ראשי / בית / שיטת האכיפה החדשה: השוטרים באופניים, עם קסדה על הראש וצפירור מאחור – מקיפים את העיר ונותנים דוח"ות

שיטת האכיפה החדשה: השוטרים באופניים, עם קסדה על הראש וצפירור מאחור – מקיפים את העיר ונותנים דוח"ות

250

250

שדרוג מעניין מצד אנשי השיטור העירוני התגלה הבוקר (שלישי) לאחר שאלה התחדשו באופניים עם צפירור (צ'קלקה) וכשהם חובשים קסדות יצאו לכבוש את העיר ולחלק לתושבים העוברים על החוק, דוח"ות.

אם הייתם מורגלים עד כה לניידות החוצות את העיר לרוחבה ולאורכה הרי שבשיטה החדשה השוטרים לא מבזבזים זמן, הם מדוושים בחוזקה ופרוסים בכל העיר במטרה לאכוף עברייני תנועה בעיקר. כידוע, יחידת האכיפה העירונית מקיימת לעתים תכופות מבצעי אכיפה ממוקדים בנושאי תנועה חמורות בשכונות ברחבי העיר. המבצע נמשך החל משעות הבוקר המוקדמות ועד לשעות הערב, במהלכו ניתנים עשרות דוחות לנהגים.

במסגרת המבצע נדגם מגוון רב של עבירות תנועה ונבדקים מאות נהגים ואף הולכי רגל שלא צייתו לחוקי התנועה. במבצע האחרון, נרשמו כ-80 דוחות בגין מנעד של עבירות החל משימוש בטלפון סלולרי בזמן נהיגה, נהיגה ללא חגורה, חניות כפולות, חניה בחניות נכים ואיסורי חניה נוספים, דרך חסימת נתיב תנועה וחסימת מדרכה, מטען חריג באופנוע, זיהום עשן מרכב, ליקויים ברכב ועד הפרעה לתנועה ואי ציות לתמרור עצור.

במבצע האכיפה שבוצע הורדו עשרה רכבים מהכביש עקב ליקויים חמורים וארבעה נהגים הוזמנו לבית המשפט בעקבות ביצוע עברות חמורות. גם הולכי רגל קיבלו דו״ח בגין חציית כביש ברמזור אדום. ליאור שוקרי, מנהל אגף תנועה, שילוט ופיקוח הסביר כי ״המלחמה בתאונות הדרכים היא מתמשכת ויומיומית, אנו מבקשים מהנהגים ומהולכי הרגל לשמור על חוקי התנועה בכל מקום ובכל זמן. היחידה מקיימת אכיפה במגוון נושאים במשך כל ימות השנה וכן מקדישה ימים ממוקדים לנושאים ספציפיים כמו במקרה זה".

עירן גיאת מנהל יחידת האכיפה הוסיף כי ״יש לנו תפקיד ביצירת נורמת נהיגה תקינה. אנו פועלים לילות כימים על מנת לצמצם את הסיכון לתאונות דרכים ולהבטיח לתושבים עיר בטוחה יותר".

250

250

תגובות

תגובות

אודות מערכת האתר

תבדוק בנוסף

פרשת השבוע תצוה | הרב שלמה לוי

אורה של המנורה – אור הגנוז: "וְאַתָּה תְּצַוֶּה אֶת-בְּנֵי יִשְׂרָאֵל, וְיִקְחוּ אֵלֶיךָ שֶׁמֶן זַיִת זָךְ …