נקודות.

ווריטצקי מאושר מאוד מן היכולת אותה מפגינים השחקנים והאחדות שנוצרה ביניהם בזמן קצר יחסית, אולם אינו מסתנוור כלל והוא חדור מטרה. "אני מאוד מרוצה ממה שקורה בקבוצה מבחינת היכולת שלה", הודה השבוע היו"ר הבלתי מעורער של מכבי רחובות. "אנחנו לא מופתעים מהיכולת או מהתצוגה המופגנת על ידי השחקנים שלנו. אני באופן אישי, כך גם כל ההנהלה והצוות המקצועי בקבוצה יודעים מה עשינו בקיץ, אנחנו גם יודעים מהן המטרה ולא מתביישים להצהיר עליה והיא להגיע לפלייאוף. משם הכל יכול לקרות. אנחנו לא מסתנוורים מהמקום הראשון מפני שהעובדה הזו לא שינתה את המטרות שהצבנו בתחילת העונה, הן היו ונשארו להגיע לפלייאוף ושם מתחיל סיפור חדש".

בהנחה ואכן תשיגו את המטרה ותגיעו לפלייאוף, האם אתם חושבים מעתה כי תצטרכו להגדיל או לשדרג את הסגל הקיים?
"הסגל הקיים מספיק ואין שום בעיה מבחינה מקצועית. השחקנים שלנו מצוינים והם מסוגלים להחזיק מעמד לאורך כל השנה. הסגל איכותי דיו בשביל להגיע לפלייאוף וכרגע אין מחשבה כזו. אני מעריך שכאשר נגיע למעמד של הפלייאוף נגבש דברים מחדש למרות שאני לא חושב שצריכים לעשות שינויים לגבי סגל, שזו מלאכת פאזל בפני עצמה ולפעמים כל המוסיף גורע. אני מניח שזו גם התפיסה של אבנר (יאור-המאמן, ל"ל)".

הקבוצה הכי טובה בליגה, המועדון הכי מוצלח ברחובות ועדיין היציעים קירחים. ידוע שהסוגיה מרגיזה אותך מאוד.
"הקהל – זה הדבר היחיד שאני לא יודע לקרוא אותו ולהבין מדוע הוא לא ממלא את היציעים. אני פשוט לא מצליח להבין את זה. אנחנו עושים הגרלות, מנסים למשוך את הקהל, יש לנו מתקן ראוי, מסודר ומכובד שאליו גם נשים יכולות להגיע, הקבוצה מנצחת ואטרקטיבית, מובילה את הליגה, מחוזרת על ידי כלי התקשורת, משודרת בלייב כמעט כל משחק, כל הארץ מתעניינת במכבי רחובות חוץ מתושבי רחובות בעצמם. יש וייב מצוין סביב הקבוצה אבל זה לא מגיע לידי ביטוי בקהל. יש לנו אולם עם 500 מקומות ישיבה ולא הגיוני שבמשחקים הוא לא מלא. קיימת התעניינות של שותפים עסקיים, יש התעוררות מצד אנשי עסקים שמבינים את האפקט של מכבי רחובות במדינה אך עדיין מה שמעציב אותי הוא מבחן התוצאה של הקהל.

"הקבוצה נותנת תצוגות מידי שבוע ועדיין האולם לא מלא. אני לא יודע אם להצביע על העניין הזה ככישלון שלי או שלנו כקבוצה אבל כנראה שתושבי רחובות מפונקים. אנחנו פונים לאפיקים שונים, הן ברמת פרסומים בלוחות מודעות וברשת החברתית והן באמצעות קשרים עם עמותות ובתי ספר, אנחנו מנסים לקלוע לכל הקהלים, פונים לעמותות ובסך הכללי הקבוצה מאוד מעורבת בקהילה. אני לא יודע למה זה קורה, אבל חושב שזה משהו שאני צריך עוד לפצח".

וורטיצקי ממשיך לדבר בשטף. הוא נזכר כי בתחילה כשלקח את המועדון אף אחד לא האמין בו ובקבוצה. "כשאני לקחתי את המערכת הזאת כולם סובבו לי את הגב, הפנו לי כתף קרה. היחיד שלפני שלוש או ארבע שנים הרים את הכפפה ולא הכרתי אותו לפני, הוא מתן דיל. הוא היחיד שהתייחס וששמע למה שיש לי להציע או להגיד, כמובן מעבר לאיציק עובדיה שמסייע במסגרת התפקיד שלו כמנהל אגף הספורט ועוזר במסגרת התחומים שלו. היחיד שהיה מוכן לעזור ולהיות שם מההתחלה הוא מתן ומגיעה לו הערכה מפני שהוא בא לכל משחק בית ומגיע גם למשחקי חוץ והוא מדבר איתי על מה שקורה בקבוצה ומה צריך בקבוצה ובמסגרת התיק שלו בודק אם יש בעיות אם זה עם צעירים, או בלהביא קהל או בכל מיני בעיות לוגיסטיות וכשצריך גם מטיל את השפעתו. למתן דיל מגיע הקרדיט הזה ואני יודע שהוא גם יילך איתנו קדימה. אני לא מתבייש להגיד שהיו פניות להרבה מאוד גורמים ואף אחד לא היה שם. שלא תטעי, אני לא מתגורר בעיר ואין לי זכות הצבעה או אינטרס לקראת הבחירות. אני נקי כפיים אבל היחיד שבאמת ובתמים נכנס לסיפור הזה וחשוב לו העניין הזה הוא מתן דיל שמשקיע זמן, רצון ונכונות לעזור לנו".

במעבר חד, בשבת בערב תפגשו למשחק שמינית גביע המדינה את הפועל אילת לאחר שעברתם את הפועל כפר סבא בדרך. הכנות מיוחדות?
"לא, אנחנו מתכוננים באופן רגיל לכל משחק, אין הכנות מיוחדות. יש צוות מקצועי בהובלת אבנר יאור שאני סומך עליו ומבחינתנו זה עוד משחק. נכון שיש כאן יוקרה, כיוון שבכל זאת מדובר בקבוצה מליגת העל אבל עדיין יש צוות מקצועי והוא זה שמנחה את הקו של הקבוצה".

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

החיים של רחמים מלול, לאחר הבחירות: איומים, הפחדות, הרכבת קואליציה עם מטענים רבים ורכישת טוקסידו בקניון

בחירות 2018 כבר מאחורינו. זהות ראש העיר ידועה ואפילו הפתק הירוק לא יכול היה למנוע …