Breaking News
Home / בית / פרסום ראשון: המשטרה פשטה במהלך הלילה על ביתם של האחים לביא וביצעה מעצרים בעקבות סוכן סמוי שהפליל חשודים בחשד לעבירות פליליות חמורות הכוללות סחר בסמים, סחר באמל"ח ואלימות

פרסום ראשון: המשטרה פשטה במהלך הלילה על ביתם של האחים לביא וביצעה מעצרים בעקבות סוכן סמוי שהפליל חשודים בחשד לעבירות פליליות חמורות הכוללות סחר בסמים, סחר באמל"ח ואלימות

כוחות משטרה גדולים פשטו לפנות בוקר על בתיהם של ראשי ארגון הפשע, האחים עמוס ואופיר לביא משכונת קרית משה.

הפשיטה המשטרתית התרחשה בשעה בשעה 3:30. עשרות שוטרים מהיחידה המרכזית של המשטרה הגיעו ברכבים סמויים אל השכונה ופשטו על בתיהם של האחים עמוס ואופיר לביא העומדים בראש ארגון פשע ונחשבים בעיני המשטרה ליעדים מרכזיים. במהלך הפשיטה תפסו השוטרים כשמונת אלפים שקלים שהוחרמו. כמו כן הוחרם רכב יוקרה מסוג B.M.W ופריטים נוספים. בסוף החיפוש עצרה המשטרה שניים מראשי הארגון.

טרם ברורות הנסיבות לפשיטה, ככל הנראה מנסה המשטרה לקשור את האחים לביא לכתב האישום שיוגש היום (ראשון) נגד רומן אגרונוב מאופקים וירון אמסטט בן 47 מתל אביב, בעל עסק צ'יינג' המזוהה עם ארגון הפשיעה של האחים לביא, בחשד כי הציע עשרות אלפי שקלים בכדי לפגוע בגבר שניהל קשר אינטימי עם גרושתו וכן שלח לשרוף עסק בהרצליה של אדם שתבע אותו. =

הבוקר הותר לפרסום כי סוכן סמוי הופעל בחודשים האחרונים על ידי משטרת ישראל, בין היתר גם בקרב ארגוני פשיעה, והביא למעצרם של 47 חשודים לאחר שפעל בקרבם תוך איסוף ראיות מפלילות כנגדם. לדברי מטרת ישראל, מדובר בהישג משמעותי – חלקם של העצורים משתייכים לרובד הפשיעה הגבוהה, וביניהם ראשי ארגון פשיעה ואנשיהם, האחראים בין היתר גם למקרה רצח אחד לפחות במסגרת מאבקי פשיעה.

משטרת ישראל שמה לה ליעד למגר את מחוללי הפשיעה ובדגש על טיפול במשפחות הפשע ומניעת פגיעה באזרחים הנורמטיביים. לדבריה "משטרת ישראל עושה שימוש מתוחכם ומושכל ביחידות המיוחדות תוך שימוש נרחב באמצעים מתקדמים, תוך שימוש בדרכים יצירתיות ובכללן הפעלת סוכן סמוי. המטרה – הגברת תחושת הביטחון של האזרח הנורמטיבי ומיצוי הדין עם גורמים עברייניים המסכנים לא אחת את הציבור במסגרת מאבקי פשיעה בין גורמים אלו".

הלילה, עת ניתן האות בתום טקס מרגש במעמד המפקח הכללי של משטרת ישראל, רב ניצב רוני אלשיך, בו נחשף הסוכן ותדרוך הכוחות אשר מנו כ-250 שוטרים, בלשים ולוחמים של משטרת ישראל כשחלקם מלווים גם בכלבי משטרה המיומנים באיתור סמים ואמל"ח, בוצע גל מעצרים נרחב במהלכו שמו ידם כוחות המשטרה על 47 חשודים בעבירות פליליות חמורות הכוללות סחר בסמים, סחר באמל"ח ואלימות.

במהלך טקס חשיפת מבצע סוכן "איש הברזל", טרם המעבר לשלב הגלוי בפעילות זאת, ציין מפקד המחוז הדרומי במשטרת ישראל ניצב דוד ביתן כי – "זאת הפעלה חריגה בעוצמתה ובהיקפה לנוכח טיבם של החשודים המופללים. אנו כמשטרה רואים חשיבות בהעלאת תחושת הביטחון של האזרח הנורמטיבי ובקיומה של סביבה בטוחה יותר עבור אותו האזרח".

במשטרת ישראל זיהו כי קיימת עלייה במתיחות בין ארגוני פשיעה שונים, ואף התרחשו מספר חיסולים של דמויות דומיננטיות בקרב ארגונים אלו. על מנת למגר פעילות עבריינית זו עלה צורך מבצעי לטיפול במחוללי הפשיעה. על כן, פעלה המשטרה בדרכים יצירתיות תוך שימוש ביכולות מבצעיות וטכנולוגיות מתקדמות וזאת על מנת למנוע פגיעה בחפים מפשע מחד ולאסוף ראיות מפלילות כנגד החשודים, מאידך.

סוכן סמוי שהופעל על ידי המשטרה ונטמע בין גורמים עברייניים תוך שהוא חודר לעומק פעילותם, הצליח במהלך החודשים האחרונים לאסוף ראיות מפלילות כנגד החשודים שסביבו, זאת, תוך הכוונה ממוקדת ומקצועית על ידי מפעיליו במשטרה. במהלך פעילותו הצליח הסוכן לרכוש מידיהם של סוחרי סמים כמות רבה של סם מסוכן מסוגים שונים – הרואין, קוקאין, הידרו ואף אלפי בולי אל.אס.די. כמו כן רכש גם אמצעי לחימה שונים כגון אקדחים, מטען חבלה ועוד. בנוסף, הצליח הסוכן לאסוף ראיות מפלילות כנגד מי מהחשודים בעבירות אלימות קשה. במהלך הפעלתו זיהו מפעיליו במשטרה את ה"פוטנציאל" הגלום בסוכן וזה הפך בתיאום עם הגורמים הרלוונטיים לעד מדינה.

כאמור, במהלך הלילה פשטו הכוחות על בתיהם של החשודים, ביניהם ראשי ארגון פשיעה, עצרו אותם וביצעו חיפוש בביתם. במהלך חיפושים אלו הצליחו השוטרים לאתר ולאסוף ראיות נוספות המצטרפות לשלל הראיות הקיימות עד כה בתיקי החקירה ושהושגו במהלך פעילותו של הסוכן הסמוי. בנוסף, נתפסו עשרות כלי רכב מרשותם של החשודים שלגבי חלקם צפויה המשטרה לבקש את חילוטם, מעבדת סמים וסמים נוספים וסכום של מאות אלפי שקלים ברשותם של החשודים. במהלך היום יובאו החשודים בפני בית המשפט באשקלון לשם הארכת מעצרם והמשך פעולות החקירה הנדרשות.

(צילומים: באדיבות משטרת ישראל)

 

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ד"ר באום: "במסגרת המו״מ הקואליציוני ביקשתי להמשיך ולהחזיק בתיק אזרחים ותיקים ואוכלוסיות מיוחדות, אני פשוט אוהבת אתכם"

הבוקר (רביעי) נערך אירוע הצדעה לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים שהתקיים במסגרת חודש האזרח המבוגר ברחובות. האזרחים …