Breaking News
Home / בית / האם מתן דיל יתמודד לראשות העיר רחובות כבר בקדנציה הקרובה?

האם מתן דיל יתמודד לראשות העיר רחובות כבר בקדנציה הקרובה?

בימים האחרונים נפוצה השמועה לפיה מופעלים לחצים כבדים על סגנו, מתן דיל, לחדש את המחשבה לרוץ לראשות העיר, כנגד האב הרוחני, רחמים מלול. אך האם לאחר שכבר הודיע יעז דיל לעשות כן? ימים יגידו.

השמועות החלו לאחר שרחמים מלול החליט שלא להגיע לאירוע משפחתי של משפחת דיל, שהתקיים לפני יומיים. כידוע, משפחת דיל את הכנסתו של ילדם הרביעי עברי בברית אברהם אבינו. גם סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום (יש עתיד); המשנה לראש העיר עו"ד יניב מרקוביץ' (לב-רשימה מאוחדת העבודה&הליכוד), ד"ר רוני באום (לב-רשימה מאוחדת העבודה&הליכוד); מחזיק תיק התרבות, עודד עמרם ואפילו דודי אשכנזי ראש לשכת ראש העיר – לא הגיעו. היחיד שבכל זאת הגיע מהחבורה הפוליטית הוא בנצי שרעבי – ממלא מקום ראש העיר הגיע, שלשל מעטפה, בירך ויצא לאחר חמש דקות מן האולם.

מערכת "רחובות היום" הוצפה בטלפונים רבים אודות מהלך צפוי של דיל ולחצים רבים המופעלים עליו ממקורבים ביותר, לעשות את הצעד המתבקש כבר כעת לאור משבר אי האמון בין מלול ובינו. מלול אינו מכחיש כי קיים משבר בעוד דיל מצייר את הדברים כשגרה. לכל ברור כי הדברים אינם כתמול-שלשום. מלול הרגיש נבגד, דיל הרגיש נבגד ובעוד הרוחות שקטו מבחוץ, נראה שבפנים הסערות רק נמשכו.

אבל שאף אחד לא יתבלבל: למרות השאננות של מלול לקראת הבחירות הקרובות והתאוצה שצובר דיל באחרונה, נדמה כי לא צפוי מהפך כלשהו, בוודאי שלא בסוגיית ראש העיר. אגב, בסקר שבוצע בשלהי מרץ האחרון ובו נבדקה האפשרות שמלול ודיל יתחרו זה בזה, גבר מלול על דיל בהפרש גדול מאוד. בסקר שבוצע על ידי מאגר מוחות בניהולם של פרופ' יצחק כ"ץ, פרופ' ברוך מבורך וד"ר אמיר הורקין נבדק מעמדו של ראש העיר אשר זכה ל-83% אחוזים מקולות הבוחרים לעומת 17% שיתנו את קולם לדיל הצעיר. בסקר שבוצע על ידי הליכוד השתתפו 507 תושבי רחובות.

עם זאת, אסור לשכוח ששמועות מהסוג הזה כבר היו בעבר. בשניים באפריל כאשר שהה בתאילנד עם רעייתו פרסם רשומה (פוסט) ברשת החברתית וציין: "עזבו אותנו מספינים, סקרים הזויים ושמועות מופרכות". בחודש מאי הודיע על כוונתו להמשיך במועצת העיר כהונה נוספת ובפעם הבאה, כאשר מלול יסיים לאייש את עמדת ראש העיר, יתמודד. "מי שבוחר ללכת עם האמת, צריך להיות מוכן לוותר לפעמים, להיפגע לעיתים, אבל בסוף האמת מנצחת! אני נחוש להיות ראש העיר של רחובות ואעשה זאת, אבל הדרך חשובה לא פחות מהמטרה. העובדה שאני לא מתמודד לראשות העיר, מחזקת את הצורך שלי באמון של התושבים. אני צריך אתכם איתי וביחד נתחיל לבנות את המחר שלנו", ציין אז. זמן קצר לאחר מכן נבחר על ידי מקור ראשון כאחד הצעירים המבטיחים ברשימת צעירי הציונות הדתית שצפויים לבלוט בעשורים הבאים בזירה הפוליטית והארצית.

יש לציין כי הקמפיין המוצלח של דיל, הנראה מכל עבר ברחובות העיר, יכול בן רגע להפוך לקמפיין לראשות עיר. לא בכדי גולשים תוהים בדף הפייסבוק של מתן דיל, כדלקמן: "לא ברור מקמפיין. מתמודד לראשות העיר או רק למועצה?".בין פנינו אל גילי כהן, יועצו של מתן דיל, בסוגיה לעיל, כך: 1. יש שמועות שמתן דיל מתכוון להודיע על ריצתו לראשות העיר לאחר החגים – עד כמה זה נכון? 2. האם השמועות שיש עליו לחצים להתמודד מול רחמים מלול כבר בקדנציה הנוכחית – נכונות (כלומר האם מופעל עליו לחץ)? וכמובן איך מתן קיבל את העובדה שמלול (וגם בלום, מרקוביץ', עודד עמרם ואפילו דודי אשכנזי) לא הגיעו לברית המילה – בשל משבר האמון ביניהם? (מספרים שלקח זאת קשה). גילי כהן התייחס לדברים והשיב: "אין מה להגיב על זה, אין לי מה להגיב על שמועות, זה סתם שטויות".

לסיקור אירוע הברית של משפחת דיל לחץ כאן

-פרסומת-

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

אדידס השיקה את סניף האאוטלט הגדול בישראל – בבילו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.