ראשי / צרכנות ולייף סטייל / המלצה לספר קסום: חלום טביליסי

המלצה לספר קסום: חלום טביליסי

250

הצילומים נעשו על ידי הסופרת, הצלמת והעורכת המוערכת, חדוה רוקח, בשנים 2015-2009, שבהן היא כתבה את ספרה 'סתיו בטביליסי' (עם איתי בחור).

יש דימיון בין שני הספרים, מאחר ושניהם משקפים (זה במילים וזה בצילומים) התבוננות דקה, בפרטי פרטים, בעיניים חדות ובמבט הומניסטי; שניהם עוסקים בחומרי המציאות ובניסיון לתפוס אותה בלי ריכוך ועם אמפטיה; שניהם מתרחשים באתרים לא מתויירים ועוסקים באנשים שקופים, קולטים סצנות של יומיום, קשיי חיים, מאבק להתקיים; בשניהם אין אידאליזציה של עוני, אין ייפוי של מצוקות ויש הבחנה ביופי שנמצא, לעתים חבוי, במקומות ובזמנים קשוחים: חיוך ביישני, צבעוניות מקסימה, פסל תמים גולמי ומעורר חיוך – כבאים מצילים תינוקת מתוך להבות אש מפוסלות בבטון, חברות, דלעת חלומית כמו המרכבה של סינדרלה, ניצוץ של תקווה ביציבה ובעיניים ובעיקר קירבה ואמון בין אנשים.

'חלום טביליסי' הוא אלבום יפה, יפה נורא, שתופס ומאפשר לראות את היופי החמקמק שבחיים, נזיל כמו מי נהר המטקווארי שמשתקפים בפורזץ, שברירי כמו חפצי הפורצלן בצילום שפותח את הדף הכפול הראשון. הספר כתוב בשלוש שפות: עברית, גאורגית ואנגלית. המהדורה הראשונה הודפסה במלאת 25 שנים לכינון היחסים הדיפלומטיים בין גאורגיה וישראל, בתקווה שאלה יתמכו בקירבה רבת שנים בין שני עמים קטנים ובין אנשים נדיבי לב ונפש. העלות לצרכן: 150 ש"ח.

250

250

תגובות

תגובות

אודות מערכת האתר

תבדוק בנוסף

צרכנות | Toys R us: תחפושות ב-39 ש"ח

הרשת המובילה לצעצועים ומשחקים Toys R us יוצאת במבצע תחפושות לילדים, במסגרתו: התחפושות המובילות מוצעות …