Breaking News
Home / בית / קורן באומן:  "אני מקווה שיום אחד כל החלומות שלי יתגשמו"

קורן באומן:  "אני מקווה שיום אחד כל החלומות שלי יתגשמו"

קורן באומן הוא אחד מבני הנוער העסוקים שתכירו. קורן, תלמיד כיתה י"א בתיכון דה שליט מגביר שלושה מקצועות, חניך בבימת הנוער, נציג במועצת הנוער, שדרן ברדיו החינוכי ומשקיע את טיפת הזמן שנותרה בחלום שלו: להיות טייס.

מי אני? "את הזמן שלי אני מחלק כך שאני תורם במסגרת מועצת התלמידים הבית ספרית והעירונית, משדר ברדיו קול השפלה, חניך בימת הנוער העירונית וטייס בסימולטור טיסה דרך המחשב. במסגרת לימודי התקשורת שלי אני משדר ברדיו קול השפלה. מה שטוב בתחנה זה שאנחנו התלמידים אחראיים לאיך היא תיראה, אנחנו בחורים את המוזיקה, את התכנים – ובסופו של דבר אנחנו מתחזקים את הרדיו.  בבימת הנוער אני כבר 11 שנים בקבוצת הזמר, התחלתי שהייתי בכיתה א' כי הייתי סקרן לראות מה זה המקום הזה ומהר מאוד התאהבתי בו ובטוב שהוא עושה לאנשים. אני אוהב את כל עולם הבמה וקבוצת הזמר מעבירה לי חוויה בה אני מצליח לטעום מכל הדבר הזה שנקרא עולם הבמה: שירה, ריקוד ומשחק. בנוסף לכל זאת, אני עוד מעט פותח את השנה השלישית בלימודי הטיסה דרך הסימולטור. בבית שלי יש סימולטור טיסה מקצועי שיש לו הגאים, מצערות, וכפתורים על מנת לדמות את חווית הטיסה שתהיה כמה שיותר מציאותית. אחד החלומות הכי גדולים שלי הוא להיות טייס ובשביל להיות טייס צריך לעבוד קשה. אני מאמין שככל שאכשל ואתרסק בסימולטור ככה אתחשל ואלמד מהטעויות לחיים האמיתיים. עם כל זאת אני מרשה לעצמי להיות גם פעיל חברתית. יש דברים שאני פשוט מרגיש שאני חייב לבני הנוער ברחובות וכחלק מהחובה שלי אני מייצג את בית ספרי במועצת התלמידים ונוער העירונית. אני יושב הראש של הועדה האתית משפטית במועצה-הועדה שאחראית עם האתיקה, המוסר של המועצה. בנוסף לכך הועדה שלי אחראית לכך שכל המועצות בבתי הספר יתפקדו ויתפקדו כראוי לפי תקנון העל של מועצת התלמידים והנוער הארצית. לכו תדעו, אולי בעתיד אני אהיה שדרן רדיו, שחקן, פעיל חברתית וטייס".

רגע מרגש? "לפני כמה שבועות יצא לי להגשים חלום קטן, עליתי על מטוס והטסתי אותו כמעט לגמרי בעצמי בזכות חבר מאוד טוב שלי שהוא טייס במציאות. זה היה רגע מרגש ביותר לתפוס את ההגאים ולנווט את הדרך לשדה התעופה לנחיתה. כמעט רוב הדברים שאני עוסק בהם ביום יום קשורים לתעופה, אפילו בחלק מהבגרויות שלי בחרתי לעסוק בעולם התעופה".

מקצוע אהוב? "תקשורת, זה תחום שמאוד מעניין אותי והוא מתקשר לי לכל כך הרבה מקצועות שאני לומד בבית הספר".

מקצוע שנוא? "מתמטיקה".

מורה\מרצה מועדף? "אני אוהב את כל המורים שלי, אין לי מורה מועדף יותר או פחות".

אוכל: "אני אוהב לנסות דברים חדשים. כל פעם שיש איזה מאכל חדש שההורים מכינים או מנה חדשה במסעדה אני חייב לטעום אותה".

אוהב לבלות: "ברדיו".

צבע אהוב: "שחור".

קורע/ת מצחוק: "חברים שלי".

חולם לפגוש את: "חברים שלא ראיתי הרבה זמן".

מילה שכיחה: "אההההה…".

על מה אתה מצטער? "על הרבה דברים, אבל אני חושב שצריך לחיות את הווה ולהסתכל לעתיד ולא לחשוב על העבר".

ממה אתה מתעצבן? "יכול להיות מהדברים הכי קטנים כמו המחשב שלא עובד וגם מאנשים שפשוט מעצבנים אותי".

מי/מה מרגיע אותך? "מוזיקה".

ממה אתה מתרגש? "שירים קיטשיים".

הישג משמעותי:  "יצא לי לארח ולראיין באולפן הרדיו אמנים גדולים כמו סי היימן, חנן יובל, שלמה גרוניך, דורי בן זאב… ".

רגע בלתי נשכח: "לאחר שאירחתי באולפן את סי היימן הקשר בינינו התהדק ומאז אנחנו חברים טובים, אפילו אחת ההופעות שלה יצאה יום לפני יום ההולדת שלי. אז הלכתי ובאמצע ההופעה, סי הקדישה לי את השיר "בכל מצב", שבמקור נכתב לבן שלה".

איפה תהיה בעוד עשר שנים? "שדרן רדיו, שחקן ובנוסף לכך גם טייס".

מוטו לחיים? "if you can dream it, you can do it – ציטוט של וולט דיסני שאומר שמי שחולם גם יכול להגשים את החלומות שלו ולהגיע לאן שהוא רוצה בחיים – ואני מקווה שיום אחד כל החלומות שלי יתגשמו".

חופשה? "בארצות הברית".

רחובות בשבילי: "העיר בה נולדתי, גדלתי, התחנכתי, העיר שבזכותה הכרתי כל מיני דברים חדשים".

השלם במשפט: קורן באומן הוא? "אחד שלא מוותר לעצמו, גם ברגעים הכי קשים, אחד שחולם ולא יוותר עד שישיג את המטרות שלו".

 

https://www.havayot.org.il/

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עברנו לבית חדש: פורטל החדשות ניוז אפס שמונה – גדול יותר, ידידותי יותר לגולש, עם הרבה יותר תוכן!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.