Breaking News
Home / בית / בשבוע הבא: אימון הבכורה של מכבי שעריים, איגוד המאמנים: מוסא בן חיים לא יכול לאמן את הקבוצה

בשבוע הבא: אימון הבכורה של מכבי שעריים, איגוד המאמנים: מוסא בן חיים לא יכול לאמן את הקבוצה

האיגוד הטיל פצצה, כאשר במכתב ששיגר למועדון טען כי בן חיים אינו מורשה לעמוד על הקווים מאחר ואינו בעל תעודת מאמן כפי שמתחייב בחוקת ההתאחדות לכדורגל. "הוא לא רשאי לשמש אף כעוזר מאמן", נכתב במכתב. שעריים בתגובה: "לירן דיין יהיה המאמן"

איגוד המאמנים הישראלי שלח ביום ראשון השבוע מכתב חריף ויוצא דופן, בו הוא מבקר קשות את מכבי שעריים ומזהיר אותה מפני הצבתו של מוסא בן חיים כמאמן הקבוצה. זאת, בטענה כי הוא אינו בעל תעודה מתאימה ועל כן אינו רשאי לשמש בתפקיד זה, כך לפי האמור בחוקת ההתאחדות לכדורגל. המכתב, שחתום על ידי יו"ר איגוד המאמנים בישראל, ניסים בכר, נחת על שולחן ההנהלה של שעריים בבוקר יום ראשון, והחל מחול שדים שטרם ברור כיצד הוא יסתיים. "על פי סעיף 7ב בהתאחדות לכדורגל מאמן חייב להיות חבר באיגוד המאמנים ולעסוק על פי ההסמכה שברשות המאמן", נכתב בראשית ההודעה. "ברצוננו לציין כי מוסא בן חיים יש תעודת מדריך והוא לא רשאי לשמש כמאמן ואף לא כעוזר המאמן בקבוצת בוגרים. על פי חוק הספורט חל עליו איסור ליטול חלק באימוני הקבוצה ו/או במשחקי הקבוצה בכל תפקיד מקצועי. העסקתו בכל תפקיד מקצועי מהווה עבירה על החוק והתקנון ותהיו צפויים לעמוד לדין".

באיגוד הזהירו את שעריים וציינו כי במשחקי העונה הקרובה צפויים לפעול חוקרים פרטיים שיבדקו ויבחנו את העמידה בחוקת ההתאחדות בכל הנוגע להצבת מאמנים בעלי תעודת מאמן כחוק בלבד כמאמני קבוצות בליגות השונות. יתר על כן, באיגוד הדגישו כי בדיקות מסוג זה ייערכו גם ביחס לאימונים שעורכות קבוצות, ולא רק לגבי משחקי ליגה או גביע. בשעריים קיבלו בהפתעה את ההודעה, ובן חיים עצמו לא הבין על מה המהומה. לדבריו, הוא נמצא בעיצומו של קורס המאמנים, ואמור לקבל בקרוב מאוד את התעודה המתאימה שתאפשר לו לפעול כחוק. בינתיים, נרשם כמאמן הקבוצה באופן רשמי לירן דיין, המשמש במקצועו גם כמאמן כושר. "אני מכיר את הנושא ומכבד את איגוד המאמנים", אמר בן חיים עצמו.

בתגובה לדברים מסר דובר מכבי שעריים, משה כהן, כי "איגוד המאמנים פנה אל הקבוצה ודרש שמוסא בן חיים יחדול מלאמן את הקבוצה מכיוון שאין לו תעודת מאמן. מוסא על סף סיום קורס המאמנים שיסתיים בעוד חודשיים. עד אז יאמן את הקבוצה ויהיה על הקווים לירן דיין אשר מחזיק בתעודה". יש לציין כי מדובר בפרקטיקה נהוגה מאוד בליגות הנמוכות, במסגרתה מי שמשמש כמאמן בפועל אינו בעל תעודת מאמן, ועל הנייר נרשם אחד מאנשי הקבוצה האחרים – בדרך כלל אדם הנמנה על הצוות המקצועי הרחב – כמאמן הקבוצה בעוד שבמציאות הוא משמש בתפקיד אחר. במצב זה מבקשים להיאבק, כך נראה, באיגוד המאמנים, במה שלטענתם פוגע במעמד המאמן בענף הכדורגל.

בשבוע הבא: אימון פתיחה חגיגי
בינתיים, שחקנה של שעריים בעונה שעברה, דניאל טסאו, חתם בבית"ר נורדיה. לעומתו, איתי הברי שהוחתם בקבוצה בשבוע שעבר מפגין יכולת טובה באימונים ובשעריים משוכנעים כי הוא יוכל לתרום לקבוצה בעונה הקרובה. הפרופיל של הברי מתאים לקונספט בו בחרו בשעריים – קבוצה של שחקנים צעירים, כישרוניים ורעבים להצלחה. הקבוצה קיימה השבוע שני משחקי אימון, הראשון מול הפועל אשדוד, משחק שהסתיים בתיקו 2-2. את שני השערים לטובת שעריים כבשו הבלם טל משען ותום מדהלה, שמצטיין עד כה במשחקי האימון ומצדיק את הציפיות הגדולות ממנו לקראת העונה הקרבה. במשחק אימון נוסף שנערך ביום שני ניצחה שעריים את אור יהודה בתוצאה 3:1, כאשר גם הפעם כבש מדהלה, ואילו עדן בוקובזה השלים עם צמד משלו. מדהלה כבש כבר שישה שערים במשחקים שנערכו בשבועיים האחרונים, ובמועדון משוכנעים כי אם הוא יפגין יכולת דומה במשחקי הליגה – הדבר יתרום רבות לעדכון השאיפות והיעדים של הקבוצה.

בקבוצה הודיעו כי אימון הפתיחה הרשמי והחגיגי ייערך ביום שלישי בשבוע הבא, וקראו לאוהדים להגיע אליו בהמוניהם. במהלך האימון צפוי הפנינג ססגוני, בו יימכרו גם כרטיסי מנוי נוספים. במועדון מדווחים כי כבר קרוב ל-200 מנויים כבר נמכרו, מתוך 350 מנויים שהוצאו למכירה. בתוך כך, מנהל מחלקת הנוער והילדים של שעריים, גיא לוי, ישב שבעה לאחר מות אביו, גברי לוי ז"ל, לשעבר יו"ר ההתאחדות לכדורגל. במועדון פרסמו הודעת אבל על מותו של לוי ז"ל והשתתפות בצערו. "מועדון מכבי שעריים מרכין ראש עם קבלת הבשורה על פטירתו של גברי לוי ז"ל אביו של גיא לוי מנהל מחלקת הילדים והנוער של מכבי שעריים", נכתב בהודעה שפורסמה. "המועדון ההנהלה ואוהדי מכבי שעריים שולחים תנחומים לגיא ולמשפחתו. שלא תדעו עוד צער".

 

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

געגועיי לזנזיבר | הטור של ליזה ללוצשווילי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.