Breaking News
Home / בית / כמאה איש הפגינו במחאה נגד החלטת מועצת העיר למנות רב נוסף – צפו בוידיאו

כמאה איש הפגינו במחאה נגד החלטת מועצת העיר למנות רב נוסף – צפו בוידיאו

פעילים חברתיים תושבי רחובות, החליטו להתגייס הבוקר (שישי) במרכז העיר, בכדי לשנות את החלטת מועצת העיר מהישיבה האחרונה בנושא מינוי של רב נוסף לעיר – רב ספרדי. התושבים הקימו דף מחאה, שמונה למעלה מחמשת אלפים איש, אולם רק כמאה איש הגיעו ב'מאני טיים' למחות כנגד ההחלטה שהתקבלה ברוב מוחלט, אותה העלו לסדר חברי המועצה גיורא בן ארי ושי קזיוף בתמיכתו של ראש העיר, רחמים מלול. לקראת סיום המחאה, בסמוך לשעה 12 בצהריים, נספרו כ-250 איש בסך הכל.
המחאה, הבוקר

התושבים הניפו שלטים הקוראים לנבחרי הציבור לפקוח את עיניהם ולשנות את ההחלטה שכולה "פילוג העיר ובזבוז הכספים של כולנו", לדבריהם. "אנחנו, תושבי רחובות, אומרים לא למינוי רב נוסף שיעלה עוד מאות אלפי שקלים בשנה. אנחנו אומרים די להחלטות הפופוליסטיות ובוחרים להישאר מאוחדים: עיר אחת – רב אחד".

הקבוצה בפייסבוק: הוקמה לפני כשבועיים

כפי שפורסם לראשונה ב"רחובות היום" הוקמה קבוצה בפייסבוק שבמרכזה הרצון לבטל את ההחלטה מישיבת המועצה האחרונה. מקימת הקבוצה, מרב פלברג קראה לגולשי הפייסבוק שהצטרפו לקבוצה, לשלוח מייל לראש העיר ולכל המצביעים בעד מינויו של רב נוסף עם נוסח קבוע. בהמשך צירפה פלברג את כתובות המייל הרלוונטיות ואת תוכן המכתב כדלקמן: "לכבוד ראש העיר ומועצת העיר. הנדון: מינוי רב ראשי נוסף בעיר רחובות. בתאריך 28.5.17 אושר במועצת העיר, ברוב קולות, מינוי של רב ראשי נוסף בעלות של 650,000 שקלים בשנה. לאור הגירעונות הגדולים שבהם עיריית רחובות נמצאת, די תמוה בעיני ביצוע מהלך כזה שבו אושר מינוי רב נוסף בעירנו. אני תוהה ומעוניינת לדעת מה היו הסיבות והנימוקים להחלטה זו, מהו הצורך לרב נוסף בעירנו. מהיכן הגיעה הדחיפות למנות רב נוסף כאשר מרבית הערים בישראל וגם המובילות מסתדרות עם רב אחד. 70 שנה גם תושבי רחובות הסתדרו עם ראש אחד.

מחאת המפגינים. כמאה איש בלבד הגיעו

בהמשך המכתב: "האם נעשה סקר בקרב תושבי העיר בעניין? באם כן אשמח לראותו. מתחושתי עולה כי עיריית רחובות מנותקת מזה זמן רב מתושביה ואינה שמה אותם בראש סדר העדיפויות שלה. חברי המועצה מתכנסים ומאשרים מינוי של רב ספרדי בנוסף לרב הראשי הקיים בעיר. צריך להבין עד כמה מהלך כזה צורם לתושבים, שמרגישים שאף אחד לא רואה את צרכיהם האחרים.

אני רואה במינוי זה תעדוף לקוי בשעה שתושבי העיר נאנקים תחת עול הארנונה ועלות הקייטנות והצהרונים. יש צורך בשיפור והשקעה בחינוך, במסגרות החינוך המשלים, שיפור התשתיות, פארקים ציבוריים, ניקיון העיר וכיוצא בזה, ובכלל שינוי סדרי העדיפויות. התחושה הינה של בזבוז כספי הציבור.

המצביעים נגד הרב הספרדי בהם עו"ד יניב מרקוביץ' וד"ר רוני באום

אילו הייתם – אדוני ראש העיר וחברי המועצה – שואלים את תושבי רחובות ומשתפים לפני קבלת ההחלטה, אזי סבורני שהייתם מגלים שזהו נושא שחוצה עדות ומגזרים וקיים קונצנזוס לביטול ההחלטה ושימור ושיפור הקיים. אודה להתייחסותכם".

ראש העיר, רחמים מלול, השיב: "מועצת העיר מס' 46 שהתקיימה ביום א' ברחובות אישרה ברוב קולות מינוי רב ספרדי לעיר רחובות וקיבלה החלטה חשובה והיסטורית ובאיחור של עשרות שנים, זאת לאחר שהועלתה לראשונה בשנת 2011 וגם אז אושרה. בעיר רחובות מתגוררים קרוב ל150 אלף תושבים, יהיה זה אך ראוי כי ימונה בה רב ספרדי אשר יענה על הצרכים של קהילות רבות בעיר. הסכומים שצוינו בפנייתך אינם נכונים", הוסיף, "עלותו של העסקת הרב הספרדי הינה כ-500 אלף שקלים כאשר השתתפות עיריית רחובות הינה 70% בלבד- כ350 א"ש בשנה והיתרה על ידי משרד הדתות. כמו כן עיריית רחובות הגיעה בשנים האחרונות לאיזון תקציבי".

"לסיכום, החלטות הנהלת העיר מתקבלות בשום שכל ובשיקול דעת מירבית עבור הציבור ולכלל הציבור. צר לי כי מצאת לנכון לנגח ולבקר דווקא החלטה זו".

תגובת ראש העיר לאזרחים הפונים בסוגיית הרב הספרדי

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עברנו לבית חדש: פורטל החדשות ניוז אפס שמונה – גדול יותר, ידידותי יותר לגולש, עם הרבה יותר תוכן!

One comment

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    ציינת פעמיים שהגיעו רק 100 איש, אבל לא אמרתם היום יש מסיבות סיום וכנראה זו הסיבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.