Breaking News
Home / בית / "רחמים מלול הוא כמו רכבת אקספרס שדוהרת על 300 קמ"ש"

"רחמים מלול הוא כמו רכבת אקספרס שדוהרת על 300 קמ"ש"

ראש העיר, רחמים מלול[/caption]

הלשכה בוערת: ראש העיר נתקל בניסיונות להכשילו, חלקם מחברי מועצה שפועלים כנגדו, אך הוא אינו מתרגש וממשיך לעבוד בקצב של סקורר בליגת העל. מקורביו מבהירים: "הרבה אנשים לא מכירים את רחמים, הוא שועל גדול, לא יודעים למה הוא מסוגל באמת כשהוא מפוקס, האיש הזה נולד חד ונחוש. כנראה שאנשים לא מודעים לכוח ולעוצמה שלו. יש לו ארסנל שהוא שומר ליום הדין – יום הבחירות".

ימים לא פשוטים עוברים על ראש עיריית רחובות רחמים מלול. במקום להתייחס לענייניו האישיים ובמרכזם הבריאות ולטפל בכאבים שמקורם מפריצת דיסק ממנה הוא סובל, הוא עסוק עד מעל לראש ומשתדל להעניק תשומת לב לכל אחד ואחת מתושבי העיר, מתייצב כמעט בכל האירועים שאליהם הוא מוזמן: ברית מילה, בר מצוה, חתונה וחלילה, לוויה ומקפיד להגיע אל כל הפגישות שמזכירתו האישית מציינת ביומנו, כולל ועידת התאגידית באילת, שהתקיימה השבוע בה השתתף בפאנל והתגאה בפרויקט הנדל"ן שיקום בקריית משה. אולם מנגד, טרוד מלול גם בעניינים שלא תכנן אותם כמו משבר האמון עם סגנו, עו"ד מתן דיל, הניסיונות של ההסתדרות לפגוע במהלך התקין של העיר על ידי השבתה פראית (מה שלא צלח, כתבה בעמוד 8), התקציב שיש להעביר ביום רביעי הקרוב בישיבת מועצת העיר שצפויה להיות סוערת ואפילו ההטרדות שספג בחמישי שעבר מחסידיו של הרב ברלנד. כל אלה רק על קצה המזלג.

מסרונים מטרידים
נתחיל דווקא מהמסרונים שנשלחו לנייד של רחמים מלול בסוף השבוע. "בעזרת השם שה' יפקח לך את העיניים ותראה את האמת"… "תדע לך שכל מי שהתנגש ברב שלי יצא בנזק גדול משמים"… "אנחנו מבקשים ממך לעזוב את הענין ולהתמקד בעיקר" – הודעות אלה נשלחו אל ראש העיר בעקבות פעילותו למניעת שיעור של הרב ברלנד ברחובות. מלול מנע את קיומו של השיעור בביהכנ"ס אלפסי וזכה לגל של הודעות מטרידות מאנשים שהזדהו כחסידיו של הרב אשר ביקשו ממנו להסיר את התנגדותו, להפסיק לטפל בנושא והודיעו באופן מאיים כי ״מי שמתנגש ברב שלי ייצא בנזק גדול משמיים״. הרב ברלנד קיים בכל זאת שיעור ברחובות וגרם למהומה שכללה אלימות וגידופים בין חסידיו לבין תושבי העיר שיצאו להפגין כנגד ראש קהילת "שובו בנים", שהורשע על פי הודאתו בשתי עבירות של מעשה מגונה ובעבירת תקיפה. תושבים התאגדו בכדי ליצור סרטון תמיכה בראש העיר אולם משזה הגיע לאזניו ביקש מהם שלא יעשו כן בכדי לא ללבות את האווירה.

משבר אמון עם עו"ד מתן דיל
באופן כללי מלול נתקל באחרונה בניסיונות לא מעטים להכשילו, חלקם מחברי מועצה. זהו לא סוד כי בחודשים האחרונים נוצר בינו לבין עודד עמרם מחזיק תיק התרבות ויו"ר הסתדרות המרחב ריחוק, אולם כוחו של עמרם שעבורו זוהי הקדנציה האחרונה בהסתדרות (אגב, על כך הצהיר בעצמו) ממילא ירד כך שמלול לא באמת מתייחס לריחוק זה במיוחד. זאת לעומת משבר האמון שנוצר בינו לבין סגנו, עו"ד מתן דיל. הבן המועדף על מלול בין כותלי העירייה לפחות, כבר לא כזה מועדף. המשבר נוצר בעיקר בשל סוגיית השוק העירוני. דיל טוען שמלול נתן לו לטפל בסוגיה, ראש העיר אומר מנגד כי הדברים אינם כך, נוצרו חילופי מילים בין הצדדים וגם טונים צורמים שלא הותירו מקום לספק: היחסים בין ראש העיר לסגנו מעורערים. הסגן טוען שראש העיר אינו דובר אמת והראיס טוען כי מדובר בכפוי טובה, שקיבל כל שרצה. את כל אחד מהצדדים מחזקים מספר חברי מועצה שכמובן דואגים ללבות את האש, מאינטרסים כאלה ואחרים.

מקורבים לדיל אמרו השבוע: "הוא לא מסוגל שבוגדים בו באמון או משקרים אותו, הוא לא יודע כיצד להתמודד עם זה. הסיפור עם השוק העירוני שבר מבחינתו את גב הגמל, שם הוא כבר לא יכול היה לשתוק יותר".

בישיבת התקציב היה זה אך ברור שמלול לא יאשר את ההצעה של דיל וקינד אשר יזמו הגדלת תקציב הספורט ההישגי לכדי 1%. מלול מנגד חשף כי תקציב הספורט גדל פי 8 בשנים האחרונות. כשהחלה ההצגה הטובה ביותר בעיר, בדלתיים הסגורות וחילופי הדברים בין השניים אמר מלול לדיל: "כך אתה מוציא הצעה, אתה לא יכול להיכנס לדבר איתי?" ודיל השיב "ניסיתי, אתה לא רצית לקבל אותי". בהמשך, משהאווירה לא נרגעה, פנה מלול לדיל: "אתה זוכר שאתה סגן ראש העיר?", דיל ענה: "אתה זוכר שאני סגן ראש העיר?". ליאור שוקרי שישב מאחורי מלול ניסה לסמן לדיל להפסיק עם ההתנצחות הזו לעיני כל – אולם ללא הצלחה. אף אחד לא יכול היה לעצור את השניים בלהט הדברים. היו אגב חברי מועצה שהתלוצצו טרם הישיבה ואמרו כי יכינו פופקורן מבעוד מועד, שכן הסרט ידוע מראש.

גיבוי מלא לחברה העירונית. ראש העיר, רחמים מלול

אקדח קפצונים
אחד מחברי המועצה סיפר: "רחמים מאוד פגוע ממתן, הוא סינן לא פעם לחלל האוויר 'איזה כפיות טובה' וזה ברור שזהו לא באמת המכתב על תקציב הספורט ששבר אותו. האהבה למתן הייתה מאוד גדולה והוא גילה שיש לו אומץ לעשות דבר כנגדו וזה הכאיב לו. בתוך כך יצוין כי יש מי שאומר כי נעשו ניסיונות לתווך בין מלול לדיל, באמצעות רבנים, לצורך סולחה אולם ראש העיר סירב לכך. ואם ברבנים עסקינן: בשבוע שעבר יצא דיל עם שני חבריו הטובים של מלול, ישי אבידן ויוסי מצליח להילולה אצל רבי פנחס אבוחצירא בה מלול לא נכח. לא ברור אם הוזמן או לא אולם חברים משותפים של השניים מספרים כי דיל ביקש מהרב לקבל את ברכת הרב למהלך – שבו הוא יוצא נגד תקציב העירייה ולמעשה נגד ראש העיר. לפי מקורות הרב נתן את ברכתו לדיל ואמר לו שכדאי שיילך עם התחושות והבקשות שלו עד הסוף. פנינו אל דיל לקבל תגובה בסוגיה. הוא אישר כי נכח בהילולה אצל הרב אולם הכחיש כי התייעץ עם הרב בנושאים כאלו ואחרים.

"אם כולם באסטרטגיה לתקוף את ראש העיר ולעשות מאבקי כוח עם ראש העיר אז שיגידו אבל מה שקורה בסיעת הליכוד זה משחק אנטי דמוקרטי בעליל", אמר אחד מחברי המועצה. "מה הם מנסים לעשות? הרי הם המליכו את מלול והם לא באמת יכולים להוריד אותו, אם היה להם מישהו אחר הם לא היו צריכים את ההפגנות האלה. הם רק מחזקים אותו, לדעתי הוא עומד בצד וצוחק, אין לו משהו אחר לעשות. כולם יודעים שיש להם אקדח קפצונים והם מאיימים עליו עם אקדח קפצונים ואני לא מבין את המשחק שלהם. אני במקומו מושך אותם עד הקצה, מתעלל בהם".

שועל, לא נשבר
מקורביו של מלול אמרו השבוע: "הרבה אנשים לא מכירים את רחמים, הוא שועל גדול, לא יודעים למה הוא מסוגל באמת כשהוא מפוקס, האיש הזה נולד חד ונחוש. כנראה שאנשים לא מודעים לכוח ולעוצמה שלו. תרשמי לך, רחמים מלול הוא כמו רכבת אקספרס שדוהרת על 300 קמ"ש, הוא יעשה הכל למען התושבים שלו".

מה אפשר ללמוד על המשברים האחרונים ובעיקר עם מי שהוגדר כ'בנו'?
"מתן בעט בדלי ששתה ממנו, עבר כל גבול, אבל זהו לא סוד שרחמים מלול מוקף בנחשים, גם הנחשים יודעים שהם נחשים, הם רק לא יודעים שהוא יודע שהם נחשים. אני משער שיש לו בארסנל תחמושת שהוא שומר ליום הדין".

מתי יגיע יום הדין?
"זהו כל יום בתקופה שלפני הבחירות ויום הבחירות עצמו כמובן".

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ח"כ עודד פורר וסיעת ישראל ביתנו הגישו הבוקר לבג"צ את התנגדותם לדחיית החובה לחוקק את חוק הגיוס