Breaking News
Home / בית / גד עובדיה: "אנחנו נישאר בליגה, נהיה חזקים ונילחם עד הסוף"

גד עובדיה: "אנחנו נישאר בליגה, נהיה חזקים ונילחם עד הסוף"

מרמורק היא קודם כל משפחה. גד עובדיה.[/caption]

 מאת: בר חמיאס

שחקנה של הפועל מרמורק ריאלי: עליית ליגה בעונה הנוכחית לא באה בחשבון והמטרה היא קודם כל לתקוע יתד בליגה. בראייה לטווח הרחוק הוא אומר: "עם שחקנים כמו פדרו, שריקי, משפתי וספיר – עליית ליגה כלל לא מבוטלת". בראיון לכתבנו בר חמיאס הוא מספר על ההשתלבות במועדון, הבוס אייל גולן ועל הקהל שהפך אותו לחלק מהמשפחה.

גד עובדיה בן ה-27 גדל בקבוצת הנוער של הפועל באר שבע, המובילה כיום את צמרת הליגה הראשונה בישראל ובה, כך הוא מאמין, הוא ראוי למקום בהרכב. לאחר שעבר לערד/יבנה, שיחק אשתקד במדי ערן חדרה והיה חלק משמעותי בעלייתה לליגה הלאומית הוא כיום כל כולו בהפועל מרמורק, עליה הוא מספר: "מרמורק זה בית, זאת זכות גדולה לשחק בקבוצה עם לב ונשמה כמו מרמורק".

במרבית מהמשחקים הייתם טובים יותר וראויים לנצח ובפועל חזרתם הבייתה בלי הנקודות. איך אתה מסביר את זה?

"תשמע, היו לנו הרבה משחקים, אולי 5-6 משחקים שספגנו בתוספת זמן ולפעמים גם טעויות שיפוט שיכולות לקרות. אלו דברים שקורים ולא תמיד נלקחים מראש. אין לי ספק שעם קצת יותר עירנות לדברים הקטנים שיכולים לבסוף לעלות ביוקר אז היינו במקום אחר וממש לא במיקום הנוכחי, אבל זה בסדר ויש כאלו שיגידו לגיטימי. סה"כ אנחנו מועדון ותיק בשנים אמנם אבל חדש מהרבה בחינות ובעיקר באווירה ואנחנו עובדים ומשפרים ממשחק למשחק. חדר ההלבשה שמח ובעיקר מגובש, אנחנו מתחברים יותר ממשחק למשחק ושואפים כמה שיותר גבוה ובע"ה נעמוד ביעדים שלנו".

האוהדים מדברים על עליית ליגה בטווח של 3 שנים. מה דעתך?

"השנה, לעלות ליגה זה דבר שהוא כמעט בלתי אפשרי, אבל בעוד עונה או שתיים ברור שיש לנו את הכלים. שחקנים כמו פדרו וכמו שריקי, משפתי, יגאל ספיר נמצאים כאן – אז ודאי שזה אפשרי. אלו אנשים מנוסים בליגה הזאת, אז בעוד שנה הכל יכול להיות ועליית ליגה כלל לא מבוטלת. השנה אנחנו מתמקדים בהישארות בליגה ולהפגין נוכחות. הראנו לא פעם מתחילת העונה שאנחנו שווים הרבה יותר ממיקום הטבלה כרגע. חשוב לציין שמעבר לשחקנים יש לנו את ניסן יחזקאל שהוא מאמן עם ניסיון של הרבה שנים בליגה הזאת ובליגת העל אז אנחנו שואבים ממנו הרבה והדבר היחיד שאנחנו מתמקדים בו כרגע הוא להישאר בליגה ולסיים במקום ראוי. זאת שנה ראשונה בליגה הלאומית מזה שנים, זה ניסיון לא קל אבל ודאי בר ביצוע ואנחנו ניתן את כל כוחנו קודם כל לשמח את האוהדים ואת הבעלים המדהימים שלנו".

באופן אישי, באיזה שלב העונה הרגשת את החיבור לקבוצה?

"אין כאן עניין של רגעים או דקות שאני יכול להצביע עליהם. הגעתי לקבוצה חדשה, אנחנו סגל חדש, החיבור הולך ומתעצם מאימון לאימון וממשחק למשחק במיוחד כשקיבלנו לאחרונה את פדרו גלבאן שהוא אדיר בניסיון וזה לא נמדד במספר רגעים. אנחנו מחוברים ביחד, יש לנו חדר הלבשה טוב וכמובן שמרמורק זה משפחה קודם כל. אתה מרגיש כאילו שזה הבית השני, הרגשתי את זה במיוחד בהחמצה מול בית"ר ירושלים כשכל החברים ניגשו אליי ועודדו אותי וכמובן בשער שלי מול ראשון לציון, קיבלתי את החום והאהבה מהקבוצה ומהאוהדים. באופן כללי מרמורק זה נשמה אחת גדולה. אתה רואה אוהדים שנמצאים גם בהפסדים והעידוד לא פוסק גם במשחקים בהם אנחנו בפיגור. אתה מרגיש מהיציע תחושה כאילו שאתה מוביל וזה דבר לא מובן מאליו. זאת זכות גדולה לשחק בקבוצה עם לב ונשמה כמו מרמורק".

אתה חושב שהקהל מסופק ממה שהוא רואה?

"אני יכול לשער שכן. קהל כזה שבא לעודד כל משחק ורואה קבוצה שהגיעה לליגה לאומית אחרי שהרבה שנים לא היו שם ואתה רואה קהל שמעודד 90 דקות, גם כשלא מנצחים, זה לפי דעתי קהל שגם אם לא מסופק במאה אחוז, לפחות יש בו אופטימיות ותקווה – ובצדק. עכשיו שיש לנו את פדרו, אביסדריס ושריקי שעשו דברים בקריירה, אני מאמין בסגל שלנו ואנחנו נישאר בליגה, נהיה חזקים ונילחם עד הסוף. תבין, מרמורק זו משפחה אחת גדולה. יש לנו את תמיר, יוני, אילן, כולם עומדים מאחורינו ודוחפים אותנו במשחקים והם ממש חלק מאיתנו. הביחד שלנו יחד עם הקהל תהיה ההצלחה שלנו בע"ה".

3 שנים מהיום, איפה מרמורק תהיה?

"אני לא יודע מה יהיה מחר ובטח לא בעוד 3 שנים, אבל ברור שבראש ובראשונה, העונה המטרה היא להישאר בליגה ולהראות לכולם כאן קודם כל שיש כאן קבוצה רעבה ושחקנים עם נשמה שרוצים לעלות מעלה ובע"ה אין שום סיבה שקבוצה כזאת לא תהיה מועמדת לעלות ליגה בעוד עונה או שתיים".

לקראת סיום, איך ההשפעה של הבעלים אייל גולן על המועדון?  

"אייל מעורב מאוד, מגיע לכל משחק ואי אפשר להתעלם מהאהבה שלו לקבוצה. הוא אוהב אותה כמו את הילדים שלו, פעיל ונמצא איתנו תמיד. לדעתי הוא האוהד מספר 1 שלנו וכמובן שכל מה שאמרתי על אייל תקף לגבי שינו. מדובר בשני אנשים מהמדהימים שהכרתי בחיים בכלל ובכדורגל בפרט. זכיתי להיות קרוב אליהם".

גדלת בקבוצת הנוער של הפועל באר שבע שמובילה בצמרת ליגת העל, אלופת המדינה שנתיים ברציפות ואחרי קמפיין חלומי באירופה. לא מדגדג לך להיות שם? אתה חושב שהיית מסתגל בקבוצת צמרת בליגה הבכירה?

"ברור שכל שחקן שואף להגיע לרמות הגבוהות. גם בבאר שבע היה לי מקום ואף פתחתי במשחקים ברוטציה וגם במשחקים לא רשמיים והפגנתי נוכחות, הקשר עם באר שבע נותק אז מסיבת סעיפים כאלה ואחרים שמנעו ממני להתקדם בעתיד והעדפתי שלא להמשיך אבל ללא ספק אני מאמין שבמידה והייתי במקום שאני רציתי לעצמי בתנאים שניראו לי לנכון – הייתי מוכיח לכולם שאני ראוי לפתוח גם בליגת העל".

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

רחמים מלול הצטרף לקמפיין העלאת המודעות לזכר השואה ולקחיה: "חייבים לזכור את העבר, כדי שהעתיד יהיה טוב יותר"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.