Breaking News
Home / בית / מאות ליוו את תוכי שוקרי בדרכו האחרונה. בנו, ליאור: "הייתי גאה להיות כל יום הבן שלך"

מאות ליוו את תוכי שוקרי בדרכו האחרונה. בנו, ליאור: "הייתי גאה להיות כל יום הבן שלך"


אף עין לא נותרה יבשה כאשר מרדכי שוקרי, המכונה "תוכי" הובא למנוחות בבית העלמין מרמורק בעיר. מאות ליוו את האדם האהוב כל כך שהותיר את העיר מוכת הלם בלכתו, למנוחת עולמים, היום (ראשון) אחר הצהריים.

"מעטים הרגעים שהבעת אהבה גלויה בחיכוך או נשיקה" ספד לו בנו, אברהם "את ההתמדה בהצבת יעדים קיבלתי ממך, 'תציב רף גבוה' אמרת לי וכך עשיתי. אבא שלי היה נהג חלוקת חלב, נהג מונית, כבאי, מציל, מאמן כדורגל, נהג משאית פינוי אשפה עד שהגיע לנהל את האגף הגדול בעירייה.

"אבא שלי היה אדם שסחף הרבה אנשים אחריו, אז וגם היום, דמות שהיתה נכנסת לחדר והיו מרגישים בנוכחות שלו. משפט שזכור לי ואמרת לי לפחות פעם אחת ביום 'אברהם, אל תשכח שאתה הבן של תוכי, כל שרק תרצה, יש לך את הגנים'.

"בשנים האחרונות קצת ויתרת לעצמך, בימים האחרונים בילינו די הרבה במחלקה, הפכת לאיש שיחה מרתק שקופץ מנושא לנושא. סלח לי אבא על שהערתי ולו לרגע אם גרמתי לעוגמת נפש, אני מתנצל. להתראות אבא שלי, אני גאה להיות הבן שלך, הבן של תוכי".

שוקרי בן ה-79 הלך לעולמו הבוקר לאחר שהתמודד עם מחלה קשה. המנוח, לשעבר מנהל אגף תברואה בעיריית רחובות ויועץ ראש העירייה לענייני איכות הסביבה היה מסוג האנשים שכולם אהבו לאהוב – כך העידו עליו – אהוב על הבריות, איש חסד ורב פעלים.

בנו, ליאור שוקרי, מנהל אגף תנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני ספד לו: "אבא יקר, בודדים יודעים מה שעברתי בחיים ואתה אחד מהם… זכית לראות אותי מקים משפחה, עובד כמו שצריך, הייתי גאה כל יום להיות הבן שלך. אני מבקש ממך סליחה ומחילה על כל מה שפגעתי בך ואני יודע שפגעתי… אבא, אני אוהב אותך".

ראש העיר, רחמים מלול שוהה ברומניה בנסיעת עבודה (ברית ערים תאומות עם ביסטריצה) מטעם עיריית רחובות ולפיכך נבצר ממנו להגיע ללוויה. מלול מסר את תנחומיו למשפחה.

רמי מדהלה הספיד בשם עיריית רחובות ובקול חנוק אמר משפט אחד: "בשמי ובשם עיריית רחובות, אנחנו כבר מתגעגעים".

ראש העיר לשעבר, יעקב סנדלר ספד: "אני זוכר אותך כשחקן כדורגל שעמדתי על האופניים בגן העיר והסתכלתי במשחקים של מכבי שעריים. היית שחקן נוקשה, נחוש, עיקש שהיה בשבילי סמל להשיג כל מטרה שהוא רצה.

"לימים נפגשנו בעירייה ונכנסת אליי ללשכה ואמרת לי 'דע לך, אני לא הייתי בצד שלך אבל אני עומד לרשותך ומאז ניסיתי לבוא לעירייה ולהיות הראשון שמגיע. אף פעם לא הצלחתי לבוא לפני שוקרי.

"כשהתפנתה המשרה של מנהל אגף התברואה המנהל התקין אמר צריך לעשות מכרז, צריך השכלה ואני התעקשתי שאתה בוגר האוניברסיטה של החיים תקבל את משרת מנהל האגף ולכן זכיתי במנהל אגף תברואה שדאג לא רק לניקיון העיר אלא גם לנקיון הערכי של התושבים. היית מנהיג בלתי מעורער של עובדי העירייה ותושבי רחובות והקהל הזה שנמצא פה זו ההוכחה לכך. נוח על משכבך בשלום".

תוכי המאמן האהוב של מכבי שעריים, 1975.

תוכי ז"ל, היה מהסמלים של מכבי שעריים. ב-2013 אף קיבל גביע הוקרה מהמועדון על פועלו במשך שנים. הוא אימן את קבוצת הנוער של המועדון ב-1975. ב-2011 הקים חנות שבה ניתן לקחת בגדים וציוד שימושי, כמענה לאלפי משפחות שידן אינה משגת.

משפחת שוקרי יושבת שבעה בבית המנוח ברחוב מרדכי הראל 2 ברחובות. ת.נ.צ.ב.ה.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרשת בשלח – לקלוע בכל הניסיונות | הרב ישראל חממי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.