Breaking News
Home / בית / רשומה מרגשת בפייסבוק: "המלאכית מאחורי החלוק בבית החולים היא אשת ראש העיר"

רשומה מרגשת בפייסבוק: "המלאכית מאחורי החלוק בבית החולים היא אשת ראש העיר"

רשומה מרגשת הועלתה ביממה האחרונה על ידי תושבת העיר ששהתה עם בתה בבית החולים קפלן ושם זכתה לחיבוק אוהב מאשה אנונימית ומילים חמות, יום אחר יום ובמשך שבועיים. האשה הזאת, הרעיפה אהבה על בני המשפחה ששהו במחלקת הילדים בקפלן אך לא סיפרה לאיש שהיא בעצם.. אשת ראש העיר, זהבה מלול. להלן הרשומה

"עבר כבר שבועיים מאז "שבילינו" בבית חולים במחלקת ילדים ב'… וזה לא מרפה לרשום על דפי הפייסבוק או בכל אמצעי תקשורת אחר "שיש עוד אנשים טובים באמצע הדרך". בטוח שיש כאלה שיגידו שיש עוד הרבה ויכול להיות שהם צודקים. אבל אני נתקלתי בך כל כך מיוחדת בדרך שלך מלאכית טהורה וצנועה.. עוברת ממיטה למיטה ושואלת אם צריך עזרה? מבקשת מאיתנו אימהות עייפות, מותשות, חוששות והכי מייחלות לרגע לצאת מכאן: לכו קחו לעצמכן כמה דקות אפילו יותר לעצמכן, תאכלו, תשתו, תשאפו אויר ואם צריך לכו לנוח, אני כאן'! ואת בגילך הלא כל כך צעיר מחליפה אותנו האמהות הצעירות! מחבקת את הזאטוטים שלנו, עוטפת אותם בחום ואהבה שמרפא את הגוף ובטח את הנשמה!

"לקח לי מספר דקות להבין שאני רואה נכון, שמפקדים בידייך בלב שלם את היקר ביותר עבורנו ואת – בנאמנות רבה, ללא כל תמורה, בהתנדבות מלאה – עושה זאת באהבה גדולה! רציתי לדעת מי את אותה מלאכית עם כל כך הרבה נתינה אבל לא שאלתי כי הצניעות שהפגנת והתג שם שהסתרת מתחת לחלוק כנראה נתן לי להבין שאת רוצה לתת בסתר ללא ידיעה על מי ומה את.

"לפני ששוחררנו ניגשת לתת עוד חיבוק של חיזוק ותמיכה ולבתי חיבוק ענק מלא אהבה ממש כמו של סבתא לנכדה ואז התג שעמלת להסתיר ביץ בץ לו מהחלוק.. שמך #זהבה_מלול וכשמך כך ליבך מלא זהב של טוב! היה לי הכבוד לגלות מי את (בלי שתרצי!) אשת ראש העיר שלנו! היה לי לעונג וגאווה לדעת שיש עוד אנשים כמוך שלא שוכחים להיות בני אדם שבמעמדם המכובד שכזה זוכרים להיות דוגמה ומופת מבלי להתהדר במעמדם!

"אז תודה לך! שזכיתי לקבל ממך אהבת חינם, נתינה ללא תמורה בדרך של צניעות ונועם בחשאיות! תודה לך שזכיתי למעט מזמנך היקר! להתפנק על ידך ברגעים ובמקום לא פשוט בכלל.
והלוואי והמילים האלה יגיעו אלייך הן מגיעות לך בזכות ולא בחסד! תודה ענקית ממני ומליה ובטוחה שמכל אותן האמהות שזכו וזוכות לכל הטוב הזה!".

הגברת הראשונה של העיר נולדה בקזבלנקה, בתם של חביבה ומשה עמר, השלישית מבין שבעה אחים ואחיות, התחנכה בבית הספר היסודי במרוקו ועלתה ארצה בשנת 1962 עם משפחתה. הסוכנות היהודית שיכנה אותם במעברה בקריית אתא בשעת לילה מאוחרת ובבוקר, כשהתעוררו הם מצאו את עצמם בתוך צריף ארוך, אזבסטון. שבוע הספיק לבני המשפחה להבין שמהמעברה לא תגיע הישועה לה ייחלו ושלושת הבוגרים נשלחו לפנימיות. זהבה נשלחה לפנימייה החרדית "בית אסתר", משם המשיכה לסמינר למורות "בית יעקב" והוסמכה ללמד בחינוך העל יסודי. לפני שנישאה לימדה בתיכון המקצועי "בית יעקב" בחיפה ועשתה סטאז' בבית החרושת "אתא" שם למדה את מקצועות האופנה לצורך הוראה. לימים עשתה הסבה להוראת עברית לעולים חדשים באוניברסיטת תל אביב ובהמשך שובצה לעבודה בכיתות החינוך המיוחד.

זהבה מלול עסקה בתחום החינוך במשך 39 שנים ולימדה בבתי ספר שונים בדרום הארץ, עד לפרישתה בשלהי אוגוסט 2010, כשנה לאחר שבעלה מונה לראש עיריית רחובות. מיד לאחר פרישתה אמרה כי אינה מתכוונת לשבת בחיבוק ידיים אלא בכוונתה לתרום לקהילה והחלה להתנדב כמיילדת במרכז הרפואי קפלן שם למעשה יילדה את רוב נכדיה ומאז היא משמשת גם כאוזן קשבת לאמהות, מחבקת, נוגעת ומעניקה מילה חמה וחיבוק.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרשת בשלח – לקלוע בכל הניסיונות | הרב ישראל חממי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.