ראשי / בית / הנרצח בפיגוע באריאל: הרב איתמר בן גל, יליד רחובות

הנרצח בפיגוע באריאל: הרב איתמר בן גל, יליד רחובות

250

250
"נרצח בגלל שהא יהודי". הרב איתמר בן גל.

הרב איתמר בן גל, תושב הר ברכה שגדל ברחובות, נרצח באכזריות על ידי מחבל שדקר אותו בפלג גופו העליון בשעה שהמתין בטרמפיאדה בכיכר אריאל. בן גל טופל בידי צוותי רפואה במקום ופונה ל"בילינסון" שם נקבע מותו. הוא הותיר אחריו רעיה – מרים וארבעה ילדים, בני שנה עד שבע.

בבית העלמין הקטן שביישוב הר ברכה הובא הרב איתמר בן גל למנוחות והוא רק בן 29. בן גל, שגדל ברחובות היה מורה בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל. הוא נרצח באכזריות על ידי מחבל עם תעודת זהות ישראלית שדקר אותו, לאור יום, בפלג גופו העליון בעת שהמתין בטרמפיאדה כשהיה בדרכו לביתו בכדי להתארגן לאירוע משפחתי – ברית לאחיינהּ של האלמנה מרים – אליו לא הספיק להגיע. המחבל שרצח את הרב, עבד אל כרים עאדל עאסי מיפו, נראה בתיעוד שהופץ ברשת האינטרנט כי הוא יורד ממונית שירות, חוצה את הכביש, דוקר את הרב בן גל מספר דקירות ונמלט מהזירה. לאחר שנדקר, רץ בן גל לעבר אוטובוס שהמתין במקום, דפק על שמשת הדלת – והתמוטט מיד. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה – שם נקבע מותו. חובש מד"א אנטולי קובלנקוב שטיפל ופינה את הפצוע לבילינסון סיפר: "היינו בתחנת מד"א כשקיבלנו את הקריאה על גבר שנדקר בכיכר אריאל ומיד יצאנו למקום. חברנו בשטח לכוח רפואה של צה"ל ולכוננים שהגיעו למקום כשהם רכובים על אופנועים. הענקנו לפצוע ששכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה בסמוך לאוטובוס טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים ותרופות מיוחדות ופינינו אותו תוך כדי המשך טיפול רפואי וביצוע פעולות החייאה לבי"ח בלינסון כשמצבו אנוש".

זירת האירוע באריאל | צילום: תיעוד מבצעי מד"א.

האלמנה מרים: "הוא נרצח בגלל שהוא יהודי"
"איתמר בני היקר, מי ייתן מותי תחתיך", ספד לו אביו דניאל בן גל: "מתנה יקרה קיבלנו לפני 30 שנה, מתנה שאנו נפרדים ממנה היום בצער. בשנות חייך הקצרים הספקת כל כך הרבה אבל השאיפות שלך להתקדם לא פסקו לרגע. לצערנו אנחנו חווים כרגע את הייסורים הממרקים כפשוטם. חבל לי מאוד שלא נוכל ללמוד יותר ביחד – שמחת מאוד בלימוד, זה האיר את פניך. הסר דאגה מליבך. נמשיך ללוות את ילדיך המתוקים עד אשר יזכו לבנות את בתיהם בישראל. תחת החיים שנגדעו יקומו בתים לתפארת בגב ההר. התפלל על רעייתך וילדיך, על אמא וכל המשפחה. אנו רוצים להודות לצוותים הרפואיים שעשו כל שלאל ידם כדי להציל אותך. תנוח על משכבך בשלום, הבן הגדול שלנו".

"נהיה חזקים, נמשיך את מה שעשית". האלמנה מרים בלוויית בעלה.

מרים, אלמנתו של איתמר, אמרה לאחר הרצח: "איבדתי את בעלי על אדמת ארץ ישראל. הוא נרצח בגלל שהוא יהודי". על קברו הטרי הבטיחה לו: "נהיה חזקים. אנחנו נמשיך את מה שעשית". אחיו רפאל נפרד ממנו בדמעות ואמר: "כולם אמרו לי שהיית הכי גיבור בעולם באותו רגע. אנחנו כמה שעות בודדות מאז הייתי ליד המיטה שלך, עדיין לא מעכל את הבשורה. תמיד תחסר לי. צר לי שלא הספקתי לבקש ממך סליחה. אני מבקש סליחה בשם כולנו אם פגענו בך ואנחנו מתחייבים שלא ניתן לבני העוולה להוריד את החיוך מהפנים".

בן גל עבד כמחנך בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל ולימד בישיבת הר ברכה. יו"ר היישוב יוני הישראלי סיפר אודות המנוח: "הוא היה איש מיוחד, דינמי, נמרץ, צעיר ורענן ומלא כוחות של חיים. הוא הקדיש את חייו לחינוך, להוספה של חיים ושל תורה". שר החינוך נפתלי בנט אמר: "הרב בן גל היה אב מסור, איש ערכים שכולו אהבת הארץ והאדם. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. זהו ניסיון נוסף של הטרור הפלסטיני להלך עלינו אימים באדמתנו. הפלסטינים מוכיחים פעם אחר פעם שפניהם אינן לשלום, אלא לאלימות. לא ניתן להם לשבור את רוחנו. נמשיך לפתח את ארץ ישראל, לבנות ולהיבנות בה, בביטחון וללא פחד״. בן גל הותיר אחריו אשה – מרים וארבעה ילדים.

"מי ייתן מותי תחתיך". האב דניאל בן גל, בהספד לבנו.

250

250

תגובות

תגובות

אודות מערכת האתר

תבדוק בנוסף

מלכת היוטיוב, אירה צ'אן: "יפן זה הרבה יותר מסושי, תה ירוק, גיישה וטקסים"

איך הפכה הילדה האנונימית מרחובות, אירה מיארה, ליוטיוברית מפורסמת, עם עשרות אלפי מעריצים המצפים בשקיקה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.