Breaking News
Home / בית / הוויתור הוא ההצלה שלנו | הטור של ליזה ללוצשווילי

הוויתור הוא ההצלה שלנו | הטור של ליזה ללוצשווילי

החיים מלאים באירועים, חלקם טובים וחלקם פחות אך דבר אחד ברור: לכל דבר שמסובב לנו במשך החיים יש סיבה. אסור להיות בצער, הקושי הזה מסתובב תמיד לטובתנו, כל מה שעובר עלינו במשך היום מדוקדק לאלפי פרטים ותמיד כל הפרטים הללו באים אך ורק לטובה

 

אפתח בבשורה הכי טובה שיכולה להיות! זוכרים את יהונתן, חבר שלי בן השבע עליו סיפרתי לכם לפני מספר גיליונות? אז זהו ש…הוא מבריא! ברוך ה' השבוע הוא יצא לראשונה מבית החולים בארצות הברית אחרי אותו ניתוח מסובך שעבר. עוד כמה חודשים ונוכל להתראות בארץ. למי שלא זוכר: את הנסיך הקטן הכרתי כשהיה בן שנה ושמונה חודשים – כבר אז הוא התמודד עם מום נדיר בכבד. מרחוק הוא נראה ככל הילדים אולם מקרוב מומו ניכר עד מאוד בצהבת בעור ובלחמיות העיניים, גרד בעור, ביטוי לשקיעת מלחי מרה, צמיחה לקויה, דימומים בעור, תת-ספיגה של מזון וויטמינים ועוד. במשך שנים הוא מתמודד עם המחלה הנדירה והנה, נראה שהגיע העת לחיות. יהונתן נראה טוב, מרגיש טוב וזכה בהורים הכי טובים שיכול היה לבקש מבורא עולם, אינה ואורן יעקוביאן – מלאכים שלא עוזבים אותו לשניה. האמת? גם לי יש שניים כאלה, הורים טובים זו המתנה הכי גדולה שה' יכול לתת.

 

***

קוראים יקרים, כייף היה להתעורר בחמישי ושישי בבוקר מצלצולי הטלפון  והמסרונים שלכם. "לא קיבלנו עיתון היום", "יש עיתון?", "למה לא שלחת את המהדורה הדיגיטלית?", "הכל בסדר איתך" – אלו היו עיקר משפטי המפתח. ואני? בסך הכל יצאתי לחופשה קצרה ולא עבדתי בראש השנה. גם לי מותר, לא? אגב הגיליון בו אתם אוחזים כעת תקף גם לסוכות. העבודה על המקומון שקיבלתם באהבה כה גדולה היא גדולה ונעשית מעומק הנשמה. ולפעמים, הנשמה הזו צריכה קצת לנוח. בעוד שבועיים אשוב, עם כוחות מחודשים וסיפורים בלעדיים, זו הבטחה!

 

***

רגע אחרי כיפור נראה שהקשקושים והלרלורים של כל מיני ימשיכו. לאנשים אין מה לעשות? דיבורים ועוד דיבורים ועוד דיבורים, שמועות בלי הרף, שנאת חינם ללא תחתית, אנשים כאן מחייכים לך בפרצוף, את מסתובבת והם מדברים עליך בשטף. זה קורה בפוליטיקה המקומית המון, אחד עם השני, אחד על השני, אנשים כאן אחד בפה ואחד בלב – הנפגעים הם לרוב אנשי עשייה, שמקשיבים ליועצי אחיתופל ולא ללב הפועם שלהם ולהיגיון.

קיימת צרות עין שאין כדוגמתה והמון המון שופטים מסביבה. זה מזכיר לי דברים שכתבתי פעם על רווק בן 40 שעוד לא התחתן וזה לא אומר שמשהו דפוק בו! זו שהתגרשה, אמא לילדים ויוצאת לבלות לא אומר שהיא זולה – היא עדיין מאמינה בזוגיות. זה שהתאלמן והחליט לצאת לבר לשתות כוסית לא אומר שהוא שתיין – הוא רק רוצה תקווה, טיפה לשכוח מהמכה שנחתה עליו! זו שאנורקסית או זו השמנה  לא אומר שהן לא רוצות לעלות או לרדת במשקל – הן נלחמות מלחמה יומיומית! זו שאין לה ילדים למרות שנמצאת בזוגיות ארוכה לא אומר שהיא לא רוצה – מאחוריה טיפולים מייסרים אך אינה מצליחה, החלום שלה להיות אמא…

אפשר להביא אינספור דוגמאות אבל המסר ברור: הגיעה העת להפסיק לשפוט, לשאול בזלזול, ללעוג, להתערב ולהצביע על אחרים. לכל אדם יש את החבילה שלו – גם לעשיר הכי גדול יש צרות, גם לאשה הכי מפורסמת יש עיכובים או דאגות. תפזרו אהבה – מניסיון זה כייף גדול.

אהבה לא עולה כסף, היא באמת בחינם. תתעסקו בחיים שלכם.

שבת שלום, חג שמח וחופשה מהנה!

תגובות

תגובות

About מערכת האתר

Check Also

עכשיו זה רשמי: יוספה חליבה אושרה כמנכ"לית מזכרת בתיה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.