Breaking News
Home / בית / ההרשמה לצהרוני ניצנים של החברה העירונית נפתחה

ההרשמה לצהרוני ניצנים של החברה העירונית נפתחה

מנכ"לית החברה העירונית. יוספה חליבה

החברה העירונית החלה את ההרשמה לצהרונים בבתי הספר בעיר, לשנת הלימודים תשע"ט אשר יופעלו במתווה תוכנית ניצנים של משרד החינוך. במתכונת זו מתאפשרים למידה ושהייה במוסד החינוכי עד השעה 17:00 כאשר בכל כיתה שני אנשי צוות, יוגשו ארוחות חמות ומזינות ויילמדו תכנים משמעותיים בנושא הנבחר.

שנת הלימודים תשע"ח בעיצומה אך ההיערכות, ההכנות וההרשמה לקראת תשע"ט כבר החלו. על פי רישומי החברה העירונית, השנה לומדים בצהרוני בתי הספר 1,800 ילדים, הנהנים מתכנים פדגוגיים משמעותיים וחינוכיים. כמו כן, זוכים הילדים לארוחות חמות ועשירות של חברת "מבושלת" תוך הקפדה על איכות התזונה לפי פרמטרים שקבע משרד הבריאות. חברת הקייטרינג מעסיקה תזונאית לצורך בניית התפריט הבריאותי עבור ילדי הצהרונים כאשר בקביעת ההרכב התזונתי על האוכל להיות מאוזן מבחינה תזונתית, תוך הפחתת ערכי השמן, המלח והסוכר, תפריט עשיר בירקות ואיזון בין אבות המזון.

בחברה העירונית התעקשו כי נציגי הורי הילדים יהיו חלק מהליך הבחירה של המזון המוגש לילדיהם, זאת לאחר שהיו חילוקי דעות מצד מספר הורים בסוגיית המזון. מנכ"לית החברה העירונית יוספה חליבה שמה את הנושא בראש סולם העדיפות ואפשרה להורים לבחון את הנושא. ההורים טעמו את האוכל שהוגש לילדים, היו מרוצים ממנו – ואף שיבחו את איכות המזון המוגש בצהרונים, מאז ומידי יום. כזכור, הדרישות במכרז המזון שנכתב בליווי, שיתוף ופיקוח הדוק של טכנולוג מזון ותזונאית ילדים מוסמכת, פורסם על ידי החברה העירונית טרם בחירתה של חברת מבושלת – וקבע סטנדרטים גבוהים של מטבח יצרני ובליווי מעבדת מזון מוסמכת, בהתאם להנחיות חוזר המנכ"ל של משרד החינוך בנושא הזנת ילדים. המנכ"לית חליבה, אמרה כבר אז כי "החברה העירונית רואה חשיבות בשקיפות ושותפות ההורים ולכן ישולבו ההורים, נציג מכל בית ספר, לטעימות ולמבחני האיכות. החברה העירונית רואה חשיבות רבה באיכות המזון ולא תתפשר בנושא. בנוסף, נציגי הנהגת ההורים העירונית עיינו במכרז וברכו על תוכנו לרבות הסטנדרטים שנקבעו בו".

הצפי לשנה"ל הבאה: 2,000 תלמידים
לקברניטי החברה העירונית ברור כי לאור ההצלחה השנה יגבר הביקוש לצהרונים בשנת תשע"ט. בתוך כך יצוין כי בתשע"ח עמדו הצהרונים בסימן בריאות ופעילות גופנית, לצד תוכנית פדגוגית מעשירה במיוחד במסגרת תוכנית "לי בריאות". לדברי החברה העירונית, הצהרונים פועלים ויפעלו על פי המתווה שעליו הוחלט בשיתוף הנהגת ההורים העירונית תוך שימת דגש על רווחת הילדים, מקצועיות ומצוינות. בשנה הבאה, ייבחר נושא אחר שיועבר לילדים בצורה מקיפה, מרעננת, מעשירה ולימודית. כידוע, ניצנים הינה תוכנית כלל ארצית של צהרונים בסבסוד משרד החינוך הכוללת את הארכת יום הלימודים לתלמידי כיתות א'-ג' עד השעה 17:00. הסבסוד על הצהרונים חל על כיתות א'-ב' בלבד וכפוף לשינויים של משרד החינוך. כך או כך, נועדה התוכנית לאפשר נגישות ואורח חיים בעל קשת רחבה של אפשרויות חברתיות לתלמיד ולהוריו, לרבות קידום תלמידים בתחום הלימודי והחברתי, מתן מענה להורים עובדים, שימת דגש על איכות פדגוגית ולצד אלה ארוחה חמה, בריאה ומזינה. התלמידים מקבלים כבר כיום ויקבלו בשנה הבאה תכנים לימודיים וערכיים הכוללים פעילויות חברתיות, פיתוח חשיבה יצירתית וסיוע בשיעורי הבית במשך חמישה ימים בשבוע.
צוותי החינוך בצהרונים של החברה העירונית הינם בעלי הכשרה מקצועית ומרביתם עובדים בשעות הבוקר בבתי הספר. על פני תנאי התוכנית נמצאים בכל כיתה שני אנשי צוות – מורה וסייעת כאשר המתמקדים בהכנת שיעורי בית והעשרה פדגוגית. כמו כן, במסגרת התוכנית ניתנים ימים ארוכים בחופשות בהתאם להנחיית משרד החינוך וחוג העשרה שבועי. ההרשמה שהחלה בתחילת השבוע תתקיים במשך ששת החודשים הקרובים ועד לתאריך 15.8.18 בלבד. בחברה העירונית מבהירים כי לא תתאפשר הרשמה לאחר תאריך זה, אלא לאחר פתיחת שנת הלימודים ובכפוף למקומות פנויים.

 

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

ד"ר באום: "במסגרת המו״מ הקואליציוני ביקשתי להמשיך ולהחזיק בתיק אזרחים ותיקים ואוכלוסיות מיוחדות, אני פשוט אוהבת אתכם"

הבוקר (רביעי) נערך אירוע הצדעה לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים שהתקיים במסגרת חודש האזרח המבוגר ברחובות. האזרחים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.