Breaking News
Home / חדשות / בשעה 14:00 יתקיים דיון דחוף בבית הדין לענייני עבודה, בעקבות אסיפת הועד שהתקיימה הבוקר בטענה לביזיון בית הדין

בשעה 14:00 יתקיים דיון דחוף בבית הדין לענייני עבודה, בעקבות אסיפת הועד שהתקיימה הבוקר בטענה לביזיון בית הדין

ראשוני: בהתראה קצרה, יתקיים דיון נוסף ודחוף בבית הדין לענייני עבודה בתל אביב, המיועד לשעה 14:00 בצהריים, היום (שלישי) – זאת לאחר שהנהגת העיר טענה לביזיון בית הדין, בעקבות אסיפת העובדים שהתקיימה הבוקר – כך נודע לפני דקות אחדות ל"רחובות היום".

בדף הפייסבוק של עיריית רחובות צוין בפוסט המיועד לתושבי העיר כי: "הנהלת העיר מתמודדת עם ועד עובדים אשר התבלבל במקרה הטוב, ופועל הרבה מעבר לסמכותו במקרה הרע. הבוקר החליט הועד להפר את צו בית המשפט ולזמן את העובדים לאסיפה כללית על חשבון שעות העבודה, וכל זאת בניגוד גמור לסיכומים ולהחלטת בית הדין. אי לכך, ולצערנו חלו שיבושים בפתיחת הגנים הבוקר. אנו מאמינים כי גני הילדים יפתחו מיד עם הגעת הסייעות, בתום 'אסיפת העובדים'. הנהלת העיר רואה מהלכים מעין אלו כבריונות לשמה. לא ניתן לוועד העובדים לקחת את תושבי העיר רחובות כבני ערובה. אנו נמשיך לטפל בנושא בכל הכלים העומדים לרשותנו מתוך מחויבות לתושבי העיר ולשמירה על הקופה הציבורית".

המכתב שנשלח מטעם עיריית רחובות אל עו"ד זלנה, בעקבותיו זימן בית הדין את הצדדים לדיון
במכתב שנשלח מעורכי הדין המייצגים את העירייה, דרור גל ורעות שגיב-גרטלר, אל עו"ד אייל זלנה, מהסתדרות המעו"ף במרחב רחובות, נאמר כי הצעדים הנעשים בהנייתו נעשים תוך "השבתה פראית של עבודת העירייה ובכלל זה השבתת גני הילדים או פינוי אשפה, השבתת בניין העירייה, הפסקת קבלת קהל וכיוב' צעדים ארגוניים – פעלת יחד עם חברי ועד העובדים תוך ביזיון החלטות בית הדין לעבודה"
כזכור, הבוקר התקיימה אסיפת עובדי העירייה אשר הגיעו לשמוע את דבר ועד העובדים. למעלה מ600 איש התייצבו בשעה 7 בבוקר ברחבת הכניסה לאולם "מופת". הקריאות "לכו הבייתה", נקראו לא אחת לעבר ועד העובדים והנהגת ההסתדרות בראשות עודד עמרם ועו"ד אייל זלנה על ידי הורים שהגיעו עם ילדיהם לאסיפה, במקום לקחתם לגן הסגור.

חלק מהעובדים צידדו בהם ואמרו: "הם צודקים" עמרם השיב: "אתם צודקים, אתם לא אשמים". ההורים החזירו: "ההורים הם לא שבויים!". במהלך האסיפה, קרא עמרם לעובדים להיות חזקים. "ההפגנה הזו צריכה להיות ממקום אחר. אני אומר לכם, העובדים, תנו להם להתבטא, זו הזכות שלכם. זה כואב מאוד שבאים לכאן והגן סגור, זה קשה, זה לא טוב ולא בריא אבל הביאו אותנו, אבל יש לנו אורך רוח, אני אומר לכם עובדות ועובדים לא להתעמת רבותיי, תמשיכו להיות ארגון חזק, ארגון עובד, אתם תדאגו לעצמכם, לא אף אחד ידאג לכם".

אחד ההורים צעק: "במקום להיות פה, בואו כולם לעירייה". עמרם השיב לו: "חבר, לא סתם קנית בית ברחובות, כי בזכות העובדים האלו טוב לגור ברחובות. אנחנו לא מבקשים תוספת שכר, לא פינוקים, רק את הזכויות הבסיסיות שלכם, אם לא תשמרו – תהיה לכם הפרטה, לכן לעקוב אחרי ועד העובדים, הוא מייצג אתכם נאמנה אני עומד מאחורי ועד העובדים והם אחרי העובדים כל עוד אתם דואגים אחד לשני, ביד אחת אני אעמוד חומה בצורה אחריכם".

רמי מדהלה פרט בפני העובדים את השתלשלות העניינים עם עיריית רחובות והודיע בתום האסיפה לעובדים: "ביום ראשון לא מגיעים להרמת הכוסית של העירייה. אנחנו משאירים להם את עוגיות הקוקוס ואת מיץ הענבים". קודם לכן כינה מדהלה את המנכ"ל דורון מילברג "השריף של העיר".

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

רחובות בוכה על רונה רמון. רחמים מלול: "הטרגדיה המשפחתית המשולשת מהווה את סמל הכאב וההקרבה למען העם והמדינה"

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.