Breaking News
Home / בית / ספורט | הטור של ליאב אייש: "האימפריה עוד תחזור"

ספורט | הטור של ליאב אייש: "האימפריה עוד תחזור"

 

ליאב אייש, אוהד ספורט ותיק (גילוי נאות: בעיקר של מכבי שעריים), פותח את הלב בטור אישי על כל מה שקורה בעיר בתחום הספורט. על הכוונת, השבוע: מכבי שעריים שלאחר עידן אלדד פרי, הפועל מרמורק שעושה חיל, מכבי רחובות שחייבת להישאר במקום הראשון ואפילו בני יצ'אלאל בתמונה.

מכבי שעריים, נמצאת כלוט בערפל לאחר העידן הקצר של אלדד פרי. הקבוצה ממוקמת כרגע במקום התשיעי, מרחק נקודה בודדה מהמקום ה-12 בליגה א' דרום. קצת קשה להנהלה ובעיקר לאוהדים לחזור ליציע הבטון המיתולוגי, במיוחד לאחר טעימה כל כך קצרה מהליגה הלאומית. מכבי שעריים, נמצאת בסיוט מתמשך, הסיוט שממנו הם ברחו. כמות הקהל ירדה, איתה גם איכות השחקנים כדוגמת דוד רביבו, שי אבוטבול וגיל יצחק, עם כל הצער שבדבר, האימפריה נראתה מתגבשת אי שם באופק, אך כרגע צריך להתרגל לעניין שמכבי שעריים חזרה אחורה או איך שהאוהדים קוראים לזה, ליגת האותיות.

אני מאמין שמכבי שעריים תתייצב ותתרגל לכך שהיא חזרה לתלם, אך לא נראה שיש מישהו שייתן לה את הרוח הגבית כדי לעלות למעלה, מהמצולות כדי לטעום שוב את התהילה והיוקרה שנמצאת בליגה הלאומית, לפחות לא בזמן הקרוב. האימפריה עוד תחזור, השאלה היא: מתי?

האדומים משחקים אותה

הפועל מרמורק, עושה חיל בליגה הלאומית. היריבה העירונית בליגה אחרת ולפי איך שזה נראה, לא צפוי לנו דרבי רחובותי סוער בתקופה הקרובה, למעט סיכוי קטן בגביע המדינה. הפועל מרמורק, גולן, זוארץ, השחקנים והאוהדים מוכיחים כמה הם ראויים להיות אבן דרך בליגה הלאומית בשנים הקרובות, היא מוסיפה צבע, תשוקה וכבוד לעיר רחובות. מרמורק, אומנם עם 31 נקודות ונמצאת במקום ה-11, אך לפי איך שזה נראה, היא תישאר שם עוד הרבה זמן. אני בטוח שגולן וזוארץ, מתכננים רכש נוצץ כבר בקיץ הקרוב כדי להמשיך את מגמת העלייה של מרמורק, עד הגשמת היעד המרכזי, שהקבוצה תשחק בליגה הראשונה בישראל. הקבוצה האדומה שרק לפני שנתיים סיימה במקום השביעי בליגה א' דרום והסתכלה על מכבי שעריים עולה לליגה הלאומית נכון להיום תפסה את מקומה והאמת? – שבצדק.

בהפועל מרמורק יש שמחת חיים, הם אוהבים את הדרך, את האווירה ואת ההשקעה של כל אחד ואחד במועדון הקטן מרחובות. אפשר לראות שלאו דווקא בליגה הלאומית יש את השמחה, אלא גם בגביע. אוהדי מרמורק, היו נרגשים לראות את הקבוצה שלהם, האדומה והקטנה מרחובות משחקת מול בית"ר ירושלים, הגדולה והאגדית שלטעמי לא נפלה ממנה ברוב שלבי המשחק והייתה יריבה ראויה. ומי יודע?, אולי בעתיד הפועל מרמורק נגד ביתר ירושלים, זה לא יהיה עוד משחק בגביע המדינה.

הכל אפשרי

הקבוצה הקטנה של הקהילה האתיופית מרחובות, היא סוג של הגשמת חלום, קבוצה של שכונה קטנה בתוך העיר וכשמם כן הם רוצים להוכיח שהם שווים ושהכל אפשרי. שוב אחזור על זה, בני יצ'אלאל היא סוג של הגשמת חלום, הגשמת חלום לקהילה שלמה גם מחוץ לכותלי העיר, הגשמת חלום עבור מאות ילדים להוכיח שגם בקהילה שמעט מרגישה דחוקה הצידה ישנם כישרונות, כדוגמת שי בירוק, אלי דסה, אור דסה ואפילו כמה שנולנו בעיר, משלנו, יוני מנגיסטו ושי טרונך.

כמו למכבי שעריים, גם לבני יצ'אלאל, אין מי שיניע אותה לעבר החלום הגדול, להפוך לקבוצה מקצוענית וסוחפת של קהילה אחת שלמה. אני יכול לומר שיש בה כמה דברים שאין בקבוצות חזקות ממנה, נשמה, אהבה למשחק ותשוקה לעלות כגוף אחד ולנצח. בני יצ'אלאל קבוצה קטנה שאני מאחל לה את כל הטוב שיש, כי מגיע לה, כי יש שם אנשים מדהימים וחומר של אנשים שלא רואים בכל מקום.

ממשיכה להוביל, חייבת להמשיך

אם הייתי מספר לכם בשנת 2014 שבעוד ארבע שנים מכבי עירוני רחובות תוביל את הליגה הלאומית במחזור ה-20 הייתם אומרים שאני משוגע, האמת שגם אני לא הייתי מאמין לעצמי. מכבי רחובות נותנת לעיר גאווה גדולה לאחר סיום עונה במקום השישי בשנה שעברה בעונתה הראשונה לאחר 17 שנים בליגות הנמוכות והיום היא ממוקמת במקום הראשון. למכבי רחובות ציפה משחק קשה וחשוב מול אליצור יבנה השכנה מהמקום התשיעי, אבל הניצחון הפנטסטי של המכדררים מהקבוצה של אבנר יאור בהחלט ידעו לשמור על המקום הראשון. מכבי רחובות ממשיכה להוביל והיא לגמרי חייבת להמשיך בקו הזה עד תום העונה – ובכך לשבור שיא ולציין עוד אירוע בספרי ההיסטוריה.

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

פרסום ראשון: אלטשולר יתמוך בשעריים גם בעונה הבאה; בקבוצה מקווים שגם אלדד פרי ימשיך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.