Breaking News
Home / בית / פוליטיקה מלוכלכת בגדרה: סהר פינטו כינה את שלום אזרד "סמרטוט רצפה" – והתנצל

פוליטיקה מלוכלכת בגדרה: סהר פינטו כינה את שלום אזרד "סמרטוט רצפה" – והתנצל

 

המתמודד לראשות המועצה, סהר פינטו, כינה את חבר המועצה שלום אזרד מסיעת גשר "סמרטוט רצפה". פינטו אמנם התנצל, אך בגדרה מבינים כי הבחירות המוניציפליות עולות שלב והריח שלהן מסריח. אזרד: "יש אנשים שמועדים בלשונם". ומה יהיה עם התקציב? "זו הנקודה הכי כואבת שלי"

שלום אזרד מסיעת גשר ידוע כקונצנזוס בגדרה: ירא שמיים, מלא בטוב שלא מפריע לאף אחד – ההפך הוא הנכון. אזרד הוא מסוג האנשים שאין לאיש מילה רעה אחת לומר עליו, העשייה שלו מדברת בעד עצמה והוא הראשון לסייע בכל עניין. הוא דואג לנזקקים להנחה בארנונה ומחזיק בתיק הצעירים והנוער – וההערכה אגב, ממביני עניין, היא שבבחירות הקרבות הוא יגדיל את עוצמתו לכדי שלושה מנדטים. עם כל ההקדמה הזו לא ברור מדוע כינה המתמודד לראשות המועצה, סהר פינטו, עורך דין בהשכלתו, את אזרד בביטוי המלוכלך "סמרטוט רצפה", דברים שהגיעו אל אוזניו של אזרד שהיה מופתע מההתנהלות, הגם שמדובר בפוליטיקה. לדברי בכירים במועצה, "סהר פינטו רצה להתפרסם על הגב של אזרד אבל זו עבורו טעות פוליטית קטלנית". כך או כך, פינטו, שכבש כל חלקת פרסום בעיר בסערה ותלוי על כל עמוד בכל צומת, זוכה על פי הסקר האחרון של סיעת הליכוד, ל-12% אחוזים, זאת לעומת כ-72% של הראיס המכהן, יואל גמליאל והמתמודד הנוסף, סהר רווח, שלו 8%. היתר נמנעים מבחירה, טרם החליטו או לא יצביעו כלל.

אלא שהסיפור האמיתי מאחורי הבחירות בגדרה הוא בכלל התקציב לשנת 2018 ששוב לא אושר על ידי 13 חברי המועצה ובשם האינטרס הפוליטי, כך נראה, תוקעים חברי האופוזיציה את תושבי גדרה. המועצה בכל מקרה מתנהלת – על פי התקציב הקודם, אלא שמי שמפסיד בשל האגו הפוליטי הקיים בין שני המחנות הם התושבים, שלא נהנים מהנחות ארנונה, הילדים שלא מתוקצבים בתנועות הנוער והסטודנטים שהמלגות רק מתרחקות מהן.

שלום אזרד, אתה סמרטוט רצפה?

"אני לא שמעתי את הכינוי הזה, אבל מישהו שמע את זה ומסר לי.. הוא (פינטו, ל"ל), ביקש סליחה, התנצל ומבחינתי אני מוחל וסולח, אנו ממשיכים הלאה, מעניינים אותנו דברים אחרים".

ובכל זאת, לא נעים לשמוע שמכנים אותך כך.

"שטויות. עיזבי, אנחנו מתעסקים בעיקר, לא בטפל. זה לא מעניין, יש אנשים שמועדים בלשונם, אז אני לא מתייחס לזה. אני והמפלגה והחברים והתומכים והעשייה והתושבים – כולנו ממשיכים הלאה".

**

על הבחירות המתקרבות אמר: "אני לא מתייחס לדמיונות ותיאוריות. איך אומרים? כסף סופרים במדרגות, בסוף אנחנו צריכים לתת לתושב, להמשיך את העשייה והתושבים יחליטו אם אני ראוי או לא ראוי".

אי אפשר שלא להתייחס לתקציב שטרם אושר. מה קורה שם?

"זו הנקודה הכי כואבת שלי, באופן אישי. אליי פונים להנחות בארנונה – אנשים שלא מקבלים הנחות בארנונה בגלל שהתקציב לא עבר. אני יו"ר ועדת מלגות ואני לא מחלק מלגות לסטודנטים וזו פעם ראשונה שהצלחנו להגיע ל-400 אלף שקלים למלגות לסטודנטים, דבר שלא היה אף פעם, זהו סכום נאה ומכובד והם לא יוכלו לקבל את המלגות כי לא עבר התקציב. כמחזיק תיק צעירים ונוער – לתנועות הנוער הקופא התקציב. השנה היינו יכולים להכפיל את התקציב והם לא מקבלים את זה, בכל הצמתים שבאמת תושבים אמורים לקבל ומגיע להם יותר – אני נמצא שם ואני חושב שהגיע הזמן שחברי האופוזיציה יתעלו מעל עצמם כי הרי כל שנה הם כן תמכו על אף שתמיד היו נגד, בסוף היינו מגיעים לסיכום.

"בפעם שעברה אמרתי להם נעלה את תקציב תנועות הנוער במאה אלף שקל ונתמוך כולם פה אחד וזה עבד. השנה יש התעקשות על אף כל הגידול שיש בתקציב, לדעתי הם משחקים פה לידיים של יואל כי הרי לפי מה שהם אומרים, התקציב הוא למקורבים וליועצים פוליטיים. הרי מה קורה? איך יואל עובד עכשיו? לפי אחד חלקי 12, תקציב שעבר. בתקציב הזה הוא עשה ביוזמתו קיצוץ של עשרה אחוז רוחבי, בכל והגדיל את הדברים החברתיים: תנועות הנוער, המלגות והספורט. מצד שני, לא מאשרים לו תקציב אז מה קורה? הוא משתמש בתקציב הישן שם אין קיצוץ, אז מה עשיתם?"

אז הכל פוליטי? ריח של בחירות?

"נכון – וחבל. אנשים מסכנים מחכים להנחה בארנונה שלהם, סטודנטים שמחכים למלגה שלהם, תנועות הנוער שזה הבייבי שלנו, של כולם. אין הורה שאין לו ילדים בתנועות הנוער, זה משהו משותף לכולם, אין קואליציה ואופוזיציה פה, באמת שזה לא זה, בזה לא עושים פוליטיקה".

עובדה שכן!

"לצערי, לצערי, לצערי. אין לי מה להגיד. אני עובד בהתנדבות ללא שכר, כי אני רואה את התושב לנגד עיניי ואם זה הילדים והנוער והתושבים שמגיע להם אז יאללה בואו נעשה את זה כבר".

לדעתך זה יקרה בזמן הקרוב?

"כולי תפילה, אי אפשר לדעת".

 

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ד"ר באום: "במסגרת המו״מ הקואליציוני ביקשתי להמשיך ולהחזיק בתיק אזרחים ותיקים ואוכלוסיות מיוחדות, אני פשוט אוהבת אתכם"

הבוקר (רביעי) נערך אירוע הצדעה לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים שהתקיים במסגרת חודש האזרח המבוגר ברחובות. האזרחים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.