Breaking News
Home / בית / מסתמן: עו"ד יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר, צפוי להכריז בשבועות הקרובים, על ריצה לראשות העיר בבחירות 2018

מסתמן: עו"ד יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר, צפוי להכריז בשבועות הקרובים, על ריצה לראשות העיר בבחירות 2018

הפוליטיקה בעיר גועשת וריח הבחירות באוויר, למרות שבפועל הן תתקיימנה רק בנובמבר 2018, קרי בעוד כשנה וחצי. למרות זאת, בשיחה משולשת שהתקיימה בין סגן יו"ר ההסתדרות, רועי שרעבי למשנה לראש העיר, עו"ד יניב מרקוביץ' וד"ר רוני באום, הציע שרעבי למרקוביץ' להכריז על התמודדותו וריצתו לתפקיד הנחשק – ראשות העיר. בין היתר, שוחחו השלושה על הצהרתו הפומבית של שרעבי להתמודד בעצמו לראשות העיר רחובות. הדיאלוג המסקרן ביניהם כלל גם את האפשרות לאחד בין הסיעות, שרעבי הבטיח לכנס את סניף הליכוד לאחר החג ובמועד שיתואם עם מזכיר הסניף, רמי מדהלה, בכדי לדון בסוגיה.

עו"ד יניב מרקוביץ', יו"ר דירקטוריון חוויות והמשנה לראש העיר. האם ייקח ריזיקה?

ההצהרה של שרעבי על רצונו להתמודד לראשות הגיעה בעיקר בכדי לצנן את כוחו של סגן ראש העיר, עו"ד מתן דיל שאומר בכל עת כי ביום בו ראש העיר המכהן, רחמים מלול, יפרוש מהחיים הפוליטיים הוא יתמודד על מקומו ואף יירש אותו. זו אינה בשורה חדשה, אלא דברים אותם אומר דיל מיומו הראשון בעולם הפוליטי, ברור לכל כי מכסא הסגן יש לו מטרה ברורה, אולם כאמור ליום בו מלול יפנה אותו, מרצונו. הביטחון של דיל להכריז ולהצהיר בריש גלי כי הוא זה שיהיה ראש העיר הבא לא מצא חן בעיני פוליטיקאים מסיעות "הליכוד" ו"העבודה", לכן שרעבי החליט לזעזע את הזירה הפוליטית המקומית עם הידיעה על כך שהוא יתמודד בעצמו מול מלול. בגזרתו אמרו כי "גם אם מתן דיל יתמודד, הוא יצטרך לעבוד קשה מאוד כדי להגיע למה שהוא רוצה להגיע כאשר האופוזיציה שלו מהבית גדולה מאוד ולא יהיה לו כל כך קל לקבל את תמיכת הליכוד. מתן דיל יכול רק לחלום שהליכוד בידיים שלו". שרעבי למעשה רוצה להראות כבל עם ועדה כי הוא וחבריו שולטים בסיעת הליכוד.

מעוניין לרשת את כסא ראש העיר או למנות איש מטעמו? רועי שרעבי

הרומן של עו"ד יניב מרקוביץ' עם סיעת "הליכוד"

בשש השנים האחרונות קיים הרומן בין עו"ד יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר לבין רועי שרעבי, זאת לאחר שמרקוביץ' מונה לכהן כיו"ר דירקטוריון רשת חוויות. בפברואר האחרון ציינו כאן, ב"רחובות היום" כי בשקט בשקט מוביל חבר מועצת העיר, יניב מרקוביץ', את רשת חוויות ואת עצמו אל קדמת הבמה של העיר רחובות – עם תקציב שנתי גדול במיוחד שאושר פה אחד. בכך מוכיח המשנה לראש העיר כי הוא הופך להיות האיש החזק במערכת המקומית, עם התקציב השני הגדול ביותר בעיר ואימפריה עליה הוא שולט ביד רמה. "אנשים מתווכחים בינם לבין עצמם על הרבה מאוד דברים, על כמה עשרות אלפי שקלים מהתקציב של העירייה", אמר בכיר, "הילד הזה מסתכל מהצד בשקט ועושה לכולם בית ספר, בפועל יש ליניב מרקוביץ' עירייה קטנה בתוך העיר".

ראש העיר, רחמים מלול והמשנה לראש העיר, יניב מרקוביץ'

בחירות 2013: עבודה עם לב – 5,652 קולות, יותר מ"יש עתיד" ו"רחובותי"

אי אפשר להתעלם מתוצאות הבחירות לרשות משנת 2013. מרקוביץ' גרף את רוב הקולות מבין שלוש המפלגות הגדולות וזכה ב-5,652 קולות. אחריו ברשימה סיעת שס"ד עם 5,601 קולות, במקום השלישי סיעת "יש עתיד" בראשה זהר בלום עם 4,964 קולות. עו"ד מתן דיל וסיעתו העצמאית "רחובותי" סיימו את הבחירות עם 4,171 קולות.

הצליח להדליק את הזירה הפוליטית בעיר. עו"ד מתן דיל

למרות הפער, למעלה מאלף קולות בין מרקוביץ' לדיל, מלול בחר דווקא בדיל לכהן כסגנו בשכר, התעלם מסיעת שס"ד ולקח מהם את הסגנות לטובת בלום, שהמשיך בתפקידו כסגן בשכר. בתוך כך מונה בנצי שרעבי, שהיה מספר 2 שלו בסיעת "הליכוד", קדנציה שנייה ברציפות, כממלא מקום ראש העיר. מי שבפועל סייע למרקוביץ' לקבל משבצת ראויה ומקום של כבוד בעיריית רחובות היה יו"ר ועד העובדים, רמי מדהלה, הנחשב לאיש החזק ביותר בסניף הליכוד – הוא גם זה שגרם לדיל להתמודד ברשימה עצמאית בשל חילוקי דעות ביניהם. בסופו של דבר מדהלה הצליח לשכנע את הצדדים באשר למינויו של מרקוביץ' לתפקיד המשנה לראש העיר, ללא שכר. אחרי לבטים רבים החליט מרקוביץ' לקבל את ההצעה, זכה למשרד משלו בקומה השישית ומזכירה אישית, למורת רוחם של הקולגות. אגב, לימים המליץ מלול על מרקוביץ' לתפקיד יו"ר איגוד ערים דרום יהודה, תפקיד אותו הוא ממלא עד כה.

מרקוביץ' מחושב בצעדיו – לאחר הבנות עם "הליכוד" יכריז על התמודדות

בימים אלה, משהחלו ניצני הבחירות לפרוח מוקדם מהצפוי, נראה כי ראשי סניף הליכוד מהדקים שוב את החגורה ואת הקשרים ביניהם לבין סיעת "עבודה עם לב". ראשי הסיעות צפויים להיפגש לאחר חג הפסח בכדי להמשיך לדון בנושא, ולפי הלך הדברים וההבנות שיושגו, יכריז מרקוביץ' על כוונותיו באשר לראשות העיר. מרקוביץ' לו ימלאו 36 בשמונה במאי, מחושב מאוד בכל צעד שלו. אמנם לוקח לו זמן להצהיר על החלטות, בוודאי כשמדובר בפוליטיקה, אולם יחד עם זאת הוא לא זה שייקח על גבו ריזיקות בכדי למצוא חן בעיני מישהו או בעניין שהוא לא בטוח בו במאת האחוזים – אם יתמודד הוא יעשה זאת רק אם יידע בוודאות, כי יש לו סיכוי ממשי לנצח.

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

מי רקם את "התחקיר המיוחד" כנגד ראש העיר רחובות וסיעת הליכוד?

One comment

  1. שלמוביץ

    ליצנים שחושבים שלנהל עירייה זה לנהל קירקס.
    מועמדים שעוד יש להם חלב על השיניים חושבים שיבחרו לנהל את העיר.
    פשוט בדיחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.