Breaking News
Home / בית / מיוחד ל"רחובות היום": צילומים מרומניה שם שוהה ראש העיר, רחמים מלול במסגרת חתימת ברית ערים תאומות עם ביסטריצה – וידיאו

מיוחד ל"רחובות היום": צילומים מרומניה שם שוהה ראש העיר, רחמים מלול במסגרת חתימת ברית ערים תאומות עם ביסטריצה – וידיאו

ראש עיריית ביסטריצה הרומנית, אובדיו קרצו וראש עיריית רחובות, רחמים מלול, חתמו לפני שעות אחדות על ברית ערים תאומות בטקס שריגש את הרומנים במיוחד במסגרת יריד ביסטריצה. בכך הפכה העיר הישראלית לתאומה השמינית של ביסטריצה אחרי בזאנסון (צרפת), ז'ילונה גורה (פולין), קולומבוס (ארה"ב), הרצוגנאוראך (גרמניה), לאקווילה (איטליה), וולס (אוסטריה) ו-וייל (גרמניה).

לפניכם הצילומים הראשונים, בלעדיים ל"רחובות היום" מהרגעים המרגשים ביותר שחוו הרומנים עם המשלחת הרחובותית-ישראלית, במעמד המיוחד.

ראש עיריית ביסטריצה, אובדיו קרצו אמר: "זה רגע חשוב מאוד עבור העירייה שלנו, נעשה כל מאמץ כדי ליישם את ההצעות שהועלו בפועל. אנחנו רוצים פתיחות מלאה וחושבים שעבור כולנו האפשרות הטובה ביותר היא החלפת רעיונות, טכנולוגיה, אנשים, סחורות, והתפתחות בכל התחומים.

"במהלך ביקורי ברחובות", הוסיף קרצו, "ראיתי דברים מעניינים שניתן ליישם בנו. חילופי החוויות הם לא רק תיאוריה, התרשמתי מהאופן שבו מערכת היחסים עם האזרחים מאורגנת, בתחום המסים באופן מודרני, אז אנחנו גם נעשה מודרניזציה בתחום המסים והחובות, בואו נדבר על דברים קונקרטיים שעובדים במקום אחר וניישם אותם בעצמנו.

האוכלוסייה היהודית בעיר שלנו הייתה אחת החשובות ביותר סביב 1900, כאשר מתוך 10,000 תושבים שני שלישים היו יהודים, כך שאחוז ניכר מהם הוכיחו את כוחם של בית הכנסת עם המבנה המונומנטלי..בסוף מלחמת העולם השנייה סבלה ביסטריצה מאי סדרים באוכלוסייה ולאחר מכן גירושם של כ-7,000 יהודים למחנות ההשמדה בפולין ובגרמניה. בהזדמנות זו אנו מבקשים להביע את החמלה שלנו עבור אלה שנפגעו".

"הכרנו חברים חדשים ואנו שמחים לקחת כמה דברים טובים מכאן", פתח ראש העיר רחובות, רחמים מלול בדבריו. "ביסטריצה היא אחת הערים המתועשות החשובות ברומניה – ואני באתי מעיר יפה לעיר יפה. התאומות חייבות לייצר דברים מדהימים בין שתי הערים, עלינו ללמוד זה מזה.

מלול הוסיף: "רחובות יכולים לעזור לביסטריצה וביסטריצה לרחובות בכמה תחומים. אנו מצטיינים בתחומי החינוך, הבריאות והמחקר, אני מציע קשר בין המכללה למדעים שלנו לבין מכללה בביסטריצה, אולי מלגה לסטודנט בביסטריצה שיוכל ללמוד במכון ויצמן – ולכן אני מציע ששיתוף פעולה זה יתבסס תחילה על חילופי סטודנטים, על חילופי ניסיון ברמת ההנהלות".

אובדיו קרצו העניק לאורחו ציור עם בית הכנסת של ביסטריצה, החתום על ידי הקריקטוריסט הגדול סטפן פופה פופאס ואת קמע העיר – היען. מנגד, ראש העיר ביסטריצה קיבל ממלול, חנוכיה יוקרתית.

בטקס נכחו השגריר אובידיו פרנץ, משה בש, יליד שנות ה-60 והיזם של יחסי שיתוף פעולה, ד"ר רוני באום – חברת מועצת העיר רחובות, עו"ד אילן לייבוביץ, פושטי עמנואל מקהילת הפדרציה של רומניה, דן – נציג הקהילה היהודית ברומניה, פרדי דיק – נשיא הקהילה העברית, הסגן כריסטיאן ניקולאי ג'לוטי מוטי, המנהל הציבורי של העיר, ג'ורג' אברם, היועצים המקומיים סורין האנגן, קונסטנטין רוס, וסיל מולדובן, אנטל אטילה ופרופ' ויוריקה סיירה.

(מיוחד ל-"רחובות היום" – צילומים: timponline.ro)

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרשת בשלח – לקלוע בכל הניסיונות | הרב ישראל חממי

One comment

  1. מרקוביץ

    יפה מאוד
    ומי עוד נסע איתו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.