Breaking News
Home / בית / מאמן מכבי שעריים, שלומי עמר: "הייתה שנה לא פשוטה, אבל עשינו את זה"

מאמן מכבי שעריים, שלומי עמר: "הייתה שנה לא פשוטה, אבל עשינו את זה"

מאמן מכבי שעריים, שלומי עמר, ספג מקללות רבות במהלך העונה מאוהדי מכבי שעריים, אבל כעת, עם הישארותו של המועדון בליגה, אפשר לומר שעמר היה סוג של מושיע. בראיון מיוחד לאחר ההישארות והחגיגה הגדולה שהתרחשה במגרש בדימונה ולאחר מכן במתקן האימונים בשעריים, הוא מספר על הרגעים הקשים, האמונה הגדולה ומדבר על ההנהלה המוצלחת, האוהדים שקיללו והאפשרות שימשיך לאמן את הקבוצה שעשתה את הבלתי יאומן וכנגד כל הסיכויים. ביום שישי, 20.4.2018 ב-14:00 יתקיים משחק הבית האחרון של שערים העונה.

"ההרגשה מדהימה, אין ספק בכלל, היה מרגש לראות את כל האמוציות של המנהלים, השחקנים, האוהדים, לראות את השמחה האמיתית שהתפרצה מהם. יש אהבה גדולה ואמיתית למועדון הזה, מדובר במועדון עם עבר מפואר, עם ערכים, עם הרבה כבוד לסמל ואני שמח שעשינו את זה – מגיע כל הכבוד לכולם". כך נשמע שלומי עמר מאמן מכבי שעריים, ביום שני, השבוע, בדיוק שלושה ימים לאחר ששעריים הבטיחה את הישארותה בליגה א', לאחר שניצחה בדימונה 2-1.

עם יד על הלב, האמנת שתישארו בסוף בליגה?

"אם האמנתי? בוודאי. אם לא הייתי מאמין – לא הייתי נמצא בשעריים, אבל את יודעת מתי האמנתי? ברגעים הכי לא פשוטים, ברגעים הכי קשים. היו רגעים שאף אחד לא האמין, ראיתי והרגשתי את חוסר האמונה, שאין סיכוי – אבל אני האמנתי מהתחלה. באופי שלי, איפה שקשה – אני פורח ואיפה שיש לחץ – אני רגוע, איפה שאנשים פסימיים – אני אופטימי, אז דווקא ברגעים הקשים האמנתי ואל תשכחי שעברנו עונה מורכבת מכל הבחינות".

מכבי שעריים נותרה בליגה, המטרה הושגה, אי אפשר שלא לבחור את שחקן העונה.

"אין שחקן עונה. הקבוצה הזו בנויה על יחידה קטנה מבחינה כמותית, ההישג של השחקנים הוא שהם הצליחו להכיל אותי ואת דרכי. אני לא מאמן קל להכלה, הדרישות שלי גבוהות ומצד שני אם לא היו דרישות גבוהות לא היינו מצליחים לצמצם פערים. רוב הקבוצות בליגה ניבנו לחלק העליון ודווקא הקבוצה שירדה ליגה היא זו שניצחנו אותה והיא פי 4-5 מאיתנו מבחינת תקציב. הם נבנו לפלייאוף העליון ואני שמח עוד יותר שעשינו את זה בלי טובות של אף אחד, בלי להיות תלויים באף אחד, היינו תלויים רק בעצמנו – לא כמו דימונה שהייתה תלויה בקבוצות אחרות. נשארנו בליגה אחרי שניצחנו ובמקום קשה ונגד קבוצה שחייבת לנצח. בכלל, החודש האחרון היה לא פשוט, התוצאות היו לא טובות, הן הביאו אותנו לאזור המסוכן קצת אחרי שפתחנו פער גדול אבל בסוף כל פעם שהיינו צריכים לעשות את זה – עשינו את זה, גם הפעם".

אפשר להגיד אם כך שהיה לכם מזל?

"לחלוטין לא היה לנו מזל כי אם היה לנו מזל – היינו בפלייאוף עליון".

במהלך העונה היו נקודות שבירה? משחק מסוים שריסק אתכם?

"שום משחק לא שבר אותי, כי גם ברגעים הקשים כביכול, גם כשהקבוצה הייתה שבורה, איחדתי את כולם ביחד. אני זוכר משחק אחד, זה היה בכפר סבא שהפסדנו 3-0, שם מבחינתי ההפסד היה הדרך ולא התוצאה – וזה גם משהו שאמרתי לשחקנים, שמשחקים מהסוג הזה יכולים לקרות רק פעם בשנה, כי לא היה כלום במשחק, משחק שלא קשור לכלום, אבל זה בסדר במרתון של עונה יש גם משחקים כאלה והחוכמה היא לעבור את זה".

ומן הצד השני, איזה משחק מוצלח זכור לך במיוחד?

"היו הרבה משחקים, הרבה ניצחונות, רגעים שהחבר'ה האלה חוו בפעם הראשונה בחיים שלהם מבחינת סוגי משחקים והמקומות ששיחקנו. הניצחון באזור ובכפר שלם, למשל. היו לא מעט משחקים טובים, כמו הניצחון הראשון בקריית גת, 4-1 בעשרה שחקנים שנתן לנו כקבוצה אמונה שהקבוצה הזו מסוגלת להיות ראויה בליגה, הרי אנחנו לא יכולים לשכוח איך התחלנו מאפס ממש והאמת היא שבנקודה הזו אני חייב לציין את ההנהלה שהם מאוגדים ומאוחדים ובנו מגרש, קומפלקס שנתן לנו את המקום להיות בו, להתאמן כמו שצריך. צריך לציין שלפני הכל, ההנהלה שם – אביחי לוי, כפיר קירט, אלי מוזס – הם אנשי שעריים בדם שלהם, אנשים שחיים ברמה הכי רגשית את הקבוצה והמקום שלי היה דווקא מולם כל הזמן להכניס את הנושא המקצועי וההגיוני כי הם חיים את המועדון 24/7, זה דברים שלא רואים בכל מקום, הם חיים את שעריים מהלב, הם לא מקבלים הפסד, הם קודם כל אוהדי המועדון. אלו אנשים שבנו את המקום הזה והכל מאפס. אחרי עידן פרי לא היה פשוט לבנות את המועדון. אנשים היו סקפטיים, שאלו כל הזמן 'איך אפשר?' אבל הצלחנו ביחד. וכמובן שיש את גל שעמד בראש המערכת ומבחינתי, כל ההצלחה של השנה זה ללא ספק גל איילון. הוא איש מקצוע ואיש ניהול ברמה גבוהה ביותר, שהצליח לסדר את המערכת ונתן לי את מלוא השקט התעשייתי בעולם לעשות את העבודה שלי. אני מכיר את הכדורגל, את כל הקבוצות מליגת העל ומטה ואני יכול לומר שאין ניהול כזה כמו שיש בשעריים – היה לי את כל השקט המקצועי לעשות את העבודה וזה ייאמר לזכות ההנהלה ולזכותו של גל".

מילה על האוהדים שרצו כל כמה משחקים לשלוח אותך הבייתה. ספגת גם לא מעט קללות.

"האוהדים לא עשו לי חיים קלים אבל אני מעדיף לאמן מועדון עם קהל אדיר שאוהב את הקבוצה כמו שעריים ושיקללו כמה שהם רוצים מאשר לאמן קבוצה בלי קהל. שעריים זה מועדון של קהל והקהל שם מביע את דעתו וזה בסדר מבחינתי. כל אוהד יעשה את מה שטוב לו ונוח לו, אני צריך להיות מנותק ולעשות את מה שאני מאמין בו, גם אם זה לא היה לרוחו של הקהל, אני צריך לנהל את הקבוצה שלי. בסוף כשמועדון מצליח כולם מצליחים. היית צריכה להיות בדימונה ולראות את התפרצות השמחה והאושר שהיו שם, זה משהו שאני אזכור עוד הרבה זמן. זו הייתה התפרצות של שנה, אחרי שהרבה אנשים היו סקפטיים ופסימיים. בסיום המשחק הזה נקבעה החותמת ונתנו את הגושפנקה כשסיימנו את הליגה שני מחזורים לליגה – וכל הכבוד לכולם".

מה מצפה לנו בשנה הבאה?

"אין לי מושג".

שעריים באה בחשבון?

"שעריים תמיד תבוא בחשבון, זה מקום שהתחברתי אליו, אני נהנה לעבוד בו, יש לי סיפוק אדיר כאן. מאמן כדורגל הוא סוג של יוצר, לא רק מאמן וליצור את מה שיצרנו השנה, את היחידה הקטנה והכל כך מחויבת זה משהו שגורם למאמן סיפוק בטח ובטח שבסוף התוצאה הרצויה מגיעה להישארות כל כך מתוקה. עברנו בשנה אחרת את מה שקבוצות אחרות עוברות ב5-6 שנים. הייתה שנה לא פשוטה, להתחיל מאפס זה לא קל. כל קבוצה מתחילה מבסיס מסוים, אנחנו התחלנו מכלום. עוד לפני שהחלה העונה בחנתי עשרות של שחקנים ילדים, נוער וזה לא פשוט. השחקנים של שעריים, אלה ילדים שהתבגרו ולמדו בשנה מה שהיו צריכים לעבור בחמש שנים ואני מאוד שמח עבורם ועבור המועדון שעשינו את זה".

 

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ח"כ עודד פורר וסיעת ישראל ביתנו הגישו הבוקר לבג"צ את התנגדותם לדחיית החובה לחוקק את חוק הגיוס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.