Breaking News
Home / חדשות / מיוחד – זהר בלום, בעקבות האירוע המזעזע בבית הספר שפרינצק: "נפעל במלוא הכוח, ביחד עם משטרת רחובות למיצוי הדין עם הנערים"

מיוחד – זהר בלום, בעקבות האירוע המזעזע בבית הספר שפרינצק: "נפעל במלוא הכוח, ביחד עם משטרת רחובות למיצוי הדין עם הנערים"

מחזיק תיק החינוך בעיריית רחובות, זהר בלום, בראיון מיוחד הערב (שלישי) בו הוא מתייחס לאירוע שזעזע עיר שלמה. כזכור, אתמול בערב, התקיים חוג ריקודים לילדות בנות 10 ו12, בבית הספר שפרינצק הממוקם בצפון העיר, במהלכו ארבעה נערים חדרו לחוג, כשהם בגילופין, סחבו את הילדות אל השירותים, כיבו עליהן סיגריות ונעלו אותן. הסיפור פורסם לראשונה ב"רחובות היום".

"עיריית רחובות וכמובן אני כמחזיק תיק החינוך רואים את המקרה כמקרה קיצוני ביותר והמסר המרכזי הוא אפס סובלנות בנושא אלימות. אנו נפעל במלוא הכוח, ביחד עם משטרת רחובות למיצוי הדין עם הנערים שעשו את זה. בימים האלה מגבירים את השמירה מסביב לבית הספר שפרינצק, נגביר את התאורה והמדריכים קיבלו הנחיות איך לפעול בשעות הערב, הכל בשילוב החברה העירונית ומחלקת הספורט", אמר הערב בלום.

"הנושא לא נעים", הוסיף בלום, "זהו נושא קיצוני שבני נוער, בוגרי בית ספר הלומדים במערכת החינוך העירונית, בזמנם הפנוי ואני מדגיש בשעות הערב שקשה לנו להיות בכל מקום, מגיעים על מנת להפריע ולהציק לבני נוער אחרים או לרקדניות כמו שקרה הפעם ולכן צריכים כולם לדעת: אפס סובלנות כולל פתיחת תיקים במשטרה, וכל אחד גם צריך לחשוב על העתיד שלו לפני מה שהוא עושה".

אפשר לומר שבנס הילדות האלה לא עברו אונס?
"אני לא יודע מה שבדיוק קרה, עדיין לא קיבלנו דו"ח מהמשטרה אבל המקרה הוא מקרה חמור ביותר וכך אנחנו רואים את זה, לכן באותו רגע שקיבלתי את ההודעה מנהל הביטחון שלנו התחיל לעבוד מול החברה העירונית ומול המשטרה ויהיו נוהלים מחודדים לאיך פועלים ומה עושים בחוגים בשעות הערב, תיבחן סוגיית השמירה בשעות הערב – אם צריך או לא צריך בחוגים עירוניים".
20170213_194841
האם היה פה מחדל מבחינת שמירה?
"לא, החוק קובע שלא צריך שמירה. מי שנותן הנחיה האם צריך שמירה או לא זו משטרת ישראל ורק מבנה שיש בו יותר ממאה תלמידים באותו הזמן מצריך שמירה. שם היו רק התלמידות וההנחיה כעת היא לנעול את המקום כשיש את החוג".

האם הילדות מטופלות באמצעים כלשהם?
"באותו הרגע שבו קיבלנו את ההודעה, השירות הפסיכולוגי נכנס לפעולה, הוא ידבר עם ההורים, עם הילדות והמדריכות ומחר (רביעי) בשעה 13:00 יהיה כינוס של כולם יחד, לפי בקשה משותפת עם ההורים. רצינו כבר היום להתחיל את הכינוס אבל יש צוותים בתוך בתי הספר שפועלים".

בתוך כך יצויין כי הנערים אשר אחראים לביצוע העבירות הגיעו הבוקר עם הוריהם אל תחנת המשטרה שם נחקרו ושוחררו, בשל גילם הצעיר.

גולשים יקרים, לקבלת החדשות בזמן אמת, הנכם מוזמנים להוריד בחינם את האפליקציה של "רחובות היום" מחנות ההורדות שבסמארטפון שלכם.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

רחמים מלול הצטרף לקמפיין העלאת המודעות לזכר השואה ולקחיה: "חייבים לזכור את העבר, כדי שהעתיד יהיה טוב יותר"

5 comments

 1. תודה זוהר! כל כך מעריכה את פועלך. אתה משכמך ומעלה! ואכן, יש להתייחס בחומרה הרבה ביותר למעשים אלה.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מתחיל ב- "אנו נפעל במלוא הכוח, ביחד עם משטרת רחובות למיצוי הדין עם הנערים שעשו את זה"
  הסתיים ב- "נחקרו ושוחררו, בשל גילם הצעיר"

  זהו?? ככה זה נגמר?? WTF ??

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מה שקרה הוא אירוע חמור ומקומם, המסר של אפס סובלנות צריך לבוא מהעריה מהמשטרה וממערכת המשפט,
  לא מבין איך ידיעה חדשותית כזו לא מוצאת עצמה במהדורות מרכזיות מתוך כוונה למצוא פתרונות אופרטיביים על מנת שמקרה כזה לא יחזור על עצמו. אמנם לא הציגו בפני הציבור את פרטי האירוע במלואם אבל במידה והפרטים הם כפי שפורסמו יש לוודא שאותם נערים יהפכו לדוגמא.האחריות מוטלת כעת על מערכת המשפט לוודא שיצא מפה מסר רם וחזק
  שאנו לא מוכנים לסבול אירועים מסוג זה. מעבר לכך, לסגור את השער זה לא פתרון כדי להרחיק איומים כאלה, צריך להיות יותר מעשיים, פטרולים של הפיקוח העירוני בשעות החוגים, או הצבת שומר ייעודי, מה שלא יהיה הפתרון הוא צריך להיות הרבה יותר מקיף מלנעול את הילדים והילדות מאחורי מנעול, באזורים עירוניים צריכות להיות מערכות ניטור שמישהו גם מסתכל בהן ומסוגל להקפיץ לאירוע כוחות באפס זמן. האירוע אמנם חריג וקשה מאוד אבל זה לא אומר שצריך להוריד את הראש ולחכות לאירוע הבא שיקרה על מנת להתחיל לחשוב על פתרונות אמיתיים.

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  זה פשוט בזיון! עד עכשיו תאורת הרחוב שם לא עבדה וחשוך לחלוטין! חוסכים בעירייה…

 5. בית נמצאת בחוג הנל
  כל פעם שהייתי מגיע רבע שעה לפני לאסוף אותה מהחוג נסתי לברר למה כל המגרש בחוץ לא מואר
  לא יכול להיות שיש בנות נעור שנימצאות בחוץ וממתיות לחוג שלהם נמצאות בחשכה שיש אפשרות להדליק את התאורה בשתח בית הספר
  זה צריך להיות מיוסם לפחות התאורה בחוץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.