Breaking News
Home / בית / מסתמן: לאחר פגישה חשאית עם ראש העיר, רחמים מלול, יקבל האופוזיציונר אביב איטח את תיק השכונות

מסתמן: לאחר פגישה חשאית עם ראש העיר, רחמים מלול, יקבל האופוזיציונר אביב איטח את תיק השכונות

חבר המועצה, אביב איטח, המכהן חבר האופוזיציה היחיד, נפגש היום (שני) לפגישה חשאית עם ראש העיר רחמים מלול והשניים סיכמו כי איטח יקבל את תיק השכונות ותיק חדש לזוגות צעירים ולפיכך הוא יחזור רשמית לשורות הקואליציה.
אחוקים. ראש העיר רחמים מלול ואביב איטח, אפריל 2017

מי שדמיין לעצמו שראש העיר מלול מאבד שליטה או כוח, יכול לחשב מסלול מחדש: מלול שם לצידו גם את האופוזיציונר היחיד ומשיב אותו לקואליציה. הבוקר, בשעה 8:20, התייצב איטח בלשכתו של מלול ולאחר משא ומתן חשאיים לחצו השניים ידיים וסגרו באופן מוחלט שאיטח יחזור לקואליציה ובתמורה יקבל לידיו את תיק השכונות בו החזיק עד כה חברו למועצה אמיתי כהן ותיק נוסף וחדש בשם תיק לזוגות הצעירים.

"איטח ידע מראש שאת תיק הצעירים והנוער בו הוא החזיק עד לפרישתו לאופוזיציה הוא כבר לא יקבל חזרה מאחר ומתן דיל קיבל אותו, הצליח להכפיל את התקציב בו ובוודאי שלא יוותר עליו", אמר גורם המעורה בפרטים, "לאחר הבדיקה שעשה איטח, הבוקר הוא הגיע לפגישה בלשכתו של מלול אך אמיתי כהן שאמור למסור לו את התיק מסיבותיו בחר שלא לבוא. מלול הציע לאיטח את תיק השכונות ובכך בעצם מחזיר אותו לקואליציה לאחר כשנה וחצי בהם שימש כאופוזיציונר בודד.

מחויכים, בישיבת המועצה באפריל. בישיבה אחריה, איטח שהה בחו"ל

"איטח לא התלהב תחילה מהרעיון לאחר שבחן את תוכן התיק אבל נראה שהוא ייענה להצעה וייקח את התפקיד כי בתוך תוכו הוא מעוניין להיות בקואליציה עם חבריו ממפלגת הליכוד. אביב איטח מנסה להיות קרוב לרמי מדהלה שמכהן כראש אגף השכונות ובכובעו הנוסף ידוע כממליך חברי מועצה. בינתיים נראה שהכיוון חיובי אך לפי הנהלים מלול צריך להוציא לאיטח מכתב מינוי רישמי ולאחר מכן לאשר את מינויו במועצת העיר".

בתוך כך יצוין כי ב-15 במאי, לפני כחודש, נכתב ב"רחובות היום" על העסקה אשר נרקמת בין הצדדים בסוגיית תיק השכונות אותו חפץ לקבל האופוזיציונר אביב איטח מחבר המועצה מטעם סיעת הבית היהודי, אמיתי כהן. למרות שכולם הכחישו – פורסם כאן על הפגישה, שנערכה בתחילת חודש שעבר בין ראש העיר, רחמים מלול לאיטח, במהלכה הוזכר התיק לא אחת. מלול קרא לכהן ובנוכחות איטח שאל האם יהא מוכן לוותר על התיק – אולם התשובה הייתה שלילית באופן מוחלט.

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול וחבר המועצה, אמיתי כהן

בפגישה נוספת, באחד מימי השישי של מאי, הגיע איטח כשהוא מלווה ביחצ"ן גילי כהן והכחיש שוב כי מדובר בניסיון לצרפו לקואליציה. "דיברתי עם ראש העיר בנושא הרב הספרדי", סיפר אולם ברור לכל כי איטח לא דיבר אמת.

לפני כחודש אמר אמיתי כהן כי "תיק השכונות הוא תיק חשוב מאוד ובעל משמעות בעיר רחובות, זהו תיק שצמח וגדל בשיתוף פעולה עם מנהל האגף רמי מדהלה ואנו פועלים בכל המישורים בכדי לחזק אותו, אם זה דרך 'הבית החם' ואם זה דרך הפרויקטים השונים והפעילות החברתית שנעשית בכל שכונה ושכונה. אין שום סיבה שסיעת הבית היהודי תוותר על תיק השכונות, שהיא חלק מהסכם קואליציוני".

כהן בוודאי התכוון כי אין שום סיבה ש"הבית היהודי" יוותר על התיק שגדל מ-280 אלף ש"ח ל-550 אלף ש"ח אלא אם יקבל תיק בכיר יותר. מכריו חידדו את ההנחה ואמרו: "אמיתי כהן לא פראייר לוותר כל כך בקלות על תיק השכונות, הוא עשוי לעשות זאת רק אם תבוא הצעה קונקרטית של תיק בכיר וגם אז הוא יבחן את ההצעה היטב. כרגע נראה לך שמישהו יוותר על התיק שלו? כנ"ל אמיתי". ימים יגידו.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עברנו לבית חדש: פורטל החדשות ניוז אפס שמונה – גדול יותר, ידידותי יותר לגולש, עם הרבה יותר תוכן!

One comment

  1. גוש עציון הינה השכונה הכי מוזנחת וראש העיר ממשיך להתעלם מכך. אביב איטח הוא היחיד להביא גאולה לשכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.