Breaking News
Home / בית / בית המשפט גזר מאסר עולם על המחבל שרצח את דוד בר כפרא

בית המשפט גזר מאסר עולם על המחבל שרצח את דוד בר כפרא

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) מאסר עולם על מוג'אהד דאר עאצי, הפלסטיני שרצח את דוד בר קפרא במושב פדיה, לפני שלוש שנים. כזכור, בחודש אפריל הרשיע בית המשפט המחוזי בלוד את הפלסטיני עלאא עאצי, בן 25 מבית לקיא, בהריגת המנוח ולא ברציחתו מהאירוע שהתרחש ביוני 2015 ובחודש יולי גזר עליו בית המשפט 18 שנות מאסר.

על פי כתבי האישום, ב-23.6.15 קבעו הנאשמים להיכנס שלא כדין לישראל לאחר שמוג'אהד מסר בכזב לעלאא כי המנוח, שעבד כחקלאי, חייב לו כסף על עבודתו בכרם שבבעלות המנוח – ובמטרה לגבות חוב זה. יממה לאחר כן, בשעות הבוקר, התקרבו הנאשמים לעבר הכרם והבחינו במנוח מבצע עסקה למכירת ענבים. מוג'אהד, אשר הכיר את הדרך בה מנהל המנוח את עסקיו, הניח כי המנוח קיבל לידיו כסף מזומן בתמורה לענבים. בנסיבות אלה, החליטו הנאשמים לשדוד אותו. בתגובה, שאל אותם המנוח באשר לזהותם וצעק לעברם: "גנבים". הנאשמים התקרבו אל בר קפרא ומוג'אהד פנה אליו ודרש ממנו כי יביא להם כסף. בשלב זה, חסם מוג'אהד את פיו של המנוח באמצעות פיסת בד ולאחר מכן נטלו הנאשמים מקל שהיה על הרצפה והחלו להכות באמצעות המקל ובידיהם את המנוח בחוזקה בראשו ובכל חלקי גופו, עד לקריסתו על הארץ. גם לאחר קריסתו של המנוח, המשיכו השניים להכותו בכל חלקי גופו באמצעות המקל ובאמצעות ידיהם, עד לשבירת המקל.

במהלך האירוע, שפך מוג'אהד על המנוח חומר הדברה שהיה במקום.  לאחר שהמנוח נפל על הרצפה ואיבד את הכרתו, חיפשו הנאשמים בכיסיו כסף, אך מצאו צרור מפתחות. לאחר מכן, הניחו השניים מזרון על המנוח כשהוא חבול באופן קשה ונמלטו מבלי להזעיק עזרה. לאור הפציעות הקשות, הובהל המנוח לבית החולים ובהמשך נקבע מותו. העבירה שיוחסה לנאשמים הינה עבירת רצח במזיד, תוך ביצוע עבירה אחרת. לאחר האירוע בחן שירות הביטחון הכללי את הפרשה בחשד לרצח על רקע לאומני ואולם לאחר חקירה מאומצת הגיע למסקנה כי נוכח הראיות שנאספו בתיק מדובר ברצח שבוצע מהמניע הפלילי ומסקנה זו נמסרה על ידו לפרקליטות ולמשטרה.

בני משפחתו של דוד בר קפרא הי"ד מחו על כך שהוחלט להגדיר את המניע לרצח כ"פלילי" וטענו לאורך כל הדרך כי רצח בר קפרא בוצע על רקע לאומני. דניאל בר, בנו של המנוח, דמות ידועה בעיר, ציין לאחר מתן גזר הדין כי "בית המשפט, לאחר תקופה ממושכת של כמעט שלוש שנים (שהיא פי שלוש מהזמן המקובל), הרשיע את אחד מרוצחיו של אבא בהריגה (השני יובא להכרעת הדין בהמשך). מהרגע בו הרצח הוגדר כאירוע פלילי ולא כאירוע לאומני, הבענו את חששנו, שרוצחיו של אבא ייהנו מהסדר טיעון מגוחך או מפרשנות מקילה מאוד של בית המשפט. לפני כשלוש שנים, הזמן עצר מלכת עבורנו ומשפחתנו טרם יכולה להתחיל ולהתנחם. לדאבוננו, החשש שלנו התממש ומאבקנו לא תם. באשר לרוצח שנהנה מפסיקה מקילה של בית המשפט והורשע בהריגה בלבד, אנו חוששים שהרוצח ייהנה מעונש קל בדמות שנים מועטות של שלילת חירותו. אנו מבקשים מהפרקליטות, כבר עכשיו, שלא להסכים להסדר טיעון מקל על העונש ולדרוש את מספר השנים המקסימלי הקבוע בחוק והוא 20 שנים. באשר לרוצח השני, אנו מקווים שבית המשפט ידע להרשיעו בעבירת הרצח ויגזור את העונש שמגיע לו – והוא מאסר עולם".

היום אמר דניאל בר ל"רחובות היום": "בית המשפט, לאחר שלוש שנים, גזר היום מאסר עולם על אחד מהמחבלים שרצחו את אבינו. אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט. לצערנו, לפני כחודש הורשע בהריגה בלבד המחבל הנוסף שרצח את אבינו ונגזר עליו עונש מקל. זהו מסר בעייתי שפוגע קשות בהרתעה מפני מעשים פליליים ולאומניים. האמת היא אחת – שני פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים שמוכרים למשטרה ולשירות הביטחון הכללי לאחר שזרקו על חיילי צהל בקבוקי תבערה, רצחו יהודי מבוגר ללא כל סיבה ומבלי שגנבו דבר. דינם של שני המחבלים לבלות את המשך חייהם מאוחרי סורג ובריח. נמשיך להאבק על כבודו של אבינו עד להכרת המקרה כאירוע לאומני".

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

שעריים ניצחה משערים של מדהלה ומזרחי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.