Breaking News
Home / בית / יונתן אלון חלימי זכה במקום ה-1 בתחרות הנואם הצעיר של רוטרי

יונתן אלון חלימי זכה במקום ה-1 בתחרות הנואם הצעיר של רוטרי

 

הגמר העירוני של תחרות הנואם הצעיר לתלמידי בתי הספר היסודיים בעיר נערכה בפעם ה-15 ברציפות ע"ש פישל וינטרוב ז"ל. יונתן אלון חלימי, תלמיד כתה ו' מבית הספר שריד זכה במקום הראשון. ליה צור משפרינצק זכתה במקום השני ונוה הורוביץ ממעלות משולם במקום השלישי.

בתחרות הגמר העירונית "הנואם הצעיר" שנערכה באשכול פיס, כמיטב המסורת על ידי רוטרי זכה יונתן אלון חלימי מבית הספר שריד. התחרות, ע"ש נשיא רוטרי רחובות בעבר ומי שהיה מיוזמי התכנית והתחרות, פישל וינטרוב ז"ל, התקיימה זו השנה ה-15 והשתתפו בה תלמידים משבעה בתי ספר יסודיים ברחובות: הרצוג, מעלות משולם, ניצני המדע, סיני, סמילנסקי, שפרינצק ושריד. מטרת התחרות, המתקיימת בשיתוף עיריית רחובות, הינה להקנות לתלמידי העיר כישורים וביטחון בעמידה מול קהל ובדיבור בפומבי, לפתח את כושר הביטוי ולהקנות ידע בבניית נאום מסודר והעברת מסרים בנוגע לסוגיות ותכנים שונים. שלושת הזוכים במקומות הראשונים בתחרות העירונית, בחרו לנאום בנושא "הפרסומת כגורם משפיע" והם ימשיכו לתחרות האזורית שבה ייבחר מתמודד אחד לתחרות הארצית, אשר תיערך ב-9.3 ביבנה.

"רוב הפרסומות, אפילו בצורה תמימה לחלוטין, גורמות לנו לחפש את האושר במקומות בו הוא אינו נמצא. לעתים קרובות תראו בפרסומת אנשים יפים, מאושרים ומושלמים – וכמובן שיש בידיהם את המוצר המפורסם. זהו ניסיון להעביר מסר סמוי, שאם יהיה ברשותנו את המוצר אותו מפרסמים, נהיה יפים ומאושרים יותר ולפתע, מבלי שנבחין בך, אנו שואפים להיות האנשים האלה, 'היפים והנכונים'. כך אנו משתכנעים לקנות את המוצר וממהרים לרכוש אותו" – זהו רק חלק מהנאום הנפלא אשר הרשים את צוות השופטים – ד"ר רוני שפירא, מרצה בפקולטה לחקלאות, צבי אבן בר – מפקח משרד החינוך, שמואל נבון ונשיא רוטרי רחובות בעבר, אשר זיכה את יונתן אלון חלימי במקום הראשון ובפרס כספי מכובד בסך 700 שקלים, מתנת משפחת וינטרוב ובשי צנוע מתנת עיריית רחובות. הזוכה המאושר, יונתן אלון חלימי, סיפר: "בחרתי בנושא 'הפרסומת כגורם משפיע' כי אני ער לכוחן של פרסומות ולהשפעתן הרבה על ציבור הצרכנים. בנאום שלי הצגתי מספר דרכים בהן משתמשים המפרסמים כדי לגרום לנו לקנות מוצרים, גם כאלו שאנחנו לא באמת צריכים והסברתי כיצד ניתן להימנע מהשפעה בלתי מודעת זו".

איך הגעת לתחרות?

"למעשה, כשסיפרו לי על התחרות הזאת התרגשתי כי אני אוהב לנאום ואוהב לדבר. הראו לי את הנושאים והיה נושא אחד שללא ספק בחרתי בו – הפרסומת כגורם משפיע – זה הנושא שהכי עניין אותי מכולם. כתבתי נאום וערכנו אותו פעם אחר פעם, אני וההורים שלי, המורים עזרו לי קצת ובסוף הייתה לנו תחרות בית ספרית, עברתי אותה ואז הייתה תחרות חצי גמר עירונית שגם אותה עברתי – וביום שישי הייתה תחרות הגמר העירונית שאותה גם עברתי. היה מרגש כי הצלחתי לעשות את זה".

כיצד לדעתך גברת על יתר המתמודדים?

"פשוט השקעתי הרבה, למדתי את הנאום וכל פעם שיננתי וגם הבנתי את המשמעות של כל מה שאני אומר ולא סתם דקלמתי. למעשה הסברתי איך פרסומת משפיעה עלינו, גם על ילדים וגם על נוער. למעשה על כל אחד זה משפיע. גם אנשים שחשבו שפרסומות לא משפיעות עליהם גילו בסוף שכן".

לאיזה תגובות זכית לאחר הניצחון?

"מחאו לי כפיים, עודדו אותי, המורה והמנהלת חיבקו אותי ואמרו לי 'כל הכבוד', שהם קיוו שאצליח ובאמת הצלחתי".

מסקרן לשמע מהו החלום שלך…

"אני רוצה להיות מדען כי כל התחום של כימיה ופיזיקה מאוד מעניין אותי. אני אוהב את כל הדברים האלה שנוגעים למקצועות עם ניסויים ורוצה לעבוד במעבדות, אם יתאפשר לי. אני רוצה לעשות ניסוים ולבצע כל מיני תגליות, מעניין אותי נגיד כדור הארץ, גוף האדם. אני מקווה שעוד עשר שנים אהיה סטודנט למדעים, פיזיקה וכימיה באוניברסיטה".

אגב, זכית בפרס נפלא. מה תעשה עם 700 השקלים?

"כרגע עוד לא ידוע, עדיין לא חשבתי על זה".

הזוכה במקום ה-2, ליה צור
הזוכה במקום ה-3, נוה הורוביץ

 

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

בהלה בקניון: חשמלאי נפל מסולם במהלך עבודתו ב"ארומה" והובהל במצב קשה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.