Breaking News
Home / בית / מלול: "החלטנו להפסיק להגיב בלבד – ולהתחיל להפגין נוכחות ברחבי העיר בקיץ על מנת למנוע מטרדי רעש"

מלול: "החלטנו להפסיק להגיב בלבד – ולהתחיל להפגין נוכחות ברחבי העיר בקיץ על מנת למנוע מטרדי רעש"


בקיץ 2017 נרשמה ירידה של כ- 37% בהיקף הפניות על מטרדי רעש והתקהלות בגנים ציבוריים בהשוואה לקיץ 2016 * בעיריית רחובות נחושים לשמור על איכות החיים של התושבים גם בחופש הגדול באגף התנועה והשיטור העירוני ובאגף הביטחון נערכו מראש לקיץ הקרוב לאכיפה מוגברת, בשילוב ידיים עם משטרת רחובות בתוכנית: הפגנת נוכחות יזומה בגנים ציבוריים של גורמי האכיפה והביטחון בעיר, תגבור משמרות, גיוס כל מערך הפיקוח העירוני וסיירי הביטחון לשמירה על הסדר בעיר, וכן שימוש בניידות, קטנועים, אופניים חשמליים וסיורים רגליים

מדי שנה בחודשי הקיץ עולה כמות הפניות למוקד העירוני ולמוקד 100 של תושבים בשל התקהלויות ומטרדי רעש בפארקים ובגנים הציבוריים. בשנת 2017 החליטו לראשונה באגף התנועה והשיטור העירוני ובאגף הביטחון על שינוי במדיניות בטיפול בנושא, שעיקרו הוא מעבר מתגובה לתלונות במוקד, לסיורים יזומים ברחבי העיר, נוסף על הטיפול בתלונות. התוצאה: ביולי אוגוסט בשנה שעברה נרשמה ירידה 37% בתלונות למוקד. השנה, הכינו באגף התנועה והשיטור העירוני ובאגף הביטחון תוכנית כוללת, מפורטת ועדכנית, המבוססת על הפקת לקחים והכנסת שיפורים. כל זאת, על מנת לצמצם עד כמה שניתן את המטרדים בקיץ, ולשמור על איכות החיים של התושבים ברחבי העיר. לצורך כך נאספו הנתונים על גני השעשועים בעיר והפארקים הציבוריים שבגינם התלוננו התושבים.

התוכנית מבוססת על נוכחות יזומה של מערך האכיפה והביטחון העירוני- השיטור העירוני וסיירי הביטחון- בגני השעשועים והפארקים שביחס אליהם התקבלו תלונות בשנים עברו. אנשי מערך האכיפה והביטחון יפגינו נוכחות על פי חלוקה ידועה וקבועה מראש, ויסיירו בין הגנים והפארקים בעיר. הסיורים ייערכו בשני חלקים: בשעות הערב, בין השעות 17:30-19:30 בזמנים שבהם הורים וילדים מבלים בגני השעשועים ובפארקים, וכן בשעות הלילה, בין השעות 22:00-2:00 בזמנים שבהם בני נוער נוהגים לפארקים. נוכחות הסיירים במקום תסייע למנוע היווצרות מטרדי רעש, עישון, שתיית אלכוהול ועוד. המטרה העיקרית היא כמובן, שמירה על איכות החיים של התושבים בעיר.
לצורך יישום התוכנית התאימו בעיריית רחובות (ובתחנת המשטרה ברחובות) את משמרות אנשי מערך האכיפה וסיירי הביטחון, הוסיפו משמרות והוסיפו ניידות. הסיורים לאכיפה ייערכו בכל דרך אפשרית – באמצעות ניידות, קטנועים ואופניים חשמליים וכן רכובים ורגליים בגנים ציבוריים.

ראש העיר, רחמים מלול: "מידי שנה, כשהקיץ מגיע, בני נוער רבים יוצאים לחופשת הקיץ, ומבלים את זמנם הפנוי ביחד, בין היתר בפארקים ובגני השעשועים. מידי שנה, האתגר שלנו הוא לשמור על איכות החיים של התושבים בעיר. זאת במקביל לשמירה על קיץ בטוח לבני הנוער, ולשם כך הכנו עבורם תוכנית אירועים גדושה ומגוונת במהלך הקיץ. בשנה שעברה החלטנו להפסיק להגיב בלבד – ולהתחיל להפגין נוכחות ברחבי העיר בקיץ על מנת למנוע מטרדי רעש ועוד. זה דרש מאיתנו היערכות מחודשת ותגבור אנשי מערך הביטחון ויחידת האכיפה העירונית. בסופו של דבר, הצלחנו להוריד את היקף התלונות בקיץ באופן משמעותי. גם השנה הנחיתי לעשות הכל על מנת לשמור על איכות החיים של התושבים בחופש הגדול. בימים אלה התחלנו ליישם את תוכנית האכיפה שהכינו באגף התנועה והשיטור העירוני ובאגף הביטחון. אני מודה למשטרת רחובות על שותפות אמיצה למען תושבי רחובות".

מלבד הנוכחות היזומה בשתי משמרות, יינתן כמובן מענה לפניות תושבים למוקדי 106 ומוקד 100 – לכל אירוע תשלח ניידת אכיפה עירונית לטיפול בתלונה. ליאור שוקרי, מנהל אגף התנועה, פיקוח, שילוט ושיטור עירוני בעיריית רחובות: "הכנו תוכנית כוללת בשיתוף המשטרה על מנת לשמור על איכות החיים של התושבים. החלטנו להעניק פתרון ממוקד לנושא מטרדי הרעש, ההתקהלות והוונדליזם בחופש הגדול, בהתבסס על ניתוח הנתונים משנים עברו. נפגין נוכחות ברחבי העיר, יחד עם מתן מענה לתלונות תושבים למוקד לאכיפה כללית והבטחת הסדר בעיר".

אופיר מזרחי, סגן מנהל אגף הביטחון, חירום ובטיחות בעיריית רחובות: סיירת הביטחון העירונית פועלת בשיתוף פעולה עם יחידת השיטור העירוני במשך כל ימות השנה – ובמיוחד בקיץ. הסיירים יפעלו בכול המוקדים הנדרשים, בהם זיהינו צורך לאור ניתוח פניות התושבים בתחומי הפגיעה באיכות החיים. אנו מבקשים מהתושבים לפנות למוקד בכל מקרה של בעיה או הפרעה לסדר"

יחידת האכיפה העירונית – שיטור עירוני וסיירי הביטחון יעבדו בסנכרון מלא ויתאימו את האכיפה בהתאם לסוג העברה. במידה ויימצאו מטרדים ו/או עבירות – יבוצע טיפול במקום.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עברנו לבית חדש: פורטל החדשות ניוז אפס שמונה – גדול יותר, ידידותי יותר לגולש, עם הרבה יותר תוכן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.