Breaking News
Home / בית / נעצר רוצח הרב איתמר בן גל הי״ד, יליד רחובות

נעצר רוצח הרב איתמר בן גל הי״ד, יליד רחובות

 

הותר לפרסום כי הלילה בתום פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי, צה"ל ומשטרת ישראל, אותר ונעצר בשכם עבדל חכים עאסי אשר ביצע את הדקירה והרצח של הרב איתמר בן-גל ז"ל בחודש שעבר.

כזכור, בבית העלמין הקטן שביישוב הר ברכה הובא הרב איתמר בן גל למנוחות והוא רק בן 29. בן גל, שגדל ברחובות היה מורה בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל. הוא נרצח באכזריות על ידי מחבל עם תעודת זהות ישראלית שדקר אותו, לאור יום, בפלג גופו העליון בעת שהמתין בטרמפיאדה כשהיה בדרכו לביתו בכדי להתארגן לאירוע משפחתי – ברית לאחיינהּ של האלמנה מרים – אליו לא הספיק להגיע. המחבל שרצח את הרב, עבד אל כרים עאדל עאסי מיפו, נראה בתיעוד שהופץ ברשת האינטרנט כי הוא יורד ממונית שירות, חוצה את הכביש, דוקר את הרב בן גל מספר דקירות ונמלט מהזירה. לאחר שנדקר, רץ בן גל לעבר אוטובוס שהמתין במקום, דפק על שמשת הדלת – והתמוטט מיד. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה – שם נקבע מותו.

"איתמר בני היקר, מי ייתן מותי תחתיך", ספד לו אביו דניאל בן גל: "מתנה יקרה קיבלנו לפני 30 שנה, מתנה שאנו נפרדים ממנה היום בצער. בשנות חייך הקצרים הספקת כל כך הרבה אבל השאיפות שלך להתקדם לא פסקו לרגע. לצערנו אנחנו חווים כרגע את הייסורים הממרקים כפשוטם. חבל לי מאוד שלא נוכל ללמוד יותר ביחד – שמחת מאוד בלימוד, זה האיר את פניך. הסר דאגה מליבך. נמשיך ללוות את ילדיך המתוקים עד אשר יזכו לבנות את בתיהם בישראל. תחת החיים שנגדעו יקומו בתים לתפארת בגב ההר. התפלל על רעייתך וילדיך, על אמא וכל המשפחה. אנו רוצים להודות לצוותים הרפואיים שעשו כל שלאל ידם כדי להציל אותך. תנוח על משכבך בשלום, הבן הגדול שלנו".

מרים, אלמנתו של איתמר, אמרה לאחר הרצח: "איבדתי את בעלי על אדמת ארץ ישראל. הוא נרצח בגלל שהוא יהודי". על קברו הטרי הבטיחה לו: "נהיה חזקים. אנחנו נמשיך את מה שעשית". אחיו רפאל נפרד ממנו בדמעות ואמר: "כולם אמרו לי שהיית הכי גיבור בעולם באותו רגע. אנחנו כמה שעות בודדות מאז הייתי ליד המיטה שלך, עדיין לא מעכל את הבשורה. תמיד תחסר לי. צר לי שלא הספקתי לבקש ממך סליחה. אני מבקש סליחה בשם כולנו אם פגענו בך ואנחנו מתחייבים שלא ניתן לבני העוולה להוריד את החיוך מהפנים".

בן גל עבד כמחנך בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל ולימד בישיבת הר ברכה. יו"ר היישוב יוני הישראלי סיפר אודות המנוח: "הוא היה איש מיוחד, דינמי, נמרץ, צעיר ורענן ומלא כוחות של חיים. הוא הקדיש את חייו לחינוך, להוספה של חיים ושל תורה". שר החינוך נפתלי בנט אמר: "הרב בן גל היה אב מסור, איש ערכים שכולו אהבת הארץ והאדם. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. זהו ניסיון נוסף של הטרור הפלסטיני להלך עלינו אימים באדמתנו. הפלסטינים מוכיחים פעם אחר פעם שפניהם אינן לשלום, אלא לאלימות. לא ניתן להם לשבור את רוחנו. נמשיך לפתח את ארץ ישראל, לבנות ולהיבנות בה, בביטחון וללא פחד״. בן גל הותיר אחריו אשה – מרים וארבעה ילדים.

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

מי רקם את "התחקיר המיוחד" כנגד ראש העיר רחובות וסיעת הליכוד?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.