Breaking News
Home / חדשות / המסורת נמשכת: רשת חוויות הצדיעה למתנדבים במסגרת המיזם 'אחד משלנו. ד"ר רוני באום: "המתנדבים הללו הם פניה של ארץ ישראל היפה"

המסורת נמשכת: רשת חוויות הצדיעה למתנדבים במסגרת המיזם 'אחד משלנו. ד"ר רוני באום: "המתנדבים הללו הם פניה של ארץ ישראל היפה"

כמיטב המסורת הפיקה רשת חוויות את 'אחד משלנו', אירוע הוקרה למתנדבים התורמים מזמנם לקהילה לאורך השנה. במסגרת האירוע הופלא שהתקיים בחוויות שוייץ ברחובות החדשה, תיעדו תלמידי תיכון את דמויות המתנדבים בסימן 'שבעה צבעים לנתינה'. כיבדו בנוכחותם: יו"ר דירקטוריון חוויות, עו"ד יניב מרקוביץ', מחזיקת תיק קהילה וצרכים מיוחדים ויו"ר מיזם "אחד משלנו", ד"ר רוני באום, המנכ"ל עדי דויטש ועובדי חוויות מכל המתנ"סים בעיר. את האירוע הנחתה בחן רב, רחל לסטיגזון, מנהלת תחום תכנית ומשאבים.

"אנו בוחרים להצדיע לכם, המתנדבים לאורך השנה המסמלים עבורנו את העוצמה שבעשייה ההתנדבותית ואת חוויית הנתינה החברתית שמתווה לכולנו את הדרך כעמוד האש שהולך לפני המחנה", אמר המשנה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון רשת חוויות, עו"ד יניב מרקוביץ', "בסופו של דבר מי שמאמין ברווח הגדול שיש בנתינה, מבין שכשהוא נותן לאדם אחר הוא מקבל הרבה יותר, והוא יודע שעליו לעשות את זה כל יום וכל השנה לא בשביל ערבים כאלה או בשביל מישהו שיגיד לו תודה. הוא עושה את זה מתוך מקום אמיתי שבו הוא מבין כמה חשוב לתת למישהו אחר".

מחזיקת תיק קהילה וצרכים מיוחדים ויו"ר מיזם "אחד משלנו", ד"ר רוני באום, הוסיפה: "אחד משלנו מהווה הזדמנות להביע את תודתנו והערכתנו העמוקה על ההירתמות ההתנדבות ורוח הנתינה שלכם. הנכם מהווים מקור השראה לכולנו, אתם פניה של ארץ ישראל היפה. בזכות המעורבות האכפתיות ולקיחת האחריות, אתם יוצרים חברה טובה יותר בעבור כולנו".

המתנדבים אשר זכו להוקרה בערב המיוחד הזה הינם: זאב איצקוביץ, אשר החל את דרכו המקצועית כעובד סוציאלי בשנת 1978 בטיפול במפוני המעברות בשכונת אושיות ומאז ועד כה הפך לדמות דומיננטית ומשמעותית בשכונה; אתי ברזילי הבאה ממשפחה שההתנדבות בה היא אורח חיים. אביה ז"ל היה ממקימי בית הכנסת "שבזי" במרמורק וניהל אותו מעל 65 שנה וכן ממקימי המקווה בשכונה, אמה גידלה שתי אחיות יתומות מאז עלייתן מתימן בשנת 1933 ואתי, בשיתוף עם ליאורה קהת יוזמת את הקמת מרכז מורשת ליהדות תימן שפועל בחשמונאים כעשרים שנה; אבשלום ועלני נולד בשכונת כפר גבירול, נכדו של סעיד ועלני, מורה דרך לרבים מתושבי השכונה שהקדיש את חייו לטובת נזקקים. אבשלום הביט ב בהערצה ולא בכדי הקים את עמותת "אוהל סעדיה" ששמה לה למטרה לפעול ולדאוג לצרכי הקהילה והציבור לרבות לימוד קודש, קופת צדקה וגמילות חסדים.

משה תם, יליד העיר מתגורר בשכונת נג'ארה. כיו"ר ועד השכונה הוא פעיל בעשייה התנדבותית ענפה ומגוונת אשר מיקודה רווחת חיי הקהילה והחברה בשכוננה, הוא פוקד מידי בוקר את המרכז הקהילתי, מסייע לצוות המקצועי של תוכנית מופת ובין היתר מעניק מענה למועדון נשים קשישות; נאמנות תרבות בשכונת קריית משה: דניאלה גדסי, רינה כהן, ציונה מדהלה, מלכה כונסרי, שרה אפללו, דבורה יובוב, אלמיטו ברוך, סיגלית משולם, לאה ברוכי, רחלי יוסף, מארה נטרץ וננו מאששה הן מודל לשילוב ועשייה במרחב בו מקיימים מפגשים רב תרבותיים ומאתגרים כביטוי למציאות השואפת לחולל ולהוביל שינוי תודעתי ותדמיתי בשכונת קריית משה, מזה כעשור.

מתנדבי מעגלי קריאה: יוסי זיו, רונית ליברמן, זהבה אריאל, מלכה גל, שרה הרשקוביץ, רחל בן יוסף, ברכה טימר, אלי תור, אלי וילנסקי, הנרייטה אייזנברג, טובה שי, שוש מרמור, אפרת פז, ברוריה אריאל, נעמי אפרת, נתן קרני ודליה מור – המתנדבים המופלאים הללו מקיימים מיזם התנדבותי המפגיש בין מתנדבים בוגרים לבין אנשים בעלי צרכים מיוחדים ברמות תפקוד שונות, כאשר הקשר ביניהם נבנה דרך ספרים וקריאה משותפת של טקסטים, סיפורים ושירים.

מתנדבי נווה יהודה: יעור עציון, ישראל איתן, דן שביט, אהובה ארז, רותי מילצ'ן ויוסי רזי – כל אלה (ובעבר גם אורי בן צבי ז"ל) יוזמים ומפעילים את הפילות השבועית המתנהלת במועדון השכונתי, הם אחראים לאיתור המרצים, תיאום וגיבוש תכנית שנתית, מעצבים הזמנות ייחודיות ומאבזרים את המועדון כנדרש.

(צילומים: מני דקל)

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרשת בשלח – לקלוע בכל הניסיונות | הרב ישראל חממי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.