Breaking News
Home / בית / החיים על פי שינה ריי: הילדות הקשה שכללה ביקורים בכלא, החיים התוססים ברחובות וההצלחה בפלורידה

החיים על פי שינה ריי: הילדות הקשה שכללה ביקורים בכלא, החיים התוססים ברחובות וההצלחה בפלורידה

בימים האחרונה היא משיקה מעבר לים, בדרום פלורידה את הבייבי החדש שלה: בית ספר בוטיק למקצועות האיפור ובמקביל מסיימת את המחצית השנייה של הספר האוטוביוגרפי על חייה, ילדה שהפשע היה מול עיניה אך בחרה לעבור קשיים ותלאות ללא הפסקה, בדרך להצלחה.

שלומית ריינולדס-ג’יבלי-הררי נולדה בכלל בתל אביב, בצל אמא מגוננת ואב בין סורגים. לרחובות הגיע רק בגיל 12, בעקבות עבודתה של האם, שהקימה את אימפריית שמלות הכלה והערב. היא הייתה ידועה בתור "הבת של ז'קלין מסלון ז'קלין", עד שמיתגה את עצמה כשחקנית ולימים הייתה מבוקשת בעולם הבידור.

שלומית ריינולדס-ג’יבלי-הררי נולדה בכלל בתל אביב, בצל אמא מגוננת ואב בין סורגים. לרחובות הגיע רק בגיל 12, בעקבות עבודתה של האם, שהקימה את אימפריית שמלות הכלה והערב. היא הייתה ידועה בתור "הבת של ז'קלין מסלון ז'קלין", עד שמיתגה את עצמה כשחקנית ולימים הייתה מבוקשת בעולם הבידור.

לפני 7 שנים היא החליטה לנטוש את עולם הזוהר ולעבור לארצות הברית עם בנה בכורה שון, לנסות את מזלה. כיום, לאחר אינספור מעידות, היא גאה בתהליך שעברה, מתחזקת בית ספר לאיפור בדרום פלורידה, מעניקה ייעוץ וחיזוקים באמצעות הרשת החברתית לאלפים ובעיקר מרגישה שסוף סוף יש לה קצת נחת בכדי להשלים את הספר האוטוביוגרפי על חייה המורכבים, אותו היא כותבת מזה שנים.

חיים לא פשוטים יש לה, לשינה ריי שנולדה בכלל בשם שלומית. שמה המלא הוא שינה ריי שלומית ריינולדס ג'יבלי הררי ואם זה גורם לכם להרים גבה, חכו, זוהי רק ההתחלה. היא נולדה בתל אביב, לאמא ז'קלין, שאין אחת שלא מכירה בעיר – סלון ז'קלין נקרא על שמה והיא העניקה שירות למאות כלות מידי שנה. אביה של שינה היה מסובך בעולם הפשע ואת מרבית ילדותה עברה בין ביקורים בכלא לסלון הכלות הענק שפתחה כאמור האם ברחובות, לכאן עברו כשהייתה בגיל מצוות. "אבא שלי, שהוא אהבת חיי, היה בבית סוהר חמש עשרה שנה. הוא ישב על הריגה, הגנה עצמית. בעצם גדלתי בלי אבא. הוא קיבל מאסר עולם שאחר כך הומתק. לצערי, בגלל שהוא איש טוב הוא הסתבך, הוא בא להגן על מישהו מבוגר שבאו לקחת ממנו כסף ואלו היו עבריינים והוא פשוט הסתבך איתם. הוא חטף מהם מכות וכשהוא בא להגן על הבנאדם הוא פלט כדור", היא מספרת בהערצה לאביה, "אני זוכרת איך בכל שבוע כילדה, הייתי הולכת לבקר אותו בכלא רמלה והדבר הזה חיזק אותי מאוד, ברור שהיה לי חסך גדול בדמות האב, חסך באהבה והסיפור שלו עיצב את האישיות שלי. אולי בגלל זה בבחירת הגברים שלי אני מחפשת פחות דרמות. מה שמרגש בחורות אחרות, כמו גברים שהם כוחניים, חזקים ועשירים – לא מדבר אליי. מאז שאני זוכרת את עצמי, מגיל שלוש, הבנתי שלהיות במקום הזה, של כלא ועבריינים, המקומות הקשים האלה – זה לא בשבילי".

במהלך חייה הנושקים לעשור הרביעי, היא נישאה פעמיים – בפעם הראשונה לגבר הסקוטי שהכירה באילת בגיל 15 וכעבור שלוש שנים נישאה לו. אולם הנישואים הללו לא צלחו. בפעם השנייה הנישואים לגבר אשדודי הביאו לה את המתנה הכי גדולה – בנה היחיד שון אולם גם שם הזוגיות לא החזיקה מעמד.

"הייתי צעירה מאוד כשהכרתי את בעלי הראשון. הוא התגייר בשבילי ואהב אותי מאוד. גם אני הקרבתי עבורו וגרתי בסקוטלנד כמה שנים. היינו יחד שבע שנים אבל זה לא היה זה, לא נועדנו להיות יחד והתגרשנו. כשחזרתי לארץ לביקור הכרתי את אבא של הבן שלי, שרון, גבר ישראלי אמיד מאוד, יצאנו, התחתנו ועשינו ילד אך הדברים לא הסתדרו בינינו, בגלל פערי מנטליות והתגרשנו". לאחר שנים של חיים כסלב מן המניין שכללו צילומים, ראיונות ופפראצ'י בשל היותה שחקנית, זמרת ודוגמנית מוערכת בברנז'ה החליטה לעצור את הכול ולעזוב. לפני שבע שנים היא עברה לארצות הברית, יחד עם בנה היחיד שון, לנסות את מזלה במשחק, שירה וכמובן באיפור בו היא נחשבת לאחת המומחיות בשוק. "היה לי מאוד קשה עם המנטליות והשיפוטיות של הישראלים", היא מספרת על ההחלטה לקום יום אחד וללכת, "לאנשים תמיד היה מה להגיד לי, 'את רזה מדי, נמוכה מדי, את לא תצליחי', כל מיני ביקורות וכשעזבתי את הארץ רדפו אחרי פפארצי וחברים אמרו לי: 'את משוגעת? אנשים מחכים כל החיים שזה יקרה להם ודווקא עכשיו את נוסעת?'. אבל בתוך תוכי ידעתי שכשאני מחליטה דבר זה מתממש וכך קרה. תוך שלושה שבועות ארזתי מזוודות, לקחתי את הילד וטסתי למיאמי".

לגור במיאמי נשמע כמו חלום לסיפתח טוב בעולם הגדול…
"לא בדיוק, עברתי עשרה מדורי גיהנום במיאמי, רימו אותי על ימין ועל שמאל, דווקא הישראלים הפילו אותי בפח. השכרתי דירה מאיזה ישראלי שסיפר שבעל הדירה ישן בסלון ותוך יומיים יעזוב, אבל הוא לא עזב וניסה להתחיל איתי. עברתי לגור בדירה של בחורה ישראלית אחרת וכל הזמן היא הייתה מביאה לשם אורחים שגנבו ממני המון פריטים. בגלל שלא היה לי חשבון בנק, ביקשתי ממנה שישלחו לחשבון שלה 3,000 דולר ושהיא תעביר לי אותם אבל הכסף הגיע והיא לא הניחה לי להיכנס לבניין, אז נשארתי בלי הכסף ובלי דירה. ישנתי שלושה ימים במכונית עם שון שהיה אז בן 8, עד שהצלחתי למצוא דירה אחרת. עבדתי במספרה של ישראלים, אחת העובדות שהתרגזה מכך הלשינה שאין לי רישיון עבודה ונאלצתי לברוח. בגלל שאני דוברת ערבית שוטפת, הצלחתי לקבל עבודה באירוע צדקה של ירדנים. הם היו בטוחים שאני ערביה. הגעתי למלון סט ריג'ס במיאמי, מלון מפואר כזה שרואים בסרטים עם הטרנטה שלי ואני יוצאת מהאוטו והם לא מבינים מה הקשר שלי לאוטו הזה. ויותר מזה, הבאתי איתי את הילד שלי כי הבייביסיטר הבריזה וכך נכנסתי לאולם. היו לי יותר מידי ניסיונות לא טובים במיאמי".

בתוך כל הכאוס הזה, היו רגע של משבר?
"אני לא אשכח לעולם שהיה שבוע אחד שנכנסתי למיטה ורק בכיתי. הייתי צריכה לשלם שכירות בגובה 2,000 דולר בחודש, בזבזתי כבר 60 אלף דולר מחסכונותיי, לא נשאר לי כסף בארנק או אוכל במקרר ואני רק שכבתי במיטה ובכיתי. אחרי כמה ימים לקחתי את עצמי בידיים וידעתי שאסור לי להישבר. יש סרט שתמיד הציל אותי ברגעים האלה עם וויל סמית' והבן שלו – The Pursuit of Happiness וככה גם אני הרגשתי תמיד, אני עם הבן שלי".

שינה לא מוותרת, אף יותר מכך, מתישהו היא מאמינה שתהיה מנטורית מניסיונותיה הרבים ובינתיים היא משתמשת ברשת החברתית בכדי להעביר מסרים ולהעצים נשים וגברים כאחד. "אני רוצה לקחת את המוטיבציה שלי ולהעביר אותה לאנשים אחרים. אנשים לא מבינים שהמראה החיצוני שלך אולי הוא כרטיס הכניסה הראשוני בדלת, אבל האופי שלך זה הכל – ואני ההוכחה לזה. אם אין לך אופי טוב וחזק ומוטיבציה, אז לא תצליחי. כתבתי על זה גם את הספר, על בחורה שגדלה בבית בעייתי, גברים הציעו לה דברים – ולמרות הכל, היא לא שתתה, לא עישנה, לא לקחה סמים וטיפסה למעלה. מה שאני רוצה להעביר הוא שאת לא יכולה לבכות על הילדות שלך ועל מה שלא היה לך וכל מה שאת רוצה לעשות בחיים, את יכולה להשיג כי זה תלוי רק בך".

לסיום, מה החלומות?
"לאחרונה פתחתי את האקדמיה לאיפור בדרום פלורידה, אני מציעה לנשים, גם לישראליות כאן עולם של זוהר ויופי, להיפתח לטרנדים, סטייל וטכניקות איפור חדשניות. שנים למדתי ועבדתי בתחום, פיתחתי טכניקות ושיטות ייחודיות. לשמחתי יש בי את האש לחיים, לא לוותר לעולם על החלומות שלי ועל מה שאני אוהבת ורוצה לעשות. אני מעדיפה לעבור מכשולים מאשר להצטער שלא ניסיתי בכלל, אני בדעה שלא צריך לוותר על תשוקת החיים לעולם ובית הספר הזה הוא התשובה להכל".

 

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ח"כ עודד פורר וסיעת ישראל ביתנו הגישו הבוקר לבג"צ את התנגדותם לדחיית החובה לחוקק את חוק הגיוס