Breaking News
Home / בית / הקרב על עץ המוצצים: מי מבין סגני ראש העיר יחנוך ראשון את העץ המיועד לגמול ילדים ממוצץ?

הקרב על עץ המוצצים: מי מבין סגני ראש העיר יחנוך ראשון את העץ המיועד לגמול ילדים ממוצץ?

סגני ראש העיר, זהר בלום ועו"ד מתן דיל מבצעים פעולות אחרונות בכדי להקים ולהשיק את עצי המוצצים – אלא שכל אחד עושה את המירב בשביל להיות הראשון שחונך את העץ שלו, בלום בגן המייסדים ודיל בגינה ציבורית ברחוב 'שמעוני'. העץ, בכל מקרה אמור לאפשר לילדים הנמצאים בשלב גמילה מהמוצץ, לתלות את המוצץ על העץ יחד עם מוצצים של ילדים אחרים ובכך להיפרד מהם לשלום.

 

במאי אשתקד פרסם בלום כי מדובר ב"יוזמה חדשה של עיריית רחובות בהובלת ראש העיר רחמים מלול, סגן ראש העיר זהר בלום, ועד ההורים העירוני בראשות אורית שרגאי ופורום ההורים בראשות משה מנצ'ו המקדמת הקמת עץ מוצצים בגן המייסדים" על פי סיפרה של לי טרכטמן
זֶהוּ עֵץ מְיֻחָד, לֹא גָּבוֹהַּ, לֹא נָמוּךְ,
עִם קְצָת עָלִים וְעִם הַרְבֵּה עֲנָפִים.
הוּא עוֹזֵר לַיְּלָדִים לְהִפָּרֵד מֵהַמּוֹצְצִים,
וְכָל יַלְדֵי הַגַּן אוֹתו אוֹהֲבִים.

אתמול (שישי) הסתיימו עבודות הקמת עץ המוצצים בגן המייסדים שקידם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום. בשבועות האחרונים האיץ סגן ראש העיר ומחזיק תיק נוער והצעירים, עו"ד מתן דיל את הקמת העץ שקידם ברחוב שמעוני בגינה ציבורית אותו אמורה לחנוך בתו, הלל.

הספר שהמציא את עץ המוצצים

זהו לא סוד שבין השניים ישנה מעין תחרות סמויה באשר לעשייה למען הציבור. אין ספק שגם בלום וגם דיל עושים רבות, כל אחד במסגרת התחומים עליהם הוא ממונה אולם ישנם מספר עניינים בהם הם פועלים במקביל ולא ברור תחת סמכותו של מי אמורה להיות פתירת הסוגיה, כך למשל בעניין החול בגני הילדים אותו ביקשו הורים כבר מספר שנים להחליף מחשש לזיהום אליו חשופים ילדיהם. לפני 3 שנים הייתה 'מלחמת קרדיט' בין בלום שאחראי על הגנים ובין דיל מחזיק תיק התחזוקה ובכלל זה קבלני העירייה. סאגת החול הסתיימה לאחר שהשניים שילבו כוחות והחלו לטפל בנושא יחד, למען הציבור.

העניין הוא שדווקא בנוגע לעץ המוצצים שאמור לקום סוף סוף כל אחד מושך לכיוונו. מחד – עו"ד מתן דיל אומר כי הוא היוזם ולפיכך הוא אחראי להקימו ומאידך בלום החל בתהליך לביצוע. ומיהם הזוכים הגדולים? התושבים שבפניהם שני עצי מוצצים ברחבי העיר.

סגני ראש העיר, עו"ד מתן דיל וזהר בלום

גורם בעירייה אמר כי "מתן דיל צודק שהוא לא מוכן לחלוק את הקרדיט עם זהר בלום. בסך הכל מדובר ברעיון שהוא מקדם כבר זמן רב, הוא זה שסיפר על הרעיון מלכתחילה, העניין הוא שמתן לא רץ לספר על זה לתקשורת, לא פרסם בכותרות ענק והעדיף לעבוד בשקט על קידום הכנת העץ. במקביל, יצא זהר בלום בפרסום שהוא עמל על הקמת עץ מוצצים בלב העיר ואף יעניק תעודת בוגר לכל ילד שיניח את המוצץ על העץ ו'ייפרד ממנו' וזה יצר חיכוך בעניין הזה".

חנוכת העץ של בלום צפויה להיערך במעמד ראש העיר, רחמים מלול אליו תגיע גם הסופרת. לטקס יוזמנו תושבי העיר עם ילדיהם
במהלכו יוזמנו הילדים לתלות על העץ את המוצץ שלהם ולהיפרד ממנו. במהלך הטקס, יחולקו ספרים של הסופרת וכל ילד יקבל מראש העיר תעודת גיבור ובהמשך, כל משפחה שתגיע לתלות את המוצץ, תוכל לשלוח תמונה מהעץ למייל העירייה ולקבל בחזרה תעודת גיבור עבור ילדם.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עברנו לבית חדש: פורטל החדשות ניוז אפס שמונה – גדול יותר, ידידותי יותר לגולש, עם הרבה יותר תוכן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.