ראשי / חדשות / תושבי רחובות גילו הפתעה בחשבון הארנונה: מהחודש משלמים הרבה יותר

תושבי רחובות גילו הפתעה בחשבון הארנונה: מהחודש משלמים הרבה יותר

250

החשבונות השוטפים לתשלום, בשנת 2017 כבר מציפים את תיבות הדואר, כאשר מה שמסב את תשומת הלב הציבורית יותר מכל הוא חשבון הארנונה שגדל ב-1.77% לעומת השנה החולפת.

שיעור הארנונה נקבע ועודכן באמצעות נוסחה המחברת מחצית משיעור עדכון מדד המחירים לצרכן ומחצית משיעור עדכון מדד השכר הציבורי (בין מאי 2016 למאי 2015). בתקופה זו האינפלציה אמנם הייתה שלילית (0.91%-), אולם מדד השכר הציבורי עלה ב-4.45% (מודל "הטייס האוטומטי") וייקר את הארנונה כמעט ב-2%. בעשור האחרון שיעור הארנונה עלה ב-22%, בעוד האינפלציה טיפסה ב-17%.
חשבון ארנונה

אחד התושבים, שכבר "זכה להפתעה" סיפר: "אני גר בדירת ארבעה חדרים, בשטח של 98 מ״ר, בשכונה חדשה. הסכום השנתי לתשלום עלה בכ-130 ש״ח", אחר הוסיף: "עוד 100 ש"ח לפח".

בתוך כך, שר הפנים אריה דרעי, חתם על טבלת ההנחות בארנונה המגדילה את הזכות לקבל הנחה משמעותית בארנונה לבעלי הכנסה נמוכה. הזכאות להנחות בארנונה תורחב גם למשתכרים בכ-5% יותר משנה שעברה.

מקבלי הנחות פוטנציאליים זכאים בשנת 2017, על פי החלטתם ובאופן ולנטרי , להגיש לרשות המקומית, טפסי שכר מ-12 החודשים האחרונים, ולא רק מ-3 החודשים האחרונים, כנהוג בשנים האחרונות. החלטה זו תטיב עם תושבים בעלי ההכנסות הנמוכות, להוכחת זכאותם, לפי צורך ממשי להפחתה ביוקר המחיה.

גולשים יקרים, לקבלת החדשות בזמן אמת, הנכם מוזמנים להוריד בחינם את האפליקציה של "רחובות היום" מחנות ההורדות שבסמארטפון שלכם.

250

250

תגובות

תגובות

אודות מערכת האתר

תבדוק בנוסף

גמר המירוץ למיליון: הרחובותיים – הלן ורגב הוד ודניאל פרץ נותרו עם המחמאות

זה היה גמר מרתק – בסיומו קטפו בני הזוג אוולין וטוהר חיימוביץ' את המקום הראשון …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.