Breaking News
Home / בית / ויינברגר למילברג: "הריני תובע ממך, לפרסם באורח מהימן ומדויק ולאלתר את כל ההסכמים שנחתמו בין כל הגורמים הפוליטיים"

ויינברגר למילברג: "הריני תובע ממך, לפרסם באורח מהימן ומדויק ולאלתר את כל ההסכמים שנחתמו בין כל הגורמים הפוליטיים"

המתמודד למועצת העיר, העומד בראש סיעת "שירות לתושב", דרש ממנכ"ל העיריה ומזכיר ועדת הבחירות, במכתב חריף ביותר, לחשוף את ההסכמים שהגיעו לשולחנו. "תמוה ביותר שפרסומם של הנ"ל  לא נעשה עד כה על ידך – כמצוות  החוק", ציין

האם קיימות סיעות ברחובות שעוברות על החוק ולא העבירו כמתבקש הסכמים שנחתמו עם סיעות אחרות? התשובה חיובית, חד משמעית! מכתב חריף נשלח ביום רביעי האחרון מאת חנניה וינברגר למנכ"ל העיריה, דורון מילברג, אשר עוסק בבקשה לפרסום מיידי של הסכמים שנחתמו בין מפלגות או סיעות או רשימות ואישים, בהתאם לחוק הרשויות המקומיות. וינברגר ציין במכתבו כי "ערב הבחירות פורסם כי נעשה הסכם בין צעירי מח"ל שפרשו מהליכוד והצטרפו לרשימת לב – העבודה שבראשות עו"ד יניב מרקוביץ, וכי פורסם גם שנעשה הסכם בין סיעת רחובותי, שבראשות עו"ד מתן דיל, סגן ראש העירייה, עם עו"ד קארין ברגינסקי, יו"ר סיעת "ישראל ביתנו ברחובות, ועם חבר המועצה אביב איטח, שפרש מסיעת הליכוד, אך לא החזיר את המנדט שלו למפלגת האם – הליכוד, וכן עם דני מרשה שפרש מסיעה שאיני זוכר את שמה המדויק".

"החיוב בחיבורים שכאלה", כתב, "הוא ביצירה וגיבוש כוחות פוליטיים גדולים, משפר את המשילות הממלכתית והלאומית או העירונית של הרשות המבצעת, מחד ומאידך, מצמצם את הסחטנות המפלגתית ובפרט את הסחיטה תאוות הבצע האינטרסנטית האישית, אך כוחות אלה חייבים במשנה תוקף לפעול בחסות החוק והמשפט. בטוחני, שישנן עוד סיעות או מפלגות ואישים שכרתו ביניהם הסכמים פוליטיים מגוונים, יצירתיים ושונים. תמוה ביותר שפרסומם של הנ"ל  לא נעשה עד כה על ידך – כמצוות  החוק. הריני תובע ממך, באורח חד משמעי ונחרץ, וזו  חובתך האישית והחוקית לפרסם באורח מהימן ומדויק ולאלתר את כל ההסכמים שנחתמו בין כל הגורמים הפוליטיים שבעירנו וגם את הסיכומים שנעשו בעל פה – וזאת, בהתאם  לפסיקת בג"צ  חדרה – שנערכו  בין  כל הצדדים". העתקים מהמכתב נשלחו על ידי וינברגר אל השופט  חנן  מלצר – יו"ר  וועדת  הבחירות  המרכזית, השופט  יוסף  שפירא – מבקר  המדינה, ד"ר  אביחי  מנדלבליט – היועץ  המשפטי  לממשלה ושי  ניצן, פרקליט  המדינה.

תגובות

בשאילתה שהגשתי למילברג בכדי לדעת איזה רשימות שהתאחדו הגישו על פי חוק את ההסכמים הפוליטיים שלהם, הוא השיב כי "ההסכם היחידי שהגיע אלי והפצתי אותו זהו ההסכם של לב, יניב מרקוביץ עם הליכוד". אלא שלאחרונה ידוע כי סיעת רחובותי ביצעה הסכם עם רחובות ביתנו (של ישראל ביתנו) בתיווכו של חבר הכנסת עודד פורר. אם כן, נשאלת השאלה מדוע לא הועבר הסכם שכזה למילברג? יתרה מכך, נשאלת השאלה האם חבר הכנסת פורר משתף פעולה ונותן יד לעבירה על החוק, לכאורה?

פניתי אל סיעת אשדוד ביתנו, שם הועברתי מאחד לאחר – אין להם מושג במה מדובר. הם ביקשו שאפנה אל עו"ד קארין ברגינסקי אך זו ביקשה שלא לצטטה וחיש מהר ביקשה כתובת מייל בכדי לכתוב למערכת מכתב. לאחר מכן שלחה יחצ"ן אשר דיבר בשמה והתבקש להגיב – אולם למרות פניותנו החוזרות והנשנות, טרם הגיב. מי שהגיב על הסוגיה, הוא דווקא נציגו של דיל שאמר כדלקמן: "לפני שאת קופצת על האייטמים שמאכילים אותך, רק מעדכן שלא יהיה מצב שתאמרי שלא ידעת – מכיוון שאין מימון אין צורך בהסכם קואלציוני. יש הסכם פנימי ואין חיוב להציגו כי אין מימון".

ובכן – בדקתי. האם שתי הסיעות, רחובותי ורחובות ביתנו, אשר עומדים בראשן עורכי דין, אינם יודעים את החוק או מסרבים להישמע לו? לשון החוק על פי סעיף 45 המתייחס לפרסום הסכמים (תיקון מס' 21) תשנ"ה-1995 קובע כי כל הסכם בכתב שנעשה בין סיעות, בין חברי מועצה מסיעות שונות או בין חבר מועצה לבין סיעה בקשר לבחירת ראש רשות מקומית הרכב הסיעתי של מועצת רשות מקומית, צירוף חברי מועצה אחרי כינון המועצה או מינוי סגן ראש המועצה – ימסרו הצדדים את נוסחו המלא למזכיר הרשות המקומית תוך שלושה ימים מיום החתימה ולא יאוחר מ-48 שעות לפני יום הבחירות, הצגת המועצה או הצבעת הדחה של חבר מועצה או של ראש רשות, לפי העניין, והמזכיר ימסור את הנוסח האמור לחברי המועצה תוך 24 שעות מהמועד שבו נמסר לו ההסכם".

האם מועמדים שבסיסמאות הבחירות שלהם מופיעות המילים שקיפות ושיתוף מסתירים מהציבור מידע אודות החיבור שלהם? האם לדיל וברגינסקי יש מה להסתיר? ימים יגידו.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עברנו לבית חדש: פורטל החדשות ניוז אפס שמונה – גדול יותר, ידידותי יותר לגולש, עם הרבה יותר תוכן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.